Zápasový report: Bayern Munich 1-2 Arsenal

Co se stalo

Eddieho Nketiaha zásah ke konci zápasu nám dal morální vítězství nad Bayern Mnichov v Los Angeles.

20letý útočník proměnil z těsné blízkosti po skvělé práci Tyreece John-Julese, který si vyměnil přihrávku s Calum Chambersem a našel Nketiaha.

V zápase jsme jednou vedli, Pierre-Emerick Aubameyang donutil k vlastnímu gólu Louise Poznanskiho. Ale Bayern vypadal, že zápas dovede k penaltám, když Robert Lewandowski hlavou proměnil Serge Gnabryho centr.

Udělali jsme sebevědomý start v našich nových venkovních dresech a nikdo neukazoval větší jistotu než Aubameyang.

Aubovo tempo a důraz nám umožnily pronikat vpravo, po jeho průniku byl neúspěšný Mesut Ozil, když neproměnil po 60 yardovém útoku do obrany Bayernu. Německá strana měla poděkovat Manuelovi Neuerovi při této příležitosti, i když později byl téměř zaskočen, když ho Auba presoval.

Druhý německý brankář byl také zaneprázdněn, Bernd Leno odmítnul Thomasa Mullera a Daniela Ontuzanse během několika minut.

Oba týmy si vytvářely šance, ale my jsme měli více soudržnosti, takže jsme si zasloužili naše vedení, které přišlo brzy ve druhém poločase. Henrikh Mkhitaryan zavedl míč před obranu Bayernu, Auba vystřelil a Poznanskiho teč skončila za Neuerem.

Bývalý hráč Gunners Gnabry, se dvakrát přiblížil k okamžité odpovědi, Emi Martinez zastavil jednu šanci dobře načasovaným skokem pod němcovy nohy.

Gnabry nakonec našel Lewandowského – pravidelný trn v naší obraně roky zpátky, ale to byl mnohem mladší útočník, který měl vždy poslední slovo.

Týmové novinky

Jak se dalo očekávat, Unai Emery nominoval svá známá jména zpět na první ze tří zápasů ICC v USA.

Aubameyang začal vpravo od Alexa Lacazette s Mesut Ozil za sebou. Joe Willock dostal šanci vedle Granita Xhaky a Leno začal v brance.

Co bude dál

Náš pobyt v LA končí v pátek, kdy letíme do Charlotte na druhý z našich tří zápasů ICC – proti Fiorentině v sobotu.

Naše americké turné zakončíme utkáním proti Real Madrid ve Washingtonu DC.

arsenal.com