Wigan Athletic 0-1 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Těší mě tři body a posun v tabulce, tato pozitiva se ale do Hodnocení hráčů zkrátka promítnout nemůžou…

Szczesny – 7   Dobrý výkon naší brankářské jedničky. V prvním poločase toho na práci moc neměl, ve druhém se ale musel činit proti střele Figueroy a především tutovce Koného a poradil si. Jeden z lepších výkonů dne.

Sagna – 6   Je pravda, že Bacovi příliš nepomáhal Ox, nicméně i tak se Bac samotný nechal sám několikrát přehrát. Začátek měl solidní, ale přišlo mi, že některé momenty skutečně mohl vyřešit důrazněji a lépe. Občas se zapojil ve hře dopředu a tam to na druhou stranu nebylo špatné, kombinoval dobře a umě. Přesto celkově mám k jeho dnešnímu výkonu výhrady.

Mertesacker – 7    Stoperská dvojice se mi až na nějaká malá okénka líbila. Per místy nebyl stoprocentní při bránění nohama, místy nebyl stoprocentní ve hře hlavou, ale stopeři jako partneři dnes dle mě pracovali slušně. Per byl u konce většiny akcí Wiganu, to svědčí o jeho dnešní dobré poziční hře. Celkově mi přišel o něco výraznější, ale známku mu kazí špatné pokrytí a nezachycení pohybu Koného, který se následně řítil sám na bránu. Celkově ale velmi solidní výkon.

Vermaelen –   Jak už jsem říkal u hodnocení Pera, stopeři dle mě mohou být jako jedni z mála spokojeni se svým výkonem. Thomas neudělal žádnou výraznější chybu, ale také nebyl výrazněji dominantní, odvedl si svůj standard, který stačil na čisté konto. Hodnotím stejnou známkou jako u Pera.

Gibbs –   Všímám si, že Gibbsy má poslední dobou problémy s držením offside lajny a celkově mi ani v dnešním zápase jeho poziční hra nepřišla úplně ok, hodně často se při bránění držel spíše stoperů a vznikal mezi ním a Podolskim velký nesmyslný prostor. Kieran se dostal k pár centrům, který byly povětšinou špatné, dopředu vážněji neohrozil, dozadu přes něj měl Stam pár šancí, ale nikdy neodcentroval normálně. Podle mě průměrný zápas od Kierana, nic vyloženě nepokazil, ale ani nenadchnul.

Arteta – 5   Hra zálohy mi dnes opravdu vadila a to především hra dvou Španělů. Mikel nezačal špatně, je vidět, že jeho úkoly jsou opravdu defenzivní, když měl možnost jít dopředu, tak se hodně dlouho rozhlížel, jestli opravdu může. Začal dobře, vykouzlil přihrávku na Oxe, který dobře vystřelil. Nicméně jestliže má Mikel hrát nejdefenzivnějšího hráče ze zálohy, je potřeba odvést jiný standard. Vyloženě mě iritovalo jeho pomalé přistupování k hráčům, to by u posledního záložníka mělo být daleko lepší. Také dle mě hrál až neobvykle blízko stoperům a ulehčoval tak Wiganu pozici, který se mohl tlačit blíž k bráně. Mikel dal vítězný gól, ale dnes mám k jeho defenzivní práci velké výhrady.

Wilshere – 6   Jack jak ho známe. Buldok, agresivní, bohužel na těžkém terénu často ztrácel míče, nic moc nevymyslel, nedostal se ke svým klasickým otočkám a tahu na bránu. Jeho chuť se bít pro výhru tam opět byla, dnes bohužel naprosto minimálně podpořena nějakou kvalitou. Dávám mu o něco lepší známku než Mikelovi, ale ta je prakticky jen za bojovnost a chuť dřít.

Cazorla – 5   Několikrát ukázal, že to v noze má, měl pár povedených přenesení, koneckonců našel Thea dobrým pasem před penaltou, ale na těžkém terénu v otřesném počasí se mu zkrátka hrálo těžko, nic moc nevymyslel, žádný moment kromě toho gólového si nepamatuju. Pro mě Španělé stejně a Jack o malinko lepší, protože do hry dneska dal nejvíc.

Oxlade-Chamberlain – 7   Je těžké dneska udělovat MOTM někomu z hráčů AFC, ale dám to Oxovi, a to i přesto, že měl relativně špatnou první půli a dvakrát, třikrát mohl pomoci Bacovi víc. V první půli se prakticky ukázal jen dobrou střelou zkraje zápasu, potom o něm nebylo příliš slyšet. Ve druhé půli ale výborně větral Bousejoura, měl skvělý pohyb s míčem i bez míče, prakticky všechny nebezpečné situace přišly z jeho strany. Našel několikrát před brankou Thea, byl aktivní a odvedl přesně to, co se od něj v takovém zápase očekává. MOTM s přimhouřenýma očima.

Podolski – 5   Přesný opak Oxe. Relativně se mi líbil v první půli, pracoval dobře dozadu, dopředu měl své momenty, i když ne příliš výrazné. Po nějakých 30 minutách ale odešel úplně a byl zaslouženě vystřídán.

Walcott – 5,5   Ztracený, kompletně ztracený. Bylo těžké se prosadit proti fyzicky zdatnějším hráčům na takovém terénu, prakticky se 50-60 minut vůbec nedostal do hry. Potom se díky Oxovi dostal do nějakých náznaků, dobře se uvolnil a zakončil, bohužel jen do Al-Habsiho. Jinak ale kromě dvou momentů měl většinou problémy se zpracováním a zakončením, nedostal tolik balónů, kolik by potřeboval, záloha ho příliš nepodporovala, navíc ještě zkrátka z naprostého minima maximum vytěžit neumí.

 

Střídající hráči:

Ramsey – Nic moc se k Aaronovi nedá říct, od jeho příchodu jsme byli pod permanentním tlakem, ale nemám důvod ho hanit, dozadu hrál pozičně dobře, prakticky zavřel díru po Oxovi, dopředu Bousejoura neudělal ani jednou. Nic víc, nic míň

Coquelin – Takové hráče zkrátka do takových podmínek potřebujeme. Aktivního, přesného, agresivního a dobře pozičně hrajícího záložníka. Přišel na posledních 15 minut a individuálně pomohl.

Koscielny – Nehodnocen

Hodnocení bylo velmi těžké, MOTM bych dneska nedával, rozhodoval jsem se mezi Wojtou a Oxem a i přesto, že Wojta byl celý zápas bezchybný zato Ox zahrál výborně jen část zápasu, dal jsem to Oxovi, protože měl těch výraznějších momentů více. Hodnocení hráčů se nedělalo lehce, mnohem lehčí by bylo udělat týmové zhodnocení, protože dnes se dalo vytknout ledacos, na druhou stranu ošklivá vítězství na ošklivém terénu proti ošklivému soupeři se počítají.

See Ya