Za krátkou dobu mě naučil hodně, klání se PEA již bývalému manažerovi

Pouhých pět měsíců trvala spolupráce Pierre-Emericka Aubameyanga a Arséne Wengera. Gabonský útočník přesto tvrdí, že ho Boss během působení u Gunners mnohé naučil.

Aubameyang do klubu přišel v lednu z Borussie Dortmund. V dresu Arsenalu stihl nastoupit do třinácti utkání, ve kterých se prosadil hned desetkrát. Bylo tomu tak i v neděli, kdy se skončilo dvaadvacetileté angažmá Wengera u týmu.

„Výhra byla pro nás důležitá, jelikož se jednalo o jeho poslední zápas. Bylo nezbytné ten duel zvládnout pro něj. Ten gól byl pro mě speciální a jsem za to velmi šťastný,“ rozpovídal se osmadvacetiletý fotbalista.

„Za krátkou dobu mě naučil skutečně hodně. Jsem spokojený, že můžu být na zdejším místě. Oznámení jeho konce byl samozřejmě šok, ale takový je fotbal. Nikdy v něm nevíte. Jsem ovšem šťastný, že jsem pod ním mohl hrát,“ pokračoval hráč, který má v posledních třech sezónách ohromující bilanci (121 zápasů – 108 branek, 24 asistencí).

„Na začátku to bylo velmi náročné, protože jsem nebyl připravený po fyzické stránce. Celý leden jsem nehrál, takže to nebylo jednoduché. Po velké práci s realizačním týmem jsem znovu našel svoji formu a i díky svým spoluhráčům vstřelil nějakou tu branku.“

„Uplynulé týdny jsme hráli dobře, v kádru máme navíc hodně mladých hráčů. Pro budoucnost je to zajisté dobré a jsem si jistý, že následující sezóna bude pro nás kvalitní,“ uzavřel PEA.

/arsenal.com/