Zápas legend – Arsenal vs. Real Madrid

V sobotu 8. 9. se odehrál druhý vzájemný zápas mezi legendami Arsenalu a Realu Madrid. První zápas se odehrál 3. června v Madridu a díky brankám Raula a Gutiho zvítězil Real 2-1. Za kanonýry se prosadil Luis Boa Morte. Nyní měli hráči Arsenalu šanci na odvetu a získat finanční prostředky pro nadaci Arsenal Foundation.

Sestavy:
Arsenal – Lehmann, Cygan, Winterburn, Pires, Suker, Rosicky, Parlour, Aliadiere, Upson, Gilberto Silva, Boa Morte, střídačka – Seaman, Hillier, Groves, Limpar, Schwarz, Grimandi, Whyte
Real Madrid – Sanchez, Pavon, Rivera, Raul, Morientes, De La Red, Amavisca, Arbeloa, Sanchez, Sanz, Makelele, střídačka – Contreras, Julio Ceaser, Llorente, Butragueno, Velasco, Alfonso, Campo

Zápas se možná neodehrál s takovou intenzitou, jakou jsme mohli vidět mezi těmito týmy v minulosti, i přesto jsme mohli, hlavně v prvním poločase, sledovat několik zajímavých šancí. Své příležitosti bohužel nedokázali proměnit Robert Pires, Gilberto, Davor Suker, Tomáš Rosický ani Aliaidere. Hráči Realu Madrid se prosadit také nedokázali, a to hlavně díky skvělému Jensi Lehmannovi.

Zápas tak skončil v základní hrací době bezbrankovou remízou. Těsně před koncem druhého poločasu však diváci ožili. Hlasatel totiž oznámil, že po skončení druhého poločasu bude následovat penaltový rozstřel. V něm se opět blýskl náš brankář, když vychytal Alfonso Pereze. Jinak byl rozstřel velmi vyrovnaný a všichni ostatní se trefili. V posledním pátém kole se již chystal k exekuci Tomáš Rosický. Duel mohl rozhodnout. K překvapení všech jej však právě Jens poslal zpět do středového kruhu a sám se postavil k penaltovému puntíku. Velmi sebevědomě proměnil a díky němu si Arsenal připsal v sobotním zápase vítězství.

Co po utkání řekla hvězda zápasu Jens Lehmann?

zda byl vybrán na penaltový rozstřel…
Myslel jsem si to, ano! Byl jsem vhodný kandidát, takže jsem předpokládal, že půjdu.

zda vůbec někdy kopal penaltu…
Ano a dal jsem ji, bylo to před 27 lety!

zda měl hrát od začátku…
Ne, měl jsem trochu zpoždění. Nastoupit měl Seaman, ale před začátkem si poranil lýtko, tak jsem hrál já.

o výkonu týmu…
Je to od kluků obrovský výkon, odehrát celých 90 minut, když na to nejste zvyklí, je náročné. Já jsem jen brankář, takže postávám okolo a mrznu, takže to bylo fajn.

o fanoušcích…
Ano, opravdu jsem si zápas užil. Nevím, kolik fanoušků přišlo, aby se na zápas podívali a fandili, ale bylo to fantastické. I kdybychom prohráli, to, že se lidi přišli na nás podívat, je skvělé.

Celý zápas, sestřih nebo jen penaltový rozstřel si můžete prohlédnou ZDE. Stačí se přihlásit na oficiální web Arsenalu, registrace je zdarma.