Yaya Touré může být rozhodujícím článkem v přestupu Fabregase

 

Zdá se, že se v posledních hodinách výrazně změnila situace kolem přestupu Yaya Tourého do Anglie.

 

Ačkoliv samotný hráč a jeho agent v poslední době odmítali přestup hráče do Arsenalu, natož možnost stát se součástí transferu Fabregase a preferovali Manchester City, zdá se, že v posledních hodinách se jejich názory změnily. Mnohé dokonce naznačuje, že Touré se může stát pro Barcelonu klíčem při získání Cesca Fabregase.

 

Jak přiznal agent hráče, Dimitri Seluk, Arsenal má v této chvíli největší šanci získat tohoto záložníka, který po příchodu na Camp Nou v roce 2007 spíše zahříval lavičku. Reprezentant Pobřeží Slonoviny by nyní neměl být údajně proti tomu, zúčastnit se „výměny“ na trase Barcelona – Londýn. Hovoří se o částce Ł40 miliónů za Fabregase, kterou by vedení Barcelony „doplnilo“  jmenovaným záložníkem.

 

„Každá strana má velký zájem na té operaci. Touré je Wengerův oblíbenec a Arsenal má zájem. Jestli předloží dobré podmínky, tak se může přestup zrealizovat rychle“, řekl Seluk pro rádio RAC1.

 

„Yaya se může zúčastnit v „operaci Cesc“ a Arsenal a Barcelona tak mohou dojít ke shodě.“

 

„V City se všechno změnilo, protože hodně mluví, ale nakonec nevypadají jako bohatý klub, ale spíš jako klub před krachem.“


Seluk by uvítal, kdyby k výměně došlo před zahájením šampionátu v JAR.

 

 

/různé zdroje/