Youth watch: Out of FA Cup a výhry s Portsmouthem

V týdnu vypadl Arsenal z FA Youth Cupu a tuto trofej tak neobhájí. O víkendu své zaváhání osmnáctka napravila a zvítězil také tým U16, u kterého se rozhodovalo o další budoucnosti hráčů.

FA Youth Cup: Arsenal U18 0:2 Ipswich

Osmnáctka Arsenalu v týdnu vypadla z FA Youth Cupu, když prohrála na Underhillu s týmem Ipswiche 0:2. Týmu se nepodařilo zachytit začátek utkání a mezi desátou a jedenáctou minutou obdržel dvě branky. I přes velkou snahu se ale již nepodařilo nepříznivý výsledek otočit.

Arsenal: James Dunn – Saed Hajrovic(76), Daniel Boateng, Ignasi Miquel, Cedric Evina(c), Emmanuel Frimpong, Oguzhan Ozyakup, Roarie Deacon(73), Benik Afobe, Chuks Aneke, Luke Freeman

Subs: Sean McDermott, Nico Yennaris(76), Sam Byles, Rhema Obed, Jernade Meade(73)

Zápas si mladíci jasně prohráli kvůli výkonu v prvním poločase, který může být zčásti omluvitelný faktem, že hráči už více než měsíc nenastoupili k soutěžnímu utkání. I tak bude ale Bould nespokojen a jedinou šancí na úspěch v této sezóně by mohlo být vítězství v Premier Academy League. Hráči jako Evina, Deacon a Freeman již tedy FA Youth Cup nezískají. Jsou zde ale další – Aneke, Afobe nebo Ozyakup, kteří budou moci tuto trofej získat i příští rok.

Arsenal U-18 4:0 Portsmouth

V sobotu ale hráči hodili porážku z FA Cupu za hlavu a v Premier Academy League porazili Portsmouth. Vítězství zajistili dvěma góly Roarie Deacon a po jedné brance vstřelili Benik Afobe a Luke Freeman, kteří spolu soupeří o pozici nejlepšího střelce týmu.

Branky: 3. Freeman, 47,87. Deacon, 74. Afobe

Arsenal: Sean McDermott – Sam Byles, George Brislan-Hall, Nico Yennaris, Daniel Boateng, Ignasi Miguel, Roarie Deacon, Chuks Aneke, Jernade Meade, Benik Afobe, Luke Freeman

Subs: Rhema Obed, James Dunn, Cedric Evina, Jame Edge

Arsenal již od začátku vyvinul na soupeře velký tlak, který vyústil v branku Luka Freemana ve třetí minutě. Portsmouth poté přitlačil a mohl i vyrovnat, ale Arsenal si do poločasu vedení pohlídal.
Ve druhém poločase se předvedl Roarie Deacon, který vstřelil dvě branky. A na konci zápasu mohl přidat i třetí, což se mu nakonec nepodařilo. Ještě před Deaconovou druhou brankou zvýšil na 3:0 Afobe. Zápas hraný v londýnském Colney tak skončil jasným vítězstvím Arsenalu 4:0.

Arsenal U-16 2:0 Portsmouth

O víkendu se představila i U16tka, která porazila taktéž Portsmouth výsledkem 2:0. V týmu se představila i nová posila Arsenalu švýcarský obránce Martin Angha, který stále čeká na potvrzení od FA, aby mohl nastoupit za osmnáctku. Tým se musel obejít bez zraněného útočníka Zaka Ansaha. Zápas rozhodli křídelník Alban Bunjaku a defenzivní záložník Samir Bihmoutine.

Ve čtvrtek se také rozhodlo o tom, kteří hráči U16ky dostanou fotbalové stipendium pro sezónu 2010/2011. V týmu je mnoho slibným hráčů a šéf akademie Liam Brady a David Court měli před sebou těžké rozhodování. Kostra týmu stipendium dostala ale černý petr zbyl na čtveřici hráčů.

Byli to dva brankáři Yilmaz Aksoy, Luke Chambers a dva střední obránci Joe Jones a Alie Sesay.

Zde je seznam všech hráčů, kteří stipendium obdrželi: Martin Angha, Zak Ansah, Samir Bihmoutine, James Campbell, Reice Charles-Cook, Jamie Edge, Ben Glasgow, Jeffrey Monakana, Elton Monterio, Nigel Neita, Josh Rees, Steve Smith, Callum Webb, Jordan Wynter, Alban Bunjaku.

Jen čas nyní ukáže, o kterých hráčích uslyšíme a kdo se jednou dostane do prvního týmu Arsenalu.