Zelená je tráva

Po minulém týdnu přešel štafetový kolík off-topic článku ke mně a ačkoliv by mohlo být lákavé nechat pole pro článek prázdné a vás nechat vyřádit v komentářích, přece jen si dovolím pár informací ze světa fotbalu přidat.

Začneme opět v Německu a opět se to bude týkat Bayernu. Mnichovští si s předstihem zajistili ligový triumf a mohou se soustředit na obhajobu trofej pro vítěze Ligy mistrů, ale Pep Guardiola stejně není spokojen. A nemůžeme se mu divit – jeho chlapci poněkud polevili a v lize dva zápasy po sobě prohráli. Pep bije na poplach – pokud by jeho tým hrál proti Realu podobně jako při domácím výprasku 0:3 od Dortmundu, může se se snem o obhajobě rozloučit.

Protože postupně prohráli své ligové zápasy Bayern i Steaua Bucurest, v evropských ligách zůstal jediný tým, který má šanci projít ligovou sezónu bez porážky. Určitě jste již zaznamenali, že je to Sparta Praha. Tak to chlapcům z Letné přejme, snad to na další roky nebude jediný jejich úspěch na evropské úrovni.

Chcete se na fotbale opravdu nudit? A tím nemyslím jen tak obyčejnou nudu, jako třeba první poločas s Wiganem, ale pořádnou nudu, kdy i přelet mraku nad hřištěm je vítané oživení. Zkrátka, jste-li fanoušci nudy nebo kardiaci vyhýbající se přílišnému rozrušení, rozhodně musíte shlédnout pár zápasů kazašské ligy. Catenaccio našlo svůj nový domov. V Kazachstánu odehráli v roce 2014 zatím šest kol a dostali se na úžasný průměr 0,82 gólu na zápas. Vedoucí tým FC Astana vládne lize díky bilanci 4-2-0 při skóre 4:0.

Davor Šuker, kterého si pamětníci asi vybavují nejspíš v dresu Realu nebo jako vítěze Zlaté kopačky z Mistrovství světa v roce 1998, odehrál jednu sezónu i v Arsenalu. Jenže kopačky už dávno pověsil na hřebík, místo dresu oblékl slušivé sako a tento týden byl již podruhé zvolen předsedou organizace s názvem Hrvatski nogometni savez. Pokud jste poznali, že jde o Chorvatský fotbalový svaz, získáváte bludišťáka.

Že má hráč ve zdi především sledovat míč, ví dobře Per Mertesacker. A protože není žádný sobec, učí to i méně zkušené hráče.Tady je důkaz.

A to by mohlo pro tento týden stačit, v komentářích máte volnou ruku, tak si to užijte.