Zahájení předprodeje nového venkovního dresu

Arsenal dnes představil venkovní dres pro sezonu 2008/2009, který je replikou tradičního dresu ze sezony1988/89 kdy Gunners vyhráli ligový titul. Online předprodej je k dispozici nyní a v prodeji bude od  1.srpna  ve všech Arsenal shopech. Dres bude žlutomodrý a vychází na počest 20 výročí slavného vítězství Arsenalu na Anfieldu 26.5.1989, které znamenalo zisk ligového titulu.

Výrobce je firma NIKE a dres je žlutý s modrými rukávy, které jsou lemovany červeným proužkem. ‚Gunners‘ je orazítkováno na límci a jako u domácího dresu. Na límci je vytištěno klubové motto ‚Victoria Concordia Crescit‘ , latinský nápis v překladu znamenající Vítězství skrz harmonii. K této zvláštní příležitosti, se současné hvězdy Arsenalu zůčastnili propagační focení po boku legend z té památné noci včetně střelců branek Alan Smithe a Michaela Thomase.
 
Záložník Arsenalu Cesc Fabregas o výhře v roce 1989 řekl: Když se hrál tento slavný zápas byli mi jen 2 roky, ale vím že ti hráči jsou legendy, každý je miluje a všichni doufáme, že dokážeme s tímto týmem zopakovat jejich úspěch. Je to vždy skvělý pocit když skórujete nebo vyhrajete zápas, takže si dokáži představit jak bych se cítil kdybych vyhrál za těchto okolností ligový titul. Každý hráč chce zažít moment, který zažil Michael.

 Michael Thomas, legenda Arsenalu a střelec neobyčejného gólu na Anfieldě v roce 1989 řekl:
Byl jsem tázán 2x nebo 3x denně ohledně toho gólu jestli jsem štastný! . Měsíc před tím změnil George Graham obranu. Ze 4 obránců na 5 což bylo pro nás záložníky skvělé . Jen jsme útočili a neměli žádné starosti z bráněním. Přivést trofej zpět do Londýnu byla pro mě čest. Byl to prostě fantastický moment.

 Prvních 500 fanoušků, kteří si zakoupí venkovní dres v oficiálním Arsenal shopu 1.8.2008 budou mít příležitost zúčastnit se promítání historického zápasu z roku 1989 na Emirates Stadion. Večer bude také zahrnovat konferenci se Stevem Bouldem, Paulem Mersonem, Michaelem Thomasem a Alanem Smithem – všech hráčů z té významné noci.

   

/arsenal.com/