WEST HAM UNITED – ARSENAL FC: Preview

{tab=Základní info}

6.10.2012 (sobota)

18:30 (SEČ)
 

Boleyn Ground

Dowd, Ledger, McDonaught

   

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

{tab=Možná sestava}

Odkaz pro vytvoření Vaší sestavy najdete ZDE. Výsledky budou zobrazeny v Live článku před zápasem.

V posledním zápase před reprezentační pauzou míříme na hřiště West Hamu a dá se čekat, že po domácí prohře s Chelsea budeme hrát se silnou sestavou. Arsene Wenger se pravděpodobně nepustí do žádných dobrodružství s rotací základní sestavy. V brance tak nastoupí Vito Mannone, před ním pravděpodobně čtveřice Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs. V případě, že nebude k dispozici Per, nahradí ho Koscielny. V záloze očekávám Artetu s Coquelinem, před nimi by se měl pohybovat Cazorla, zřejmě nastoupí i Ramsey. V útoku pak nejspíš dvojice Gervinho, Podolski.

Opět se nám nabízí i varianta s hrotem a dvěma křídly, potom by záloha nejspíš hrála ve složení Arteta, Ramsey(Coquelin), Cazorla a útočná trojice ve složení Podolski, Giroud, Walcott (Gervinho). Je otázka, zda proti obrannému bloku, který nejspíš vystaví Hammers, bude tou správnou zbraní Walcott, ale zcela jistě by se hodil Giroud, který je pravidelně úspěšný v hlavičkových soubojích a čeká na prolomení střelecké smůly. V zápase v Olympiacosem bylo vidět, že má správný pohyb i výběr místa, ale zatím mu chybí štěstí – ať už to byla střela, kterou obránce jen náhodou tečoval mimo branku nebo teč centru zprava od Gervinha, ke kterému se dostal právě velmi dobrým načasováním náběhu do obrany. Možná by hattrick proti Kladivářům byl tím správným impulsem.

Opustíme-li říší snů, očekávám nepříliš pohledné utkání s výsledkem 2:0 pro nás.

{tab=Sestava čtenářů}

Po dlouhé době jsem se opět dostal k vytvoření ankety, kde sami volíte svoji idealní jedenáctku. Několik z Vás si všimlo, že chybí možnost dát Gervinha na pravou stranu za což děkuji a pro příště napravím. Dále chcete mít možnost volit i herní rozestavení (např. 3-5-2, 4-4-2, atd.), takže se pokusím aby to šlo již pro přístí zápas. Také přidám možnost volby hráčů na lavičku náhradníků. Pokud budete mít další návrhy na zlepšení, nebo nedej bože kritiku, sem s nimi.

Dříve jsem se snažil popisovat každý post jednotlivě, ale nebudu Vás unavovat dlouhým čtením, všechny nás zajmá jaký tým bychom společnými silami dali dohromady. Za každým jménem bude v závorce počet hlasů, které dotyčný hráč získal v anketě. Zbývá jen dodat, že v anketě hlasovalo 455 goonerů.

Sestava čtenářů Gunner.cz: Mannone (444), Jenkinson (447), Mertesacker (340), Vermaelen (445), Gibbs (381), Arteta (435), Cazorla (435), Ramsey (240), Podolski (355), Giroud (245), Walcott (332)

Ludvajz

{tab=WHU}

Celý název

West Ham United Football Club

Přezdívka

The Irons, The Hammers

Založen

1895 jako Thames Ironworks

Stadión

The Boleyn Ground

(kapacita 35,016)

Majitel

David Sullivan 30.6%

David Gold 30.6%

CB Holding Ltd. 35%

Drobní akcionáři 3.8%

Předseda

Manažer

Sam Allardyce

Soutěž

Premier League

2011-12

The Championship, 3.místo

West Ham se po roce vrátil do nejvyšší soutěže díky vyhranému finále play-off, ve kterém po výsledku 2:1 zavřel dveře do Premier League Blackpoolu. Spolu s ním tedy v kalendáři zápasů přibylo další londýnské derby. Nejsou to jedny z těch vyhecovaných zápasů. Kanonýři vidí své rivaly v domovském městě jinde a stejně tak i Kladiváři. Ale k tomu se ještě dostaneme.

West Ham v letošní sezóně zatím doma neprohrál, venku se také nedal, po šesti kolech mu tak s jedinou prohrou patří sedmá příčka s náskokem dvou bodů před osmým Arsenalem. Tabulku klubových střelců zatím vede s třemi zásahy Kevin Nolan. Pro nás bude určitě zajímavé vidět znovu v akci Yossi Benayouna, který u Kladivářů letos hostuje, zatím ale do zápasů naskakuje jen z lavičky.

Slíbil jsem, že se vrátím k rivalům Kladivářů, takže to vezmeme zeširoka. Víte, co je to „britská nemoc“? V sedmdesátých letech infikovala Britské ostrovy, v osmdesátých letech se rozšířila západní Evropou a našla si cestu i za železnou oponu, aby zvláště v devadesátých letech řádila ve střední Evropě, na Balkáně i v Rusku. Znát ji také můžete pod pojmem „hooliganism“ čili „chuligánství“. Anglické kluby jsou ve světě nerozlučně spjaty s výtržnictvím a násilím spojeným s fotbalem a fanoušci West Hamu platili za nejobávanější „firmu“ v Anglii. Skupina ICF (InterCity Firm) si v osmdesátých letech vybudovala  pověst nejnásilnější skupiny na ostrovech a cesta ze stanice metra Upton Park na tribunu hostí patřila v osmdesátých letech mezi to nejhorší co mohl fanoušek cizího klubu zažít. Pod tlakem podníceným zejména legislativními zásahy kabinetu Margaret Thacherové, pro které rozhodujícím podnětem byla tragédie na bruselském Heysel Stadium, se od roku 1985 podařilo násilí na stadiónech potlačit, ale nikdy ne úplně vymýtit. Ačkoliv britská nemoc už zdaleka není takovým strašákem, nedá se mluvit o tom, že by jí byl konec. Pro fanoušky West Hamu je stále zápas například s Milwallem voláním do boje. Právě Milwall je historicky největším rivalem Kladivářů, historie jejich nenávisti se datuje již od dvácátých let minulého století a když se potkali v rámci Ligového poháru v srpnu 2009, policie musela zasahovat u rvaček, kterých se zúčastnilo v ulicích kolem stadionu i ve vzdálenějším okolí několik stovek příznivců obou klubů. Podobně bouřlivou atmosféru měly mimo stadion v minulosti i zápasy s Chelsea či Tottenhamem. Bude-li zájem, můžeme se k „britské nemoci“ vrátit v nějakém rozsáhlejším článku třeba v létě.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

 Za posledních 11 ligových zápasů na hřištích soupeřů zaznamenal Arsenal jen jednu prohru (W6 D4 L1)

 Jen Chelsea dostala v této sezóně méně branek (3) než Arsenal (4)

 Gervinho už v této sezóně dal více branek v sedmi zápasech (5) než za celý ročník 2011-12

WEST HAM

 Kladiváři letos doma v lize ještě neprohráli, za posledních 16 domácích ligových zápasů zaznamenali jen jednu prohru

 Doma zatím dostali jen jednu branku, lepší domácí bilanci má jen WBA (0)

 Od pondělí drží WHU rekord Premier League, konkrétně v disciplíně „nejvíce hráčů se žlutou kartou za zápas“ – nový rekord má hodnotu 8

ARSENAL vs. WEST HAM

 Arsenal s WHU neprohrál osm ligových zápasů v řadě (W6 D2)

 V posledních třech vzájemných zápasech WHU nevstřeli Arsenalu branku

(BBC)

{/tabs}