Yaya Toure: Odmítl jsem Arsenal

Záložník Barcelony Yaya Toure přiznal, že v letním přestupním termínu odmítl přestup do Arsenalu i přesto, že se ho snažili přesvědčit Arséne Wenger a jeho bratr Kolo.
Gunners se snažili zacelit díru po odcházejímím Mathiue Flaminim. Jako možnou náhradu si Wenger vybral Toureho, který však nechce po jedné sezóně odejít z Nou Campu.

„Můj bratr a Wenger mi v létě říkali, že bych měl přestoupit do Arsenalu. Ale já jsem jim odpověděl, že v Barceloně jsem velice šťastný.“ řekl Yaya v rozhovoru pro RAC-1.

Reprezentant Pobřeží Slonoviny se v nové sezóně na hřiště zatím příliš nedostává. Zatím nastoupil jenom k jednomu ligovému zápasu, jako střídající hráč pak zasáhl do úterního utkání Ligy mistrů proti Sportingu. Josep Guardiola dává přednost letní posile Seydou Keitovi.

“ Nemůžeme hrát ve dvanácti lidech. Po fyzické stránce jsem na tom velmi dobře, ale musím respektovat rozhodnutí trenéra.“

“ Jsem profesionál a když nehraji musím být trpělivý a čekat na svou šanci. Konkurence je obrovská. Na každý post máme dva kvalitní fotbalisty .“

/setanta/