Wilshere o Fabianském a porážce

o porážce…

V první půli jsme dominovali, ale nakonec záleží pouze na výsledku. Vytvořili jsme si šance a myslím, že Fabianski byl dnes večer famózní. Zaspali jsme na dvě minuty a na této úrovni si to nemůžete dovolit.

o Fabianském…

Ještě když byl v Arsenalu, tak jste o něm mohli říct, že se stane vyjímečným. Hrál jsem s ním dva roky a někdy to bylo možná trochu psychicky náročné, ale zdá se, že se s tím vypořádal a stal se z něj skvělý brankář. Naštěstí pro ně byl dnes večer ve formě.

o výkonu Fabianského…

Myslím, že byl brilantní. V druhé půli jsme si vytvořili několik šancí, které jsme měli proměnit, ale Fabianski byl na svém místě a pro ně byl celý rok fantastický. Jsem za něj šťastný – byli jsme přátelé několik let, když byl v Arsenalu. Jako hráč dospěl a zdá se, že dospěl i jako člověk, jsem za něj šťastný.

zda si Arsenal zasloužil bod…

Myslím, že ano. Možná jsme si jej zasloužili i za výkon v prvním poločase. Fabianski byl v první půli skvělý a zdálo se, že bude ještě lepší, jak hra pokračovala. Vytvořili jsme si několik šancí a aspoň jeden gól jsme měli vstřelit.

o výkyvu formy…

Musíme si z toho vzít pozitiva. Během týdne si ten zápas projdeme a uvidíme, kde jsme měli skórovat. Na chvilku jsme před koncem vypnuli na pár minut a byli jsme za to potrestáni. Pokud se podíváme zpětně na celých 90 minut, tak jsme většině zápasu dominovali, takže si z toho můžeme vzít pozitiva a poučit se z toho.

o United…

Byli jsme tam letos hrát FA Cup a vyhráli, takže víme, co to obnáší. Naše sebevědomí tam bude na vysoké úrovni, ale musíme předvést dobrý výkon. Není to jen o tom, že tam pojedeme a budeme si myslet, že je můžeme porazit znovu, protože jsme je porazili předtím. Musíme předvést skvělý výkon, tvrdě pracovat a zasloužit si vítězství.

o tom, že to není způsob, kterým chtěli přijít o neporazitelnost…

Nechtěli jsme, aby to skončilo vůbec, obzvlášť doma, když cítíte, že jste dominovali zápasu. Je těžké to přijmout, ale když dominujete ve hře takto, měl byste vyhrát, ale přestali jsme na chvíli hrát a dostali trest. Na této úrovni budete potrestaní a to se nám stalo.

o tom, proč má Swansea double nad Arsenalem…

Nejsem si jistý. Když hrajeme proti týmu jako je Swansea, je to vždy těžký zápas, protože chtějí držet míč stejně jako my. Skoro nám to hraje do karet, když hrajeme proti týmu, který chce hrát přímo, my se můžeme snadno dostat skrz ně. Chtěli hrát podobným způsobem jako my, takže je to jako když hrajete proti sobě. Cítím, že v prvním poločase jsme měli navrch a v druhém jsme udělali dost, abychom zápas vyhráli. Když si na této úrovni vytvoříte tolik šancí, aspoň jednu musíte proměnit jinak budete potrestáni.

o tom, jaké to je být zpět…

Je to skvělé, obzvlášť na Emirates. Vrátil jsem se minulý týden, hrát jsem 30 minut proti Hullu, ale vždycky je to speciální vrátit se před vlastní fanoušky Cítil jsem se dnes večer dobře.

o jeho 150. startu za Arsenal…

Ano, je to dobré, protože je to můj první zápas na Emirates po návratu ze zranění. Před domácím publikem to bylo speciální.

 

/arsenal.com/