Wengerovo dilema

Jak postaví Arsene útok před nadcházejícími důležitými zápasy?

 

 

 

Je to trochu smolné, že zrovna do jedné z nejdůležitější části sezony vstupujeme bez našeho střeleckého esa Robina van Persieho. Nadchází čas, kdy naše mladé pušky musí ukázat, že si umí vyšlápnout i na “dospěláky” z Liverpoolu a Manchesteru United. A samozřejmě ještě předtím musejí zvládnout zápas CHL se Slávií.

 

Vyhrávání trofejí záleží nejenom na hráčích z “áčka”, ale také i na tom, jak silnou máte lavičku a zda "lavičkáři" dokáží nahradit “áčkaře”. Eduardo se nám ovšem proti Boltonu moc nepředvedl a opět vyvstává otázka – kdo ho dokáže adekvátně nahradit? V sobotním zápase bylo vidět, že Eduardo si ještě nezvykl na těsnější bránění, tempo hry a celkovou tvář anglického fotbalu.

 

Nedařilo se mu dostatečně zapojovat ostatní hráče, především Adebayora a nešel mu ani přechod dopředu. Připomněl mi Adeho v jeho první sezóně v Premier League…Byl podobně neefektivní, jako v zápase proti Blackburnu, kde také svou příležitost ukázat co v něm je nevyužil. Tyto okolnosti tak mohou vést k jiným možnostem, než jakou je Dudu.

První vhodnou možností je hrát s Hlebem těsně pod Adebayorem a Rosickým s Ebouem/Walcottem(jsem rozhodně pro Thea) jako křídly.

 

Proti Boltonu to vyšlo skvěle, Arsenovi tato možnost dobře posloužila i na začátku sezony a vypadala, že Hlebovi sedí.

Druhou možností by byla formace 4-4-2 s Bendtnerem jako Adeho parťákem. Díval jsem se na některé zápasy Dánska v evropské kvalifikaci a Bendtnerův přímý fyzický styl je v určitých momentech efektivnější, než Eduardovo vedení míče. Theo zatím nastupuje na křídle a nechat ho z fleku hrát vedle Adebayora by byl přinejmenším risk.

 

Neočekávanou, ale zajímavou možností je návrat Gilberta do středové řady a formace 4-3-3 s Hlebem a Rosickým na stranách, zezadu by je mohli podporovat Flamini s Fabregasem.

 

Osobně si myslím, že Wenger bude dávat Duduovi co nejvíce šancí, aby si zvykl na Premier League a zlepšoval se. Pravděpodobně mu dá šanci i v Praze, aby rozšířil svůj gólový účet a zvýšil si sebevědomí. Zápas se Slávií ovšem (se vší úctou) nemůžeme porovnávat se střetnutími s ostatními tými velké čtyřky. Arsene Wenger má o čem přemýšlet.