Wenger zvažuje nasazení Van Persieho

Arsene Wenger zvažuje, zda je kapitán Arsenalu Robin van Persie schopný nastoupit do příštích třech zápasů, když se nyní blíží ke střeleckému rekordu Premier League.

Van Persie se pokouší prolomit rekord Alana Shearera v počtu vstřelených branek v jednom kalendářním roce. Momentálně zaostává o dvě branky, když si minulý týden proti Aston Ville připsal na konto další branku.

Gunners se v úterý utkají doma s Wolves a potom přivítají na silvestra na Emirates také Queens Park Rangers. Dva zápasy, ve kterých se očekává, že si Van Persie připíše na své konto další branky.

Arsenal se ale také příští pondělí utká s Fulhamem. Wenger má na paměti Van Persieho zdravotní problémy a uznal, že by to byla velká zátěž, kdyby nastoupil do všech třech utkání.

Arsenal ztratí na měsíc Gervinha a Marouane Chamakha, kteří cestují na Africký pohár národů, takže bude Van Persie muset čelit ještě větší zátěži. Wenger přiznal, že čelí opačnému hlasu, který mu velí, aby nechal v úterý svého hvězdného útočníka, i přes možnost překonat rekord Alana Shearera, odpočívat.

“Může nastoupit do třech utkání v sedmi dnech? Uvidíme. Bude to pro něj velká zátěž. Ještě nevím. Situaci zhodnotíme po každém zápase,“ řekl Wenger.

“Vidíte jeho náladu, jeho zdravotní stav a znáte jeho minulost ohledně zranění. Potom uděláte rozhodnutí.“

“Nechal jsem jej odpočívat v Champions League, protože jsem si myslel, že už máme dostatečnou jistotu a mohli jsme jít do rizika.“

Wenger uznal, že je Van Persie odhodlaný překonat Shearerův rekord, ale je přesvědčený, že možnost zapsání se do knihy rekordů nijak nevyruší bývalého hráče Feyenoordu, pokud by byl do zápasu s Wolves a QPR nominován.

Francouz řekl: “Věřím, že skvělí hráči vědí, co je důležité. A důležité je, že je lídrem týmu. Ví také, že je důležité vyhrávat zápasy. Na hřišti je důležité udělat správné rozhodnutí v každé situaci, které čelíme. To umí také velmi dobře.“

“Nemusíte se tím nijak zvlášť zaobírat. Prostě jen hrát přirozeně. Je to zvláštní, protože góly dáváte, když nad tím nějak nepřemýšlíte.“

 

/Skysports.com/