Alex Song – Bylo mi to u pr*ele.

Další zápas Arsenalu nás čeká až za velmi dlouhou dobu, tak si můžeme připomenout jednoho bývalého kanonýra.

Alex Song, celým jménem Alexandre Dimitri Song Billong, se v nedávném rozhovoru rozpovídal o důvodu svého přestupu z Arsenalu do Barcelony. Hlavní motivací byly peníze a sám přiznal, že mu v té době bylo jedno, že nebude tolik hrát.

Kamerunský středopolař přišel do Arsenalu v roce 2005 a připsal si celkem 204 startů a 10 branek. V roce 2012 však přestoupil do Barcelony.

Po přestupu si však nedokázal udržet pozici v základní sestavě a nyní odhalil, že největší motivací k přestupu byly peníze.

„Když mi Barcelona nabídla kontrakt a viděl jsem, kolik bych si mohl vydělat, dvakrát jsem se nerozmýšlel. Cítil jsem, že by moje žena a děti mohli mít pohodlný život až má kariéra jednou skončí. Setkla jsem se se sportovním ředitelem Barcy a ten mi řekl, že nebudu hrát mnoho zápasů. Mě to ale bylo u pr*ele – věděl jsem, že ze mě bude milionář.“

Song také prozradil, že během angažmá v Arsenalu ohromně rozhazoval peníze a nebyl schopný nic našetřit, obzvláště poté, co si pořídil stejné auto jako ‚The King‘ Thierry Henry.

„Většina fotbalistů si žije nad své poměry. Byl jsem v Arsenalu 8 let, ale dobře jsem si žil až ty poslední 4. Bylo to díky velkému navýšení mého platu – ale také proto, že jsem si uvědomil, jak moc jsem utrácel.

Když jsem přišel do klubu, bral jsem 15,000 liber týdně. Byl jsem mladý a bouřlivý. Chtěl jsem se poměřovat s hvězdami. Mohl jsem nakupovat kde jsem chtěl a zažívat šílené večerní párty.

Jednou jsem přišel na trénink a viděl, že Thierry Henry – ‚The King‘ – přijel v naprostém skvostu mezi auty. Řekl jsem si, že musím mít stejné auto za každou cenu. Zašel jsem za dealerem, podepsal papíry, zaplatil a jen tak jsem si pořídil stejné auto jako měl Thierry. Přísahám, že jsem musel ale auto vrátit za dva měsíce zpátky. Všechny peníze šly na benzín. Řekl jsem jim, ať mi dají Toyotu, že tohle auto je na mě příliš.

Na dalším tréninku se mě Thierry zeptal kde mám auto. Řekl jsem mu, že je to pro mě příliš vysoký level. Během celého mého působení v Arsenalu jsem nebyl schopný našetřit ani 100,000 liber a lidi si přitom mysleli, že musím být milionář.

V Barceloně pak strávil pouhé dvě sezóny a připsal si 39 startů. Odešel zpět do PL na dvouleté hostování do WHU a nakonec přestoupil do Rubinu Kazaň.

V současnosti Alex, kterému je nyní 34 let, hájí barvy džibutského klubu AS Arta Solar 7. A ani nepřekvapí, že zde přišel ze Sionu v roce 2020 poté, co razantně odmítl snížení platu z důvodu celosvětové pandemie.

/featurefootball.com,