Zraněný Bacary Sagna je přesvědčen, že Carl Jenkinson bude adekvátní náhrada

 

 

Pravý obránce Arsenalu Bacary Sagna nepochybuje o tom, že 19-letý mladík Carl Jenkinson brzy ukáže, že se stává jedním z nejlepších defenzivních hráčů v týmu.

 

 

Francouz se v tomto týdnu podrobil operaci a předpoklad je, že se bude zotavovat nejméně tři měsíce, takže bývalý hráč Charltonu Athletic by měl převzít starost o defenzívu na pravém křídle.

 

Na pochyby, zda je mladík dost dobrý, aby jej zastoupil, odpověděl Sagna na svém Twitteru, že Jenkinson je velmi talentovaný a svou roli dobře zvládá a brzy bude „jedním z nejlepších obránců.“


Sagna, označován jako jeden z nejsilnějších pravých obránců na světě, utrpěl zlomeninu nohy v závěru utkání North London Derby, když Arsenal ztratil zápas 2 ku 1.

 

Manažer Arsene Wenger se v létě rozhodl umožnit Emmanuelovi Ebouemu opustit klub a odejít do Galatasaraye poté, co podepsal Carla Jenkinsona z Charltonu Athletic a mladík se již stihl představit v důležitých zápasech proti Manchesteru United a Liverpoolu, ale přesto úplně nepřesvědčil.

 

Pokud se Sagna vyhne komplikacím při svém návratu ze zranění, mohl by být k dispozici 21 ledna, kdy na Emirates zavítá Manchester United.

 

Každopádně by se však do týmu Gunners měli po mezinárodní přestávce vrátit Thomas Vermaelen, Abou Diaby a Laurent Koscielny na zápas se Sunderlandem 16. října na Emirates.

 

 

 

/thegunninghawk.com/