Zinchenko je nadšen snovým startem

Klíčovým faktorem bylo podle Alexe rychlé vstřelení branky v úvodu zápasu. Dvě branky Martina Odegaarda v úvodních 11 minutách nás nasměrovaly k třetímu vítězství v řadě. Ukrajinský obránce byl samozřejmě také rád za čisté konto, které jsme udrželi i po taktické změně Scotta Parkera, což považuje za další znamení rostoucí sebedůvěry v týmu.

„Vždy je důležité dát branku na začátku zápasu protože první gól vám dodá sebevědomí a lépe pak kontrolujete zápas. Dařilo se nám, hlavně v prvním poločase, soupeř si nevytvořil nic, neměli ani střelu na bránu.

V druhém poločase začali hrát se čtyřmi vzadu což nám občas dělalo problémy, nakonec jsme ale udrželi čisté konto, což je to nejdůležitější. Stále je zde toho spousta ke zlepšení, ale myslím, že jsme na správné cestě.“

Zinchenko si za Kanonýry připsal již třetí start, stejně jako Saliba, který předvedl solidní výkon a vstřelil ještě krásnější branku. Alex na něj pěl po zápase samou chválu.

„Je neuvěřitelný. Vypadá, že má hromadu zkušeností, ale přitom je tak mladý. Nechci to zakřiknout, ale máme neuvěřitelného stopera.

Je to tak příjemný chlapík, zaslouží si to. Velké díky si zaslouží také naši fanoušci, během všech zápasů byli neuvěřitelní a moc nám pomohli, William si ten chorál zaslouží. Pokud budeme mít v každém zápase čisté konto, tak to budou zpívat neustále!“

Vítězství nás dočasně posunulo na špici PL, pozici, na kterou je Zinchenko zvyklý z ManCity. Nicméně jeho neústupná povaha mu nedovolí, aby se tímto nechal unést a myšlenky už stáčí na další zápas s Fulhamem.

„Je teprve začátek sezóny. Před námi je mnoho zápasů, spousta věcí ke zlepšení. Musíme se ale soustředit vždy jen na ten nejbližší zápas.

Musíme si zanalyzovat, co jsme udělali dobře, co můžeme zlepšit, co bychom měli změnit. Víme, že nám to manažer řekne. Musíme předvést nejlepší výkon každý týden.“

/arsenal.com/