3x s Arsenem Wengerem

Poslední čtyři roky byly mé nejlepší

 

 

Wenger si myslí, že poslední čtyři roky byly nejlepším obdobím jeho působení v klubu – i přes to, že Arsenal nezískal žádnou trofej.

 

Za 13 let ve vedení klubu získal francouzský manažer tři ligové tituly, čtyři poháry FA Cupu a byl blízko od vítězství v Lize Mistrů. Nicméně podle Wengera je nejvetším úspěchem to, že se Arsenal udržel na vrcholu v období, kdy se stěhoval na nový stadion.

 

Wenger: „Myslím, že stěhování na nový stadion a udržení se na vrcholu bylo nejlepším obdobím v mém působení v Arsenalu.


Naneštěstí je to i období, kdy jsme nic nevyhráli. Ale lidé zapomínají, že jsme předváděli vyrovnané výkony. Bylo to nejtěžší období pro klub a já jsem v odvedl to nejlepší co sem dokázal.


Přestěhovali jsme se na nový stadion a každý rok vyděláváme peníze, aniž by se tým zhoršil.V Lize Mistrů odvádíme stále dobré výkony, ale v Liga je náročná.“

 


 

Jak se Premier League změnila

 

 

Od svého počátku v roce 1992 se Premier League vyvinula v mnoha směrech.

 

Jako manažer Kanonýrů od roku 1996 viděl Arsene Wenger mnoho těchto změn. Arsene vysvětlil v čem je nynější PL odlišná od té, kterou zažil před třinácti lety.

 

Wenger: „Především se Premier League stala oblíbenou po celém světě. Když nyní cestuji, vidím jak je populární.

 

Za druhé, vlastnictví se kompletně změnilo. Styl hry se proměnil a rozhodčí jsou nyní profesionálové.

 

Liga se stala celkově více profesionální. Zvýšila se konkurecne. Do týmů putuje více finančních prostředků. To má za následek zvýšení kvality hry samotné.

 

Některé změny vedou k lepší, ale některé jsou až příliš vynucené.

 

Všichni jsou více nervózní, ale život je o požitku. Před třinácti lety byla porážka brána méně dramaticky než letos. Vše je nyní pouze o Lize Mistrů a o setrvání ve Velké čtyřce.“

 


 

Nejlepší hráč desetiletí

 

 

Wenger: „Jako nejlepšího hráče (mimo Arsenal) bych zvolil Ryana Giggse, jelikož je v něm sklouben styl a touha po vítězství.

 

 

 

 

/Arsenal.com/