Alexis a Özil by chtěli brát 250 tisíc týdně

Times informují o tom, že by Alexis Sanchez a Mesut Özil rádi dostali přidáno v rámci nových smluv.

Oba hráči mají silnou pozici při vyjednávání, protože jim do konce kontraktu zbývají jen necelé dva roky. Poslední zprávy naznačují, že úvodní nabídky s platem 180 tisíc týdně nebudou dostačující.

Na vyjednávání má vliv několik faktorů včetně tržní síly, výšky platu hráčů v konkurenčních klubech nebo fakt, že se blíží do posledního roku smlouvy. To všechno znamená, že se požadovaná částka blíží 250 tisícům týdně.

Je samozřejmě rozdíl mezi tím, o co si řeknou a mezi tím, co se skutečně vyjedná. Faktem ale zůstává, že zveřejnění těchto informací je součástí vyjednávací taktiky.

Údajně je mnohem blíže k dohodě Mesut Özil než Alexis Sanchez, který by kromě jiných věcí zahrnul do kontraktu i výkupní klauzuli. Německý internacionál se už daleko více zabydlel v Londýně, kdežto Chilan zažil pár napjatých momentů, včetně situace, kdy naštvaně odešel ze stadionu, když byl vystřídán proti Norwichi.

Je naprosto stěžejní, aby si Arsenal oba hráče zavázal. Tady nejde jen o kvalitu. Klub dokázal, že umí přilákat top hráče a musí taky ukázat, že je dokáže udržet.

Dá se očekávat, že podobných článků v následujících týdne přibude.

/arseblog/