3 + 1 s Robinem van Persie

 

Robin van Persie se nám na webu arsenal.com rozpovídal o své rodině, o zápase CC s ManCity a Wenger o něm loboval jako o králi střelců Arsenalu pro letošní sezonu.

 

 

 

Rodinný život pomáhá při hře

 

 

RvP vyzdvihl důležitost svého rodinného života v jeho aktuální formě. Tuto sezonu již vstřelil 7 branek a úspěch měl i v zápase proti Sp*rs.

 

RvP: „Moje rodina je úžasná. Nejdůležitější v mém životě jsou mé dvě děti a má žena. To ti dává jistotu a pomáhá to tvým výkonům. Před dvěma týdny to bylo hodně náročné. Když hraješ na takové úrovni, tak si musíš odpočinout a to se mi daří.“

Robinovi se nedávno narodilo jeho druhé dítě, dcerka Dina Layla.

 

 

Wenger vidí v Robinovi ostrostřelce

 

Arsene Wenger nevidí důvod, proč by RvP nemohl tuto sezonu nastřílet i 25 branek. Loni vstřelil Holanďan 20 branek a letos již 8, pokud počítáme i poháry.

 

Van Persiemu chvíli trvalo než si zvykl na svoji roli v novém rozestavení, ale 7 gólů ze sedmi zápasů potvrzuje, že si již zvykl na pozici hrotového útočníka. Wenger je potěšen, že se Robin trefil dvakrát proti Sp*rs a je přesvědčen, že pokud bude celý tým produkovat šance, pak je Robin bude proměňovat.

 

Wenger: „nerad kladu nějaké cíle, ale proč ne. Pokud spočítáte šance, které měl od začatku roku, pak je pravděpodobné, že dá i dvacet branek.

Robin přijal více zodpovědnosti, jelikož hraje na hrotu. Je zde již delší dobu a nyní je právě ve věku, 26, kdy je opravdu efektivní, hraje přirozeně a má touhu po vítězství.

Proto věřím, že může být nejlepší střelec ale i nahrávač v lize. Góly, které dává, jsou vždy obdivuhodné.

Neřekli byste, že je to koncový hráč, ale má pro to všechny předpoklady. Je inteligentní a rychle se pohybuje. Má něco, co ho nikdy nemůžu naučit. Kolem vápna se pohybuje velice chytře a perfektně se zbavuje obránců, dobře si nabíhá a jeho timing je prostě užasný, proto si myslím, že může hrát na tomto postě a být úspěšný.“

Robin hrával dříve druhého útočníka, ale přechod na hrot mu pomohl a on si rychle zvykl.

 

Robin chce hrát proti Oil City

 

 

RvP věří, že mladé pušky mají velkou šanci porazit ManCity v Carling Cupu, ale říká, že by se také rád zapojil.

 

RvP hrál za poslední 4 sezony v této soutěži pouze 45 minut, jelikož AW dává přednost mladíkům, aby se předvedli.

 

Robin má špatné vzpomínky na porážku od Man City, kdy byl zraněn Adebawhorem.

 

Van Persie: „Chci hrát. Minule měli kvalitu a byl to dobrý zápas.

Bude to dobrý zápas pro mladíky a velká výzva. Pokud Wenger opět dobře postaví tým, jako proti Poolu, pak mají šanci uspět.

Chceme vyhrát. Chci hrát – pokud mě le Boss postaví, tak bude velice potěšen.“

 

 

Robin van Persie a jeho gól z říše snů

 

 

{youtube}WLeiaMl4XDU{/youtube}

 

 

/arsenal.com, youtube.com/