Wojciech Szczesny 2010

 

S brankáři jsme si uplynulou sezónu užili své, jenom jeden z naší „čtyřky“ byl tak trochu před námi schovaný. Pojďme se teď na naší brankářskou čtyřku podívat, na Wojciecha Sczeszného.

 

Objevují se informace a názory, které mohou mnohým připadat odvážné, totiž, že Wojciech by mohl následovat Casillase a stát se již v raném fotbalovém věku brankářskou oporou Arsenalu. Tak jako jmenovaný Casillas v Realu. Ti, kteří sledují dění okolo milovaného klubu detailněji vědí, že v uplynulých měsících, tak jak rostla frustrace z výkonů Manuela a Lukasze, se stále častěji hovořilo o Wojciechovi. A to nejen v bulvárních denících. I na Arsenal TVO takový Tom Watt a jeho hosté častokrát nešetřili chválou na adresu mladého Poláka. A dokonce i Boss neváhal a na jedné z tiskovek přiznal, že v League One se vlastně rozehrává budoucí jednička Arsenalu. Dost frustrující pro Lukasze, podle mého. Následně se pak v tisku objevila zpráva s vyjádřením Sczeszného, že právě on by mohl řešit problémy Arsenalu mezi třemi tyčemi. Inu, sebedůvěra mladému Polákovi rozhodně nechybí, vždyť dokázal na svou adresu říci současně několik kritických slov a upozornil na své chyby.

 

 

Ale, posuďte jeho schopnosti sami, stačí to na vstupenku do prvního týmu Arsenalu? Nebo bude lepší ho nechat ještě rok – dva „zrát“ třeba v takovém Leedsu v Championship?

 

 

 

{youtube} brPWeQIc4Eo&feature=player_embedded {/youtube}

 

 

 

/vlastní, video youtube/