Wilshere: Jsme hladoví po úspěchu

Jack Wilshere říká, že hráči Arsenalu mocně touží po úspěchu, protože postrádají trofej od roku 2005.

Finálový gól Patricka Vieiry zajistil pro klub vítězství v FA Cupu před šesti lety. V uplynulých sezonách byl tento příběh o pohárech blízko konci, ale nedošel naplnění díky Barceloně v roce 2006 v Champions league a Chelsea v Carling Cupu v následující sezóně.

Že můžeme znovu zvítězit v pohárové soutěži, ze které pochází náš poslední úspěch poté, co si Arsenal rezervoval místo ve finále příští měsíc s celkovým skóre 3-1 nad Ipswichem je pro Wilshera, který podal ve druhém poločase vynikající výkon a vykouzlil důležitý první gól pro Nicklase Bendtnera, obrovskou výzvou a zoufale touží dokončit práci ve Wembley.

Mezi hráči je obrovský hlad po tom cokoli vyhrát – je to už tak dlouho, že jsme skoro zapomněli jaký pocit to je,“ řekl Wilshere. 

Potřebujeme přinést pohár zpátky do klubu – toto je velký klub, a my potřebujeme trofeje. Každý pohár je trofej, a pokud můžeme vyhrát jeden už v únoru, dá nám to jistotu pro zbytek sezony..

Před zápasem každý říkal, jaká je to skvělá příležitost – jen dát gól a bude to otevřené, a to se přesně stalo.

Bylo by to podstatné pro klub – jakýkoli pohár je pohár a je to už pět let, kdy jsme vyhráli náš poslední. Věřím, že když vyhrajeme jeden, bude to pro nás jen začátek a pomůže nám to se rozjet. „

Cesc Fabregas je jediným členem ze současného kádru Arsenalu, který zažil finále FA Cupu v roce 2005. Robin van Persie a Manuel Almunia byli mezi náhradníky, zatímco Wilshere ani nemohl být na Millenium Stadium v Cardiffu.

Bylo mě 13, vzpomíná. Pamatuji si ten zápas, seděl jsem doma s rodinou u TV a Vieira vstřelil rozhodující penaltu. Všichni mohli vidět, co to pro ně znamená a my to prostě chceme také dokázat.

Jsem členem týmu, oni [starší hráči] měli hlad po trofejích a to přenesli na nás, i když jsem tu jen rok, chci vyhrát trofeje – to je to, o čem tento klub je a my to prostě potřebujeme zvládnout.

Teď víme, že jsme ve Wembley a uvidíme, co se stane v druhém semifinále. Víme, že West Ham nebo Birmingham budou velmi silní ten den. Je to finále poháru a každý ho chce vyhrát. Teď se ale musíme soustředit na Premier League a až to přijde [finále], budeme připraveni.“

Arsenal se ve finále setká s týmem z Birminghamu, který postoupil přes West Ham po prodloužení.

/arsenal.com/