Woolwich Arsenal hraje svůj první zápas

Předchozí článek: „Come on you Reds – klubové barvy“ který je třetím článkem ze šesti, které spadají do sekce „Vytváření základů“, naleznete ZDE.

V roce 1891 (v jednotlivých článcích se tato informace rozchází, ale 1891, by měl být správě, pozn. redaktora) se stal Arsenal profesionálním klubem a o pár let později změnil své jméno na Woolwich Arsenal.

Londýnská fotbalová asociace se snažila přesvědčit londýnské týmy, jako jsou Tottenham, Queen’s Park Rangers a Millwall k tomu, aby vytvořili vlastní ligu. To ale všechny týmy odmítly, a tak Arsenal podal žádost o vstup do fotbalové ligy, což mu bylo umožněno v roce 1893, kdy byl přijat do druhé divize.  

V té době byl Arsenal jediným profesionálním týmem v Londýně a první tým jižně od Birmigham City, který hrál ligu.

První ligový zápas se odehrál na domácí půdě v Manor Ground v sobotu 2. září roku 1893. Zápas proti dalšímu nováčkovi v lize Newcastle United skončil remízou 2:2, kdy se za Arsenal trefili Shaw a Elliot.

O týden později utrpěl Woolwich Arsenal první ligovou porážku, kdy prohrál na půdě Notts County 3:2. První ligová výhry přišla o dva dny později, kdy Joseph Heath vstřelil první klubový hattrick v lize při výhře 4:0 nad Walsall Town Swifts.

V premiérové sezóně v lize dostal Arsenal od Newcastlu a Burton Swifts 6 branek, ale stejně tak i Arsenal naděloval. Šest branek vstřelil Arsenal na půdě Middlesbrough Ironopolis a hned v dalším zápase si šestibrankový příděl odvezl Northwich Victoria.  

Woolwich Arsenal zaznamenal dokonce ještě vyššší vítězství, kdy 14. října 1893 porazil v FA Cupu Ashford United 12:0. Což je stále nejvyšší výhra v tomto poháru.

Arsenal svoji první sezónu v lize zakončil na 9. místě (v lize bylo 15 týmů), kdy ve 28 zápasech získal 28 bodů.

Následovat bude článek: „Klub se stěhuje z Woolwich do Highbury, který je pátým článkem ze šesti, které spadají do sekce „Vytváření základů“.

Arsenal.com (článek i foto)