Wilshere unikne trestu za kritiku sudího

Anglický fotbalový svaz se rozhodl, že nebude podnitkat žádné důsledné kroky a tím pádem ušel záložník Jack Wilshere trestu za kritiku, kterou si od něj vysloužil Phil Dowd.

Wilshere kritizoval hlavního arbitra na Twitteru, kde ,,ventiloval“ svůj vztek, který pramenil z mnoha chyb, které Phil Dowd během utkání Arsenalu s Newcastlem udělal. I díky těmto chybám Arsenal nakonec přišel o dva body.

Zlom utkání nastal v 50. minutě poté, co uviděl červnou kartu Abou Diaby za faul na hráče Newcastlu, oprávněně. Velkou měrou se ale o Diabyho vyloučení podílel i provokací a faulem Joey Barton. Wilshere cítíl křivdu poté, co Wojciech Szczesny vzal po jedné z branek Newcastlu míč do ruk a v zápětí ho Kevin Nolad porazil s dopomocí chvatů k zemi. Podle reprezentanta Anglie měl být Nolan potrestán stejně jako Diaby.

,,Nekonzistentní rozhodčí a jejich rozhodování musí být zastaveno. Zabijí to hru,“ prohlásil Wilshere. Toto prohlášení však Jack Wilshere z Twitteru stáhl, ovšem hovořilo se o potrestání, kterému neunikl ani Ryan Babel, který ještě nedávno oblékal dres Liverpoolu. Babel zesměšnil hlavního arbitra Howarda Webba, když na Twitter nahrál obrázek jeho v dresu United. Babel musel zaplatit pokutu 10 000 £.

Mladý Wilshere však potrestán za kritiku sudího nebude.

/skysports.com/