WIGAN AFC – ARSENAL FC: PREVIEW

 Sestava podle čtenářů

{tab=Základní info}

 3.12.2011 (sobota)


16:00  (SEČ)


DW Stadium, Wigan


Mark Clattenburg

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Nominaci můžete očekávat zhruba 24 hodin před zápasem

ARSENAL

WIGAN

{tab=Možná sestava}

 

Sestava podle čtenářů

 

Sczesny – Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Santos – Song, Arteta, Ramsey – Walcott, Van Persie, Gervinho.

Tato sestava dostala nejvíce hlasů, úplně jasno nemáme na pravém okraji obrany, ale těsně vyhrál Laurent, který se objevil prakticky ve všech sestavách, jenom nám „skákal“ ze stoper na kraj.

Sestava podle krtek.olc

Můj pohled na možnou sestavu sem vložím v průběhu čtvrtka. V posledním ligovém zápase jsem očekával rotaci na většině postů, ale spletl jsem se. Průběh utkání pak ukázal, že nejsem jediný, kdo se spletl – velká část týmu byla v mých očích bez energie a chuti ke hře, přesto jsme dokázali zvrátit nepříznivý výsledek alespoň na remízu. Je otázka, zda s takovouto remízou může být Arsenal spokojen…

 

(1.12.2011) V úterním zápase sáhnul Boss po masivní rotaci a v týmu prakticky nezůstal kámen na kameni. Asi nejsem jediný, kdo se, i vzhledem k výsledkům posledních dvou zápasů, domnívá, že by týmu možná více prospěla herně i výsledkově rotace pozvolná. Každopádně mix „mladých pušek“ a zkušených harcovníků z lavičky dostal svoji příležitost a pravděpodobně si ji zopakuje i v úterý.

Nyní nás ale čeká venkovní zápas, ve kterém nutně potřebujeme plně bodovat, abychom udrželi kontakt s týmy na místech zaručujících boj o Ligu mistrů v příští sezóně. Očekávám tedy návrat zatím nejvytěžovanější sestavy. Je možné, že dojde k několika obměnám, tak aby v zápase v Řecku mohla nastoupit silnější sestava než v Carling Cupu.

Podle mého ale uvidíme následující složení týmu:

Sczesny – Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Santos – Song, Arteta, Ramsey – Walcott, Van Persie, Gervinho.

{tab=Wigan AFC}

Celý název

Wigan Athletic Football Club

Přezdívka

The Latics

Založen

1932

Stadión

DW Stadium

(Kapacita: 25,138)

Majitel

Dave Whelan

Předseda

Dave Whelan

Manažer

Roberto Martinez

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 16. místo

Po ztrátě bodů doma s Fulhamem je třeba vyhrát. A kde jinde získat tři body než na stadiónu nejmladšího klubu současné Premier League.

Wigan AFC vznikl v roce 1932, do nejvyšší soutěže nakoukl poprvé v sezóně 2005/06 a protože se mu v ní líbilo, už v ní zůstal. Wigan není tým pro fanoušky se srdečními potížemi – často bojují do posledních kol o záchranu, ačkoliv v průběhu sezóny míří do poklidného středu tabulky, sériemi porážek zase padají do pásma sestupu. V letošní sezóně „předvedli“ zatím sérii osmi porážek, kterou ukončili remízou 3:3 s Blackburnem. Zatím to tedy nevypadá, že by výrazně vylepšili loňskou 16. příčku a jejich zatím nejlepší umístění v lize, 10. místo v roce 2006, je pro ně v nedohlednu.

Zpravidla zde píšu původ přezdívky soupeře, ale dnes je to příliš jednoduché – The Latics je zkrácené slůvko Athletics z názvu klubu. Povíme si tedy něco o fanoušcích. Fanouškům Wiganu a obecně lidem z tohoto města se někdy říká „pie eaters“ (pojídači koláčů) nebo „pies“ (koláčci). Tato přezdívka pochází z doby Velké stávky v roce 1926. Horníci z okolí Wiganu byli přinuceni vrátit se do práce dříve než stávkující v okolních městech a to i přesto, že patřili mezi první, kdo vstoupili do stávky. Ostatní stávkující si vyvzdorovali mnohem lepší podmínky a wiganským nezbylo než „eat humble pie“. Z úsloví „eat humble pie“ (volně přeloženo něco jako „spolknout hořkou pilulku“), kterým horníky z Wiganu častovali zvláště jejich dávní rivalové z Leigh, pochází potom tato přezdívka. Původ označení postupně přechází do zapomnění a tak jsou fanoušci Wiganu prostě Koláčožrouti.

 

{tab=Match Facts}

ARSENAL

 Ligová forma v posledních pěti zápasech WWWWD

 Forma  v posledních pěti ligových zápasech na hřišti soupeře LLLWW

 Arsenal ve venkovních zápasech vsítil 13 gólů, ale inkasoval 18 branek 

 Z šesti venkovních zápasů Arsenal pouze jedenkrát neskóroval, ve čtyřech zápasech vstřelil více než jednu branku

 Arsenal letos zatím po utkání v Carling Cupu následující zápas v lize vyhrál

WIGAN

Ligová forma v posledních pěti zápasech LLLDW

Forma  v posledních pěti domácích ligových zápasech WLLLD

Wigan v domácích zápasech skóroval osm branek, obdržel 11 branek

 Nejlepší střelec Wiganu je Franco di Santo se čtyřmi zásahy

 Sobotní vítězství na hřišti Sunderlandu nevěstí pro Wigan nic dobrého – v posledních dvou sezónách dokázal pouze jednou vyhrát dva zápasy po sobě

ARSENAL vs. WIGAN

Oba týmy letos obdrželi podobný počet branek (Arsenal 23, Wigan 24)

Robin van Persie vstřelil letos v lize více branek než celý tým Latics (RvP 13, Wigan 12)

 V minulé sezóně doma Wigan uhrál remízu 2:2 (na hřišti Arsenalu prohrál 0:3)

 Oba týmy se loni potkali i v Carling Cupu, Wigan na Emirates Stadium prohrál 0:2

 Robin van Persie má na Wigan příjemné vzpomínky – ačkoliv gólman Al Habsi předvedl v posledním zápase na Emirates Stadium velmi dobrý výkon, současný kapitán Arsenalu mu dokázal vstřelit hattrick, svůj vůbec první v Premier League

{/tabs}