WHU vs. Arsenal – Hodnocení hráčů

Zápas dvou rozdílných poločasů

Fabianski: 7,5 Skvělý výkon od naší dvojky. Jistý při rozích a centrech. Gól bych mu za vinu nedával, to byla chyba obránců, kteří si nepohlídali offside systém. Famózně vychytal Stanislase. Postřehl jsem, že nevybíhal z brány jak měl minlou sezonu zvykem. Do dvou let možná jednička, pokud bude chytat takovým způsobem.

Sagna: 6,5 V prvním poločase nebyl moc výrazný, na křídle před ním hrál Wilshere, který zažil hororový zápas a to se promítlo i do výkonů Sagny. V druhém poločase zlepšil centry, začla fungovat spolupráce s nověpříchozím Nasrim.

Gallas: 6,5 Nebylo to od něj dnes to co jsme byli zvyklí vídat v minulých zápasech. Dnes tam bylo pár nejistot, které pramenily k chaosu v šestnáctce. Byl jsem překvapený že dnes vůbec hrál, protože měl nastoupit Senderos, který ale asi neprošel zdravotním testem.

Vermaelen: 7,5 Jeho výskok byl obzvláště dnes úchvatný. Thomas předvedl kvalitní výkon, jeho standard, který je ale na vysoké úrovni. Nicméně párkrát v prvním poločase po pasech Diamanteho hořel, vše však napravil skvělou procentiální úspěšností ve vzdušných soubojích.

Silvestre: 6 No není to ono na co jsme na levém beku zvyklí. Vzhledem k tomu, že Clichy, Gibbs i Traoré jsou typologicky velmi podobní, se není čemu divit. Silvestre je velký, pomalý a zkrátka už tomu tempu, které je vyvíjeno na LB, nestačí. Diamante i Stanislas si z něj dnes udělali párkrát dobrý den. Abychom k němu však nebyli jen negativní, probíjel se i dopředu a poslal pár centrů do vápna. Ke konci druhého poločasu však už neměl moc co na práci.

Song: 7 Dnes slabší než obvykleji, ale pořád solidní výkon. V prvním poločase jsem dokonce uvažoval o známce 5, ale po příchodu Diabyho s Nasrim se jeho hra nesmírně zvedla. Všichni se modleme a´t se na ACN nezraní, pokdu se Kamerun dostane do finále, přijede Song zhruba 1. února. Do té doby vyhlašujeme soutěž „Hledáme náhradu za Alexe“.

Ramsey: 8 MOTM Vždy jsem ho vzhledem k talentu stavěl pod Wilshera, ale změnil jsem názor. Ramsey hráje poslední dobou naprosto parádně, nebojí se do kličky, více si věří. V prvním poločase jednoznačně nejlepší hráč mezi tím matným průměrem, v druhém podtrhl svůj výkon gólem, který nastartoval náš obrat. V závěru spálil gólovku. Za dnešní výkon klobouk dolů a pokud bude Cesc chybět ještě týden, nebude to vzhledem k Aaronově formě až tak moc znát, jak jsem se obával.

Merida: 4 Co to bylo?  Nevšiml jsme si, že by toho Meridu oproti zápasu s Liverpoolem vyměnili. Hororový výkon, málem ani jedna přihrávka dobrá, doplatil na své fyzické parametry a byl neustále od míče odstavován tělem. Dnešní výkon mě uvtrdil v tom, že na PL ještě zdaleka nemá. Chce to makat, makat a makat.

Vela: 7,5 Dnes zahrál velmi dobře. V prvním poločase byl společně s Ramseym nejvíce vidět, v druhém si přehodil pozici s Eduardem a to mu náramně svědčilo. Na křídle plně rozvinul svoji rychlost a akceleraci, velmi nebezpečný. Navíc přidal dvě asistence. Bravo.

Eduardo: 7 Snad je jeho trápení u konce. Dnes čekal celý zápas na ten jediný centr, který ho nakonec našel. Pozice ve středu mu sedí daleko více a šlo to vidět. Jeho hlavička, která byla krásně umístěná, nám zachránila kůži.

Wilshere: 4 Strašný výkon. Dvě hrubice, které málem vedly ke gólu. Musí na sobě makat, a pojíst nějaký ten chleba, aby něco uhrál tělem. Hostování pro něj přichází v pravý čas, protože na PL nemá, alespoň v současné době ne. Každopádně bych z toho nedělal zas tak velkou vědu, má stále čerstvých 18 a pakliže AW vybere dobrý klub, hostování mu velmi pomůže.

Diaby & Nasri: 7 Krásná ukázka toho, jak vám dva střídající hráči mohou dát něco naprosto odlišného a pozvednout tým. Od jejich příchodu se WHU takřka nedostalo na naši půli a stále bránilo. Oba předvedli skvělý výkon a hlavně díky nim jsme dnes zápas otočili, protože kdyby na hřišti zůstal Wilshere s Meridou, těžko bychom dnes vyhráli.