Wolverhampton Wanderers FC 1-4 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

 

Poklidný zápas s pěkným výsledkem…

Almunia – 7: Prakticky neměl práci…opět. Došel pro nějaké centry, pro něj to byl až na prvních 20 minut až mimořádně jednoduchý zápas. S gólem mohl těžko něco dělat.

 

Sagna – 8: Vitální výkon, velmi povedená práce dozadu, podpořená i dobrými výpady dopředu. Nebál se si seběhnout do středu pole, dovolil si kličky, jeho podpora byla vhodná a práce dozadu ulehčená, čili prakticky bezchybná.

 

Gallas – 7,5: Přišel mi dnes obětavější, živější než druhý ze stoperské dvojice. Může to být taky dáno jinak nadstandartními Thomasovýmy výkony, čili nakonec ponechám hodnocení totožné.

 

Vermaelen – 7,5: Měl hodně poklidný zápas, situace se snažil řešit hodně jednoduše, viděli jsme od něj časté zákopy míče do autu, nekonstruktivní jednání, což mu ale také nemůžu mít za zlé. Dnes prohrál pár hlaviček, nebyl tak přesný a precizní jako jindy.

 

Gibbs – 7,5: Přes jeho stranu hrál soupeř víc, Kieran tedy měl těžší práci, ale nic opravdu závažného řešit nemusel. Dopředu je živější, jsou poznat návyky záložníka, pohybuje se na širokém prostoru, přesto pokud bych měl porovnávat full backy, pravá strana se mi líbila víc.

 

Ramsey – 7: Ani v prvním poločase si nevedl špatně, ač měl hrát posledního ze záložníků. Samozřejmě tomu ale scházela taková ta přírozená tvrdost hráče na pozici DM. Je výborný na míči, má cit pro hru, jeho hra rozkvetla ve 2.poločase. Do hry je už teď velmi zdatný, chce to trochu více klidu ve finální a předfinální fázi, svým výkonem rozhodně nezklamal.

 

Fabregas – 8: Daří se mu, jeho statistiky jsou impozantní, na jeho klid a momentální formu radost pohledět. Velmi dobře si rozumí se zbytkem ofenzivních es, opět rozdával skvělé pasy, měl velký přehled o hře, jak říká AW, Cesc vyzrál, přesně ví, kdy má vletět až do vápna, kdy zůstat za vápnem, kdy hrát pouze rozehrávače, skvělé.

 

Diaby – Do jeho zranění mi přišel jako nejvýraznější z The Gunners. Skvělá stabilita na míči, neztrácel, byl velmi platný díky tělesné stavbě při tlaku soupeře. Škoda zranění, další do řady.

 

Arshavin – 7,5: Jeho řešení situací je jiné, nepředvídatelné, ukazuje to od začátku svého působení, ukázalo se to při jeho gólu, který z hráčů by to vyřešil takhle? Podle mě málokterý. Nedostával se tolik do hry, ale když už míč dostal, prokazoval, že je Top hráč, na kterého je potřeba si dávat pozor. Přesto těch nepřesností z jeho kopaček dnes bylo celkem hodně.

 

Eduardo – 7: Dobrý zápas od Dudua, gól sice nedal, ale herně na tom byl dobře, dokázal si vyhovět se zbytkem týmu, přestal se až přehnaně pohybovat u lajny a bylo hned poznat, kde je jeho místo. Půjde nahoru, věřím tomu.

 

Van Persie – 8: Pro tým by se rozkrájel, skvělá týmová práce, skvělá individuální práce, dnes spíše vymýšlel pro jiné, vycházely mu technické věci s míčem, kličky apod. Mohl klidně častěji střílet, dnes mi přišel zbytečně nesobecký. Každopádně jsem s jeho týmovým výkonem opět velmi spokojen, a proto vysoké hodnocení.

Střídající hráči:

Song – 8: Zareagoval na slova Bacaryho(uživatele gunners.cz) dostatečně?? Ukázal, jaký vliv má na nynější hru týmu. S jeho příchodem se zvýšila defenzivní stabilita, zlepšila se hra středu hřiště. Song sbíral míče, byl precizní, tvrdý, poklidně si zahrál svůj standard, který je ale velmi velmi vysoko. S naprostou nonšalancí a klidem. Klíč k boji o titul? Každý tým potřebuje takového hráče, jako je on.

Rosický, Nasri – nehodnoceni

Po očekávaném úvodním tlaku domácích jsme převzali nad zápasem kontrolu, naprosto jsme dominovali, takhle by měla hra na hřišti nováčka proti bojovnému soupeři vypadat. Málo věcí se dá dnes vytknout, zápas byl prakticky jednoznačný, nikdo vyloženě nezklamal, naopak. Už se těším na konfrontaci na Stadium of Light, očekávám mnohem těžší zápas, který může dopadnout všelijak, ale pokud podáme proti jejich chabé obraně podobný výkon, podobnou produktivitu a nebudeme po repre pauze až přílíš zabrždění, není důvod se něčeho obávat.