Zaostřeno na talent: Jay Simpson

Přináším vám druhý díl mé rubriky, která má za snahu přiblížit hráče, kteří nehrají pravidelně v Áčku ale prosazují se například v rezervě nebo jsou na hostování.

Dnes přichází na řadu Jay Simpson, ten do kterého se vkládají velké naděje.

Celým jménem Jay-Alistaire Frederick Simpson přichází na svět první prosincový den. Dětství prožívá v anglickém měste Enfieldu. Jay hraje za tamní klub a jednoho dne si ho na zápase všimne, jak to tak bývá, scout Arsenalu. Jay upoutá jeho pozornost svým výkonem a okamžitě dostává pozvánku do klubu.

Jay se tedy ve svých 9 letech připojuje k Arsenalu. Rychle si mezi ostatními udělá jméno a naznačuje, že se s ním pro budoucnost bude muset počítat. Postupně se propracovává přes všechny věkové kategorie a věřte tomu nebo ne, hraje za výběr U18 ve věku 13(!) ti let. To jen potvrzuje jeho výjimečný talent.

Jay střílí góly ve všech věkových skupinách, a to samozřejmě neujde pozornosti trenéra rezervního celku Neila Banfielda a dostává do ní pozvánku. Od té doby si své místo v rezervě upevnil a pravidelně za ni nastupuje.

Arséne Wenger je známý tím, že když mu to čas dovolí, nenechá si ujít žádný zápas nižších kategorií než je první tým. Tak se zrodila Jayova nominace do prvního týmu, konkrétně do zápasu Carling Cupu v roce 2006, do něj ale bohužel Simpson nezasáhnul. Pokračuje tedy v zápasech za rezervu a jeho gólový účet narůstá. Jay má na svědomí velký milník, jako první střílí hattrick na Emirates Stadium v zápase FA Youth Cupu proti Cardiff City. Zápas skončil vítězstvím Arsenalu 3:2.

Vzhledem k nabitému kádru v prvním týmu, se klub rozhoduje poslat Simpsona na hostování do Millwallu, hrající League One. Zde jeho talent jen roste a připisuje si své jubilejní góly za první tým a první gól v lize. Jeho hostování mělo být jen půlroční, ale vzhledem k velkému přínosu pro Millwall se rozhodlo, že se smlouva prodlouží na celý rok. Simpson si za toto období získává srdce všech fanoušků tamního klubu a získává ocenění League One hráč roku, kterým ho zvolili právě fanoušci všech týmů hrajících tuto soutěž.

Simpson se vyjádřil slovy: „Jít do Millwallu bylo to nejlepší co jsem v životě udělal, rozvinul jsem svůj talent a fotbalově jsem vyrostl. Fanoušci byli úžasní a cením si toho.“

Sám Arséne Wenger reagoval na povedený ročník Jaye Simpsona takto: „Momentálně je příliš brzy říct jak to s Jayem bude vypadat, ale myslím si, že bude mít velkou budoucnost. Vedl si skvěle a střílel góly, což je pro útočníka nejdůležitější. Všem nám udělal radost. Navíc je to milý chlapík“

Po tomto, pro Jaye, skvělém období se začíná pomalu prosazovat do prvního týmu. První start za něj si připisuje v zápase proti Sheffieldu United, kde střídal Nicklase Bendtnera. Samozřejmě každý fanoušek má ještě v živé paměti zápas proti Wiganu, kde se Simpson zaskvěl dvěma góly po přihrávkách Wilshera a Vely.

Ovšem v zimním přestupovém období pro něj přichází další hostování, tentokráte ovšem do týmu West Bromowich Albion, týmu který bojuje o udržení v Premier league. Hned první týden ve svém novém klubu střílí svůj prvni gól za WBA a dva týdny poté svůj historicky první gól v Premier league.

Malá tabulka:

Millwall*        45     8     0
Arsenal            2     2     1
West Brom*    8     2     0
*hostování.
Čísla v tabulce v pořadí zápasy, góly a asistence.


Jméno: Jay Simpson
Datum narození: 1. prosinec 1988
Výška: 180cm
Váha: 84 kg
Pozice: Útočník
Silnější noha: Pravá

Jay na obrázcích a ve videích

Na Internetu jsem našel vyvedenou fotku našich Young Guns:) Určitě se na ni podívejte, je Zde (schválně kolik našich hráčů poznáte).

Inkriminovaný první hattrick na Emirates stadium Zde

Tři věci, které inspirují Jaye v životě ke shlédnutí Tady

/wikipedia , soccerway, arsenal.com/