Zraněný Rosický vynechal páteční trénink

Nejistota kolem reprezentačního kapitána panuje v českém táboře dál. Tomáš Rosický totiž vynechal i páteční oficiální trénink a až v den klíčového zápasu s Polskem se rozhodne, zda k duelu nastoupí.

„Mé zranění je lepší a lepší, přesto jsme se rozhodli, že přípravu s mužstvem vynechám. Doufám, že se stav achilovky zlepší do soboty ještě víc,“ ponechal Rosický trenérovi i fanouškům naději, že by přece jen mohl k vratislavskému duelu s domácím týmem vyrukovat.

Hned po vyšetření ve vratislavské vojenské nemocnici prohlásil lékař české výpravy Petr Krejčí, že předzápasový trénink by Rosický absolvovat měl.

„To abychom poznali, jak na to skutečně je a jak se cítí. Bylo by nepříjemné, aby se mu třeba už po pěti minutách bolesti vrátily a on musel střídat,“ tvrdil doktor Krejčí.

Konečné resumé přijaté trenérem i kapitánem však bylo nakonec jiné. „Ráno si zkusím zatrénovat a uvidím,“ vysvětloval Rosický a dodával, že s podobnými situacemi už z minulosti zkušenosti má.

„Už několikrát v minulosti podobné rozhodování a zkoušení proběhlo, zkušenosti mám jen pozitivní,“ potvrdil kapitán české reprezentace. „Do zápasu zbývá ještě dlouhá doba.“

Že by snad do zápasu vyrukoval s obstříknutou achillovkou, aby bolest pominula, o tom mluvit nechtěl. „Uvidí se, ve hře je všechno možné.“

„V sobotu dopoledne si půjde Tomáš zatrénovat a pak uvidíme,“ potvrzoval i trenér Bílek. „Zatím mám radost, že je jeho stav lepší a lepší.“

Na případnou kapitánovu absenci ale i tak nachystaný. „Věřím, že Rosický nastoupí, ale pochopitelně mám připravenu i sestavu bez něho. Zatím ji ale prozrazovat nebudu,“ diplomaticky se vyhnul odpovědi trenér české reprezentace.

/sport.cz/