West Ham United vs. Arsenal FC – Key Battles

Arsenal se v dalším kole Premier League utká s ambiciózním celkem West Hamu, který coby kouč vede bývalý hráč Chelsea Gianfranco Zola. Kanonýři si chtějí do utkání přinést vynikající formu z posledních dvou zápasů, ale aby tento match vyhráli, musí bezpodmínečně vyhrát i tyto rozhodující bitvy…

 

Matthew Upson v Robin van Persie

 

V minulém roce rozhodl utkání na Upton Parku jedinou brankou Robin van Persie, a bránit ho dostane tentokrát za úkol pravděpodobně bývalý hráč Arsenalu, Matthew Upson. Očekává se, že van Persie nastoupí v základu, protože v utkání s Fenerbahce pouze odpočíval na lavičce. V tomto zápase ale bude mít před sebou těžkou práci, protože proti němu bude stát jeden z nejlepších středních obránců Premier League. 29-letý hráč měl v průběhu své kariéry, stejně jako Persie, nespočet zranění. Letos ale zatím za Kladiváře odehrál každou minutu z 8 utkání, prohrál pouze jeden osobní souboj z osmi, a přerušil dvanáct útočných akcí soupeře.

 

UPSON V VAN PERSIE

Matthew Upson
Robin van Persie
Appearances 8 7
Minutes played 720 528
Assists 1 1
Clearances 12 1
Goals 0 4
Passes completed 32 25
Passes not completed
14 12
Shots on target 0 15
Shots off target 1 16
Tackles lost 1 2
Tackles won 7 0

Matthew Etherington v Emmanuel Eboué

 

Je velmi pravděpodobné, že Emmanuel Eboué v nedělním střetnutí nastoupí na pozici pravého beka coby náhrada za zraněného Bacary Sagnu, a bude to on, kdo bude mít za úkol ubránit Matthewa Etheringtona. Bývalý křídelní hráč Spurs má zatím pod novým koučem skvělou formu, a pravidelně nastupuje na pozici levého křídla. Etherington vstřelil v předchozích 4 duelech dva góly, ale proti obránci z Pobřeží Slonoviny to bude mít asi hodně těžké. Eboué vyhrál pět ze sedmi osobních soubojů, a navíc skvěle podporuje útok – letos si zatím připsal dvě asistence a jednu branku.

 

ETHERINGTON V EBOUÉ

Matthew Etherington
Emmanuel Eboué
Appearances 8 7
Minutes played 580 578
Assists 1 2
Successful dribbles 2 6
Unsuccessful dribbles 4 2
Goals 2 1
Passes completed 29 30
Passes not completed
17 16
Shots on target 3 6
Shots off target 1 5
Tackles lost 2 2
Tackles won 3 5

Scott Parker v Cesc Fabregas

 

I Scott Parker prožívá pod Zolou skvělé období, ale v neděli čeká tohoto defenzivního záložníka těžká práce. Cesc Fabregas zatím zaznamenal v šesti utkáních této sezóny jednu branku a jednu asistenci, a má 100% úspěšnost v úspěšných průnicích obranou soupeře. I přesto, že Parker není tvořivým záložníkem jako Španěl ve službách mužstva Kanonýrů, přesto má lepší bilanci přihrávek. 28-letý houževnatý záložník zatím letos vyhrál pět ze šesti osobních soubojů. Anglický reprezentant zatím mířil mezi tři tyče třikrát, ale ani jednou nerozvířil síť za brankářem soupeře.

 

PARKER V FABREGAS

Scott Parker
Cesc Fabregas
Appearances 8 6
Minutes 684 540
Assists 1 1
Successful dribbles 2 4
Unsuccessful dribbles 1 0
Goals 0 1
Passes completed 35 34
Passes not completed
23 23
Shots off target 2 7
Shots on target 3 13
Tackles lost 1 1
Tackles won 5 0


/arsenal.com/

Jen tak na okraj bych rád všechny pražské Goonery a Goonerky a Goonery a Goonerky z okolí Prahy upozornil, že i na tento zápas podnikáme výpravu do Hvězdy(www.sportbar.cz). Účast zatím přislíbili: Já(tedy Chester), Stiba, PhasE89 a Tomík. Pokud budete mít zájem přijít, moc rádi vás mezi sebou uvítáme. Nemusím snad zdůrazňovat, že mnohem lepší zážitek, než sledovat utkání na televizi doma, je vychutnat si ho s ostatními Goonery v hospodě. Tak nebuďte Slepice, a doražte…=D