Wigan Athletic 1-4 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Důležitá výhra před náročným programem nás může do ligy aspoň na chvíli uklidnit…


Fabianski: 6
– S čím si měl poradit, s tím si poradil. Ale nebylo toho tolik, aby si zasloužil vyšší známku. K tomu nedorozumění se Silvestrem…no comment, musí se rozchytat. Na jedničku to momentálně není.

Sagna: 7 – Dopředu toho moc nebylo. Vzadu si svou práci odváděl celkem dobře, ale taky se dnes nevyhnul pár nepřestostem, no na „slabší výkon“ má právo.

Toure: 8 – Skvělý individuální výkon, ve kterém musel hrát za dva stopery a popral se s tím parádně. Táhnul obranu, jak s Johannem tak se Silvestrem.

Djourou: – Hrál 30 minut, ale že bych si všiml něčeho opravdu výrazného…

Gibbs: 7 – Měl tam pár menších hrubek, okolo vyloučení se neodvažuju tvrdit, ref mohl rozhodnout klidně jinak, ale dohromady myslím, že jen žlutá byla relativně spravedlivá. Ref to vše viděl z velmi dobrého místa. Celkově ukázal, že Gaela dokáže v případě nouze zastoupit. Důrazný, rychlý s dobrou technikou, ale místy zbrklý.

Walcott: 7 – Nebýt pár světlých momentů a gólu, nevím, jak bych ho známkoval. Chce furt každýho předčit rychlostí, ale vlastně toho v posledních zápasech není schopen vůbec. Nevím, jestli je to formou nebo čím, ale zatím se mi kromě jednoho zápasu jeho výkony vůbec nezdají.

Denilson: 6 – Znova, znova, znova. Šedý výkon. Nemastný, neslaný. Průměrná známka za průměrný výkon okořeněný zaslouženým střídáním. Bravo AW-mu, nestává se často, aby svého chráněnce sundal, dnes to byl dobrý risk a pěkný tah.

Fabregas: 7,5 – Trápil se, byl neviditelný. On se svou rychlostí podhrota hrát nemůže, jeho přednosti jsou jinde. Jak jsme zariskovali a on se dostal ke své hře, kdy prostě mohl kontrolovat naší hru, našel se, zvedl se, přidal další asistenci, a hned jsme šli nahoru i my.

Song: 8 – První půle nebyla vyloženě podle mých představ, přesto si udržoval lehký nadstandart dobrou poziční hrou. Lepší se, má formu, mně osobně se jeho hra velice líbí. Je obětavý a přitom elegantnější a elegantnější. Je na něm znát momentální sebevědomí, už tě Dane přesvědčil? 🙂

Arshavin: 9 – Všechno mu dneska vyšlo, jeho výkon byl naprosto výjimečný. Omluva pro něj, že jsem o něm pochyboval. V každém zápase nám dává nový rozměr, vysokou dávku kreativity a nebojácnost přihrát do výhodných míst, čehož se někteří prostě bojí, proto naše hra velice často letos vázla. Musí nějak speciálně trénovat střelbu, za ty zápasy, co u nás odehrál, jsem od něj neviděl příliš střel, které by letěly někam úplně do pryč, opravdu výjimečný nákup výjimečného hráče za skvělou cenu. MOTM.

Bendtner: 5,5 – Odříznutý, bez míčů. Aspoň že vyhrál tu hlavu před naším vyrovnávacím gólem, jinak bych nevěděl, co na jeho výkonu najít pozitivního.

Střídající hráči:

Silvestre: 5,5 – Navzdory golu to byl hrozný výkon. Nebýt rychlosti kolečka, tak dvakrát nebo třikrát poslal soupeře samotnýho na bránu. K tomu strašný řešení situace s Midem. Nedurazný v soubojích, odkopech, hlavičkách. Doufejme, že se na něm podepsala pouze dlouhá pauza a podobné výkony se nebudou opakovat.

Adebayor: 8 – Looks like a form. Když si fotbal užívá a pohybuje se přesně tam, kde dnes, protože je k tomu donucen hrou na tři útočníky, patří k nejlepším útočníkům světa. Uvidíme, co předvede do konce sezóny, zatím se rozjel na výbornou a konečně – POMÁHÁ TÝMU!!!, což se v průběhu sezóny skutečně nestávalo, protože svým pohybem spíš škodil.

Van Persie: 7 – Nic moc výjimečného, ale už jen díky tomu, že je to Robin Van Persie, hráč, který se pohybuje na hrotu, tak nám hodně pomohl hlavně do kombinace.

Druhá půle byla velice slušná, důležité bylo vyrovnání, pak sice měl Wigan ještě nějaké náznaky, ale po našem druhém gólu už jsme začali dominovat, ještě víc presovat a najednou to bylo velice koukatelné, posledních 30 minut, to byl fotbal z dob Invincibles, a díky čemu? Pouze díky změně taktiky, která byla konečně ta správná. Sílu tenhle tým má, taky individuality má, teď jen toho co nejvíc úspěšně dotáhnout do konce.