Wengerova volba

 

Kdo se postaví na post stopera, když nám bude chybět Kolo – Senderos nebo Djourou? Tohle dilema by si měl Wenger rozmyslet co nejdřív a možná že už má jasno. Pro oba dva to může být velká šance jak se ukázat…

 

Africký pohár národů se sice bude konat až v tropické Ghaně, ovšem jeho vliv pocítí především Londýn a to Arsenal i Chelsea. Zato Manchester si může mnout ruce, Africký pohár ho téměř neovlivní a jeho soupeře citelně oslabí. Chelsea, už tak postižená velkou marodkou, se bude muset obejít stejně jako my bez dua z Pobřeží slonoviny Salomona Kaloua a Didiera Drogby, nigerijského záložníka Johna Obi Mikela a zřejmě nejcitelněji pocítí Chelsea absenci ghanského Michaela Essiena

Naopak Manchester nebude postrádat nikoho až na nově podepsaného Manucha(vůbec nevím o koho jde, sorry ManWho) a jak všichni víte, my budeme postrádat Songa, který nám zase asi tolik chybět nebude a Tourého s Ebouem.

Pohár začíná 20.ledna a končí 10.února, kdy se má hrát finále, ovšem hráči se ke svým týmům raději připojují už dříve, a to okolo 7. ledna. Toure a ostatní hráči gunners nám tak zřejmě budou chybět v nadcházejících zápasech ligy proti Birminghamu(D), Fulhamu(V), Newcastlu (D), Manchesteru City(V) a Blackburnu(D), poté taky ve dvou semifinálových zápasech Curling Cupu se Spu*s a v dalším kole FA Cupu(tedy za předpokladu že přejdeme přes Burnley:)). Zápas proti Blackburnu se sice koná den po finálovém zápase, ale je jasné že naši hráči jen tak hned nepřiletí z Ghany a dají se do kupy, aby mohli nastoupit.

 

Wenger už taky zmínil, že nikoho kupovat nebude, jen pokud by to byl “nákup století”. Takže tou hlavní otázkou je, kdo bude partnerem Gallase v srdci naší defenzivy. Může to být Justin Hoyte, Gilberto, dokonce i Sagna by mohl hrát stopera, ale s největší pravděpodobností to bude někdo z dvojice Djourou-Senderos.

 

Stopeři dnes musejí být komplexní fotbalisté – musejí být vysocí, dobře číst hru, umět hlavičkovat a čistě odebírat balony, být mrštní a rychlí, musejí si držet svou pozici a přesně i kreativně rozehrávat. Jejich úkolem je také pokoušet se střílet góly z rohů a standartních situací…není toho už trochu moc? Ideální stoperský pár je ten, který si umí navzájem vypomoci, ať už při zdvojování nebo pokud za obranu zabíhá některý ze záložníků. Senderos by splňoval vše až na rychlost, obratnost a bezchybnou poziční hru. Držení své pozice se zlepšuje spolu s vyhraností a přibývajícími zápasy, ovšem mrštnost už asi bude jen těžko zlepšovat. Ale pokud bude Senderos vždy na svém místě, nebude mrštnost potřebovat( třeba Clichyho můžeme vidět už jako ideálního krajního obránce, pozici si drží velmi dobře a pokud je třeba, nakopne svoji “motorku” a soupeře ještě předběhne). Oproti Senderosovi Djourou není tak dobrý hlavičkář a někdy také není tam, kde by jako stoper měl správně být, ale zase to nahazuje tím, co Senderosovi chybí – obratností, rychlostí a “hrou v pohybu”, tedy žádné statické postávání. Osobně jsem pro Djouroua a vy?

 

Philip Senderos, Johan Djourou

 

Narození: 14.02.1985 (23), 18.01.1987 (21)

Národnost: Swiss, Swiss

Výška: 191 cm, 191 cm

Váha: 84 kg, 83kg

Odehraných minut: 384, 1065

Osobních soubojů: 4, 33

Vyhraných osobních soubojů : 3, 25

% vyhraných osobních soubojů: 75%, 76%

Celkem přihrávek: 132, 256

Přesnost přihrávek: 117, 203

% přesnosti přihrávek: 89% , 79%

Zdroj: Daily Telegraph