Zprávy z tréninku

Od jmenování Unaie Emeryho mohl leckdo postřehnout, že je klub více otevřený, co se týče tréninkových metod. Fanoušci mají možnost na sociálních sítích sledovat videa ze zákulisí, z tréninků apod. Zdá se také, že ani samotní hráči nejsou tak omezeni v tom, co mohou sdílet na internetu.

Ve svém posledním instagramovém story sdílel Pierre-Emerick Aubameyang výsledky testu rychlosti sprintu našich hráčů – primárně aby si udělal srandu z Mattea Guendouziho – nicméně i tak jde o zajímavé čtení.

Nikoho nepřekvapí, že Auba a Hector Bellerin byli nejrychlejší, ale nikdo by nejspíš netipoval Sokratise Papastathopoulose na třetí místo.

Pátý byl Shkodran Mustafi, tabulku uzavírali tři nejpomalejší Mohamed Elneny, Guendouzi a Lucas Torreira.

Jde o zajímavý výsledek, avšak nutno podotknout, že neznáme úplný kontext tohoto cvičení, a že okamžité zrychlení hraje v zápase často větší roli než maximální rychlost.

Další novinkou je, že Laurent Koscielny dělá další pokrok ve své rehabilitaci, jelikož se vrací na trávník po těžkém zranění achilovky. Stále trochu kulhá, avšak má ještě spoustu času nabrat sílu, jelikož by se měl vrátit do hry až v listopadu/ prosinci.

Před zápasem s West Hamem se žádný z hráčů nově nepřidal k marodce zraněných.

/arseblog.com, twitter/