5 příčin neúspěchu Andreie Arshavina

 

 

V pohárovém zápase proti Leedsu United přihrál Andrei Arshavin na první branku, přesto ale kritici znovu začali se svými výstupy proti tomuto ruskému útočníkovi.

Zdá se, že v poslední době i ti nejlenivější angličtí fanoušci zvedají ruku, aby posledními silami hodili kámen na stranu Arshavina. Jaké možné pretenze si Andrei za poslední dobu vyslechl! Že se nevrací na pomoc obraně, že je většina přihrávek směrována bůhvíkomu, že promarnil gólových šancí na dvě sezóny, že má nadváhu a že ztratil sebedůvěru. Přitom o sebedůvěře již mnohokrát hovořil manager Arsenalu Wenger, stále obhajujíc ruského útočníka. Tak proč po každém zápase je vždy Andrei hlavním viníkem všech neúspěchů minimálně za poslední desetiletí?

Proč? Je totiž 5 příčin neúspěchu

Za prvé, prostě očekávání fanoušků ve vztahu k Arshavinovi se ukázala jako příliš vysoká. Po vstřelení 4 branek do síťě Liverpoolu fanoušci všude básnili, že v jejich týmu se objevil málem nový Messi. A Andrei, ve vší úctě k jeho schopnostem, není takový talent jako Argentinec. Navíc špatné zápasy měl i v době svého ruského angažmá.

Za druhé, mnozí v Anglii si všimli, že do aktuální sezóny Andrei nastoupil tak trochu…. no prostě bylo vidět, že Andrei měl plodné prázdniny. Nadbytečná kila shodil Andrei rychle, fanoušci však přesto stále vidí tu kousek tuku na levém či jindy na pravém boku. I když samozřejmě formu nemá Andrei ideální.

Za třetí, Samir Nasri prakticky v každém utkání realizuje takové představení, že je radost se na to dívat. Prostě, je to zatím Samirova nejlepší sezóna v kariéře. A v ligových zápasech Nasri hraje především na postu, na kterém hrál dříve Andrei, na levém křídle.

Za čtvrté, na Andreie je vyvíjen bláznivý tlak, se kterým se on dosud nikdy nesetkal. Jestli si někdo myslí, že v Rusku noviny „spalují“ fotbalisty, tak ještě nikdy nečetl ostrovní tisk. V mlžnatém Albionu novináři roznesou na kopytech každého hráče, kterému se nedaří či něco zkazil a žádný článek nedrží ochranou ruku nad těmi, kteří hrají špatně a nikdo nebere ohled na jejich momentální duševní rozpoložení.

Za páté, Arséne Wenger, jak se zdá, ztratil bezvýhradnou důvěru k Andreiovi, posadil ho na lavičku v několika významných zápasech a otevřeně řekl, že útočník ztratil sebedůvěru a jistotu. A to je perfektní záminka pro tisk, aby nařknul Arshavina z dalších chyb.

 

 

Jestli se ale podíváme na statistiku, uvidíme, že nehledě na vše negativní, Arshavin vstřelil v této sezóně 7 branek ve všech soutěžích a zapsal si 11 gólových asistencí, což je nejlepší výsledek v týmu.

Vždyť v pohárovém utkání s Leedsem Andrei už v 5.minutě přihrává Nasrimu a ten po individuální akci střílí první branku. Následně Andrei střílí nejvíce ze všech, 4x, a polovina střel míří na branku. Přesto se mu nedaří skórovat, i když v jednom případě stačilo bývalému útočníkovi Zenitu jen vložit v pravý čas nohu do dráhy míče. Míč však bohužel proletěl těsně vedle jeho nohy….

A hned ráno tisk hází na Andreie špínu a dává mu vše za vinu píšíc, že nevyužil největší šanci zápasu a že měl největší počet nepřesných přihrávek. A ani jedno slovo o gólové přihrávce. Jistě, zdá se, že útočník neprožívá nejlepší dny kariéry, ale přeci to nejcennější je v tom, že i v takové složité situaci je schopen být týmu užitečný. Ale umlčet všechny ty zlé jazyky je možné jen vysoce kvalitním zápasem, či spíše zápasy.

Tento víkend přijede do Londýna Wigan. Proč by právě v tomto zápase, pokud nastoupí, nemohl Andrei všechny překvapit svou hrou a získat znovu místo v základu? Vše je v rukách, přesněji v nohách Arshavina, a sebedůvěra či jistota, to je pomíjivé….

I když statistika Andreie v utkání s Leedsem nebyla nejhorší (71 minut na hřišti, jedna gólová přihrávka, 4 střely z toho dvě na branku), na serveru Sky Sports mu dali fanoušci tu nejnižší známku ze všech hráčů Arsenalu – 5,5. Nasri získal 8,4 a třeba Denilson 5,7.  Goal.com také ohodnotil Arshavina nízkou známkou 5,5 a přidal mu přídomek nejhorší muž zápasu, přestože Arshavin výborně přihrál na první gól.

A nám tak nezbývá než se ptát, kde že je chyba. Jenom v Andreiovi?

/sovsport.ru/