Zápasy Arsenalu U-23 a U-18

Nová sezóna začala i pro mládežnické kategorie Arsenalu. V kategorii U-23 se Arsenal, stejně jako A-tým, střetl také s Manchesterem City. Tým U-18 pak čekal duel s Aston Villou.

U-23: Man City 6-5 Arsenal

Sestavy:
ManCity –
Anderson (B), Bernabe, Dele-Bashiru, Garcia, Garre, Gomes, Humpreys, Latibeaudiere (C), Richards, Touaizi, Wilson
Arsenal – Iliev (B), Amaechi, Bielik, Bola, Gilmour, Mavididi, Nketiah, Osei-Tutu, Pleguezuelo (C), Smith-Rowe, Willock

Branky: Touaizi (6, 50, 87), Garcia (45 + 4), T. Richards (62 pen), R. Matondo (73) – Smith Rowe (20, 53), Bielik (36), Amaechi (41), Mavididi (86)

Bláznivou přestřelkou začala letos Premier League 2. Bohužel z něj jako vítěz odešel tým Manchesteru City. V zápase bohatém na branky padlo celkem 11 gólů, misku vah převážil těsně před koncem utkání na stranu City svým třetím zásahem Touaizi. V příštím zápase vyzveme na Emirates Stadium Brighton & Hove Albion. Úvodní hvizd je naplánován na pondělí 20. srpna ve 20:00.

U-18: Arsenal 4-2 Aston Villa

Sestavy:
Arsenal – Mitchell (B); Daley-Campbell, Spencer-Adams, Ogungbo, Swanson; M. Smith, McEneff; Dennis, Musah, Cottrell; Balogun. Střídačka: Pedro Virginia, Oyegoke, Taylor-Hart, Matthews, Patino.
Aston Villa –
Marshall (B), Walker, Birch (Burton), Ige, Bridge, Brunt, Patterson, Tait, Vassilev, Presley (Odutayo), Ramsey. Nevyužitá střídání: Guy, McConnachie, Sea.

Branky: Balogun (10, 90), Musah (26), Taylor-Hart (86) – Tait (76), Odutayo (86)

V sobotu se naši mladíci kategorie U-18 postavili v londýnském Colney Aston Ville. V úvodním zápase sezóny si připsali vítězství 4-2 a získali tak zároveň první tři body. Největší zajímavostí zápasu byl asi debut teprve 13-letého brankáře, Remy Mitchella. V dalším zápase se utkají taktéž proti Brighton & Hove Albionu. Utkání se odehraje v sobotu 18. srpna na Amex Elite Football Performance Centre.

/arsenal.com, livesport.cz, twitter.com/