Zájemci o Matthewse – Arsenal a Manchester United

 

Prezident Cardiffu Peter Ridsdale přiznal, že se Arsenal a Manchester United zajímají o Adama Matthewse. Žádná nabídka však ještě předložena nebyla.

 

Šéf Bluebirds vyjádřil svou touhu, udržet v lednu to nejlepší, co v týmu má. Manažer David Jones chce sestavu ještě posílit, aby podpořil postupové naděje.

 

Historie Cardiffu ve výchově mladých hráčů je bohatá. V posledních letech klubem prošli například Joe Ledley, Chris Gunter a Aaron Ramsey.

 

Stejně jako Ramsey před ním na sebe Matthews upoutal v Cardiffu velkou pozornost. Sedmnáctiletý obránce v této sezóně zatím nastoupil do sedmnácti utkání, z čehož čtrnáct startů bylo ligových.

 

Mladíkovy výkony nezůstaly nepovšimnuty. Vypadá to, že Manchester United a Arsenal jsou připraveni o Matthewse svést bitvu, stejně jako tomu bylo v případě Aarona Ramseyho před osmnácti měsíci.

 

“Dva nebo tři kluby se informovaly a vím, že o něj mají zájem Manchester United a Arsenal,“ řekl Ridsdale pro WalesOnline.  

 

“Nemáme ale dohodu s žádným klubem, ústní ani žádnou jinou. Chceme, aby hrál Adam za Cardiff, a doufáme, že to tak nakonec dopadne.“

 

“Našim cílem je posílit tým a pracujeme na hráčích, kteří nás zajímají, podle seznamu, který nám David Jones předložil.“

 

“Doufejme, že někoho přivedeme tento týden, aby byl k dispozici k zápasu s Blackpoolem. Na tom pracujeme.“

 

“Máme zájemce na dva naše hráče, ale formální nabídka nepřišla na nikoho.“

 

“Nechci pustit žádného klíčového hráče,“

 

Cardiff, ale nepotěšila zpráva, že možné posile Fabianu Delphovi Aston Villa nepovolí odchod na hostování.

 

/Skysport.com/