Alisher Usmanov chce převzít Arsenal

Ruský miliardář nabídl miliardu liber za podíl Stana Kroenke.

Tato nabídka se však ze strany Kroenkeho nesetkala se zájmem, ačkoliv k oficiálnímu odmítnutí ještě nedošlo.

Podle informací z Financial Times učinil Usmanov nabídku již minulý měsíc, ale Kroenke se k ní ještě formálně nevyjádřil.

Průmyslový magnát v současnosti vlastní 30 % akcií Arsenalu.

I přesto nemá žádný vliv na rozhodování v rámci vedení klubu.

Usmanov v dubnu řekl, že Kroenke nese velkou zodpovědnost za klubové neúspěchy.

Arsenal se v posledním kole Premier League musí spoléhat na pomoc zvenčí, protože i kdyby porazil Everton, nemusí to znamenat postup do Ligy mistrů.

Arsene Wenger, který je v klubu od roku 1996, musel tuto sezonu čelit protestům ze strany části fanoušků.

O jeho budoucnosti se rozhodne po finále FA Cupu na schůzi představenstva.

/BBC.com/

 

Komentáře

     • Petr (karma: 43) #1

      Tak myslím, že každý kdo má takové jmění k dispozici musí být zákonitě tak trochu mafián…viz Abramovič že

      |
     • Cesky Lev (karma: 0) #1

      Nechtěl jsem se vyjadřovat, ale musím. Právě jsem dokoukal Canadu s Ruskem a když ve 3. třetině komentátor zmínil, že Matt Duchene pravděpodobně opustí laviny (Colorado) z důvodu v jakých sračkách je (a to působí v Colorádu celou kariéru), tak jsem si hned vybavil toho šaška Kroenkeho nebo jak se píše a hned jsem si říkal, že to je perfektní vize v čele s tímto hamounem. Za mě rozhodně raději „mafiána“ a právě srovnání s Romanem by bylo naprosto perfektní, kdyby se klubu ujal se stejnou láskou ke klubu, jako právě Roman z Chelsea. Chelsea byla jen lepší průměr a Roman z ní stvořil naprosto konkurenčně schopný tým s kýmkoliv na světě, ostatně výsledky mluví za vše. A to kolik zápasů kdo z těchto dvou vlastníků viděl a podporoval přímo na stadiónu snad ani mluvit nemusíme ne?

      |
     • Avp (karma: 2446) #1

      @Petr. Dost podivny nazor a pohled, nicmene nijak nevycniva z dnesniho standardu. Ne, opravdu ne kazdy miliard ci majitel uspesneho podniku musi byt mafian, nebo Elon Musk ci Steve Jobs byli a jsou mafiani? Asi ne. Abramovic i Usmanov jsou produktem Vladimira Putina a opravdu staci malo a muzou na tom byt uplne naopak, viz Chodorkovski a mnozi dalsi, odsouzeni a do gulagu poslani miliardari.

      |
 1. Oggy (karma: 367) #1

  Ironicky to nejsou peníze, které Arsenal tak dlouho potřeboval a které Usmanov nabízí, ale vítězná mentalita jakožto věc, co Arsenalu chybí.
  Původ celého problému totiž vznikl s odchodem D. Deina, kdy Wenger přišel o parťáka ve vedení, kterému šlo především o vyhrávání, o úspěch. Náhrada v podobě Gazidise se naprosto minula účelem a kdybych to měl rozvést, tak mám takový pocit, že Wenger udělal chybu v tom, že si vzal za svůj úkol provést finančně Arsenal obdobím budování stadionu. Tím, že se chopil této úlohy, se vytratil ten zdravý vztah mezi manažerem a vedením, kdy jedna strana usiluje o co nejvíc prostředků na posilnění kádru a druhá naopak o co největší úspory a zdravé hospodaření klubu. Sice všichni táhli za jeden provaz, ale tak nějak vyprchala ta vítězná mentalita.
  Je mě jasné, že akorát čeřím vody spekulací, ale stejně si neodpustím názor, že právě toto období způsobilo, že Wenger začal zaostávat za konkurencí. Ono přeci jen, když se najednou máte rozhodovat podle toho, co je pro klub nejlepší finančně, tak vaše rozhodnutí se musí chtíc nechtíc nějak projevit na hřišti – všichni jsme viděli, jak dopadly budget nákupy Silvestreho, Squillaciho nebo nákupy v panice před koncem transfer okna. Nicméně toto období uplynulo a v posledních letech se naopak koná určitá fotbalová obroda a spousta věcí se pohnula směrem dopředu – přišli velká jména, zlepšil se problém se zraněními, dokonce spatřilo světlo světa i nové rozestavení. I přes tento progres si myslím, že je Wengerovo kouzlo nenávratně pryč. Nenávratně pryč je proto, že ať už se stane jakákoliv pozitivní změna, tak je Wengerovo myšlení zatíženo minulostí, ale hlavně se fotbal vyvinul tak rychle, že Wenger postupnými kroky nové trendy nikdy nedostihne.
  Usmanov by se mohl zdát být řešením, vždyť vyhlašuje, jak moc chce aby Arsenal vyhrával a je navíc úzce propojen s Deinem, což by nakonec mohlo vyústit v návrat DD do vedení klubu.
  Byť řešení, nikoliv však mě sympatické.
  Chybí mě ten starý Arsenal, který dokázal přijít s chytrými řešeními a i když nic nevyhrával, tak dokázal bavit pěkným fotbalem. Chybí mě ta chytrost, „drive“ objevovat nové možnosti, inovovat… všechny zmíněné prvky by byly s příchodem Usmanova suplovány penězi. A ani DD by nezaručil, že se vše pohne správným směrem, přeci jen stejně jak Wenger stárne a ta možnost, že by opět vytvořil úspěšné duo je mizivá.
  Přál bych si, aby se Arsenal dostal do rukou někomu, kdo by měl zájem hledat zmíněná chytrá řešení, kdo by měl vizi, kdo by tlačil klub k úspěchu jinak než peněžně.
  Ironičností jsem začal, ironičností i skončím – vůbec nemusí dojít ke změně majitele, naopak by stačila jen jedna (dvě – podle toho, jak se to vezme) personální změna. Stačilo by, aby Gazidise nahradil někdo s vizí a touhou vyhrávat a s příslušnými pravomocemi, což by pak nejspíš nevyhnutelně vedlo k výměně i na manažerské pozici…

  • chicha (karma: 205) #1

   Pěkně napsáno. Jako pokud je Arsenal v dobré finanční kondici, jako že asi je, když se už Wenger nebojí utratit 35 milionu liber za stopera z Valencie(což je dneska normální cena za hráče, který vyčnívá v nadprůměrném týmu v TOP5 ligách), tak stačí jen výměna manažera. Manažer s vítěznou vizí, takticky znalý, sebevědomý s vědomím jaká jsou očekávání, no nevidím důvod na větší změny. Příchod Deina by byl pro fanoušky pěkný z toho nostalgického pohledu, ale to je tak asi všechno a nevidím důvod se dívat dozadu. Pokud jsou tu ty finance na posílení kádru a vedení má jen ty nejvyšší cíle, tak nevidím problém. Snad jen v manažerovi a to se už možná brzy změní, i když jako nezaujatý fanoušek anglické kopané musím říct, že podle mě Wenger prodlouží, bez ohledu na úspěch/neúspěch v FA Cupu(LM je ztracená, Pool vyhraje).

 2. David Pospíšil (karma: 2551) #1

  Situace okolo našeho klubu je čím dál zamotanější. Na jednu stranu nás všechny štve „silent Stan“, který ve všem vidí jen zelené papírky a vše ostatní má u zadku. Dřív jsem to vnímal pozitivně, protože aspoň se nepletl AW do cesty, ale v poslední době obracím. Na tu druhou stranu tu máme zase ruského velkohubého oligarchu, který od pohledu vypadá jako mafián a jeho minulost je taky dost pestrá. Bohužel nemáme jistotu, že to co Usmanov léta vypouštěl do médií nebyly jen prázdná slova a zase takový fanoušek Arsenalu není. – viz různé spekulace o Evertonu. V tomhle ohledu to působí spíše jako z bláta do louže. Nemohl by se objevit třetí kandidát, třeba Brit se skutečným vztahem k fotbalu, který by měl klub na 1. místě?

 3. Boby (karma: 860) #1

  Jedna vec je maľovať si krásnu budúcnosť ideálnym farbami,druhá vec sú reálne možnosti.Kroenke zatiaľ preukázal,že na jednu stranu je serióznym majiteľom pod ktorým je klub finančne stabilný,no na druhú stranu,že mu chýba športová ambicióznosť.Písal som už,že by som po tejto sezóne prijal aspoň minimálne zmeny v klube,doplnením pozície športového riaditeľa a výmenou manažéra,a zároveň prezentoval názor,že ak by bola možnosť,tak aj výmenu majiteľa,a tá možnosť teraz prichádza.Ja s Kroenkem nie som spokojný,a tak ako sa pozerám na možný budúci prínos AW,tak isto to mám s Kroenkem,ťažko hľadať v tíme víťaznú mentalitu,keď majiteľa nezaujímajú trofeje,ale len čísla na účte.A ja beriem,že nie pre všetkých je Usmanov ten pravý,ani pre mňa nie je ideálny,ale „britský princ v zlatej zbroji na bielom koni“ , ktorý by nás spasil,neexistuje,a ja sa skôr obávam toho, aby nebolo ešte horšie.Netvrdím,že len Usmanov je riešením,ale obávam sa toho,že ak Kroenke odignoruje jeho žiadosti o zmenách po ktorých volá už nejaký čas,tak „jednoducho“ svoje akcie predá.A tu vidím ten problém,pretože už nejaký čas javí veľký záujem o akcie Arsenalu nigérijský miliardár Aliko Dangote,a to by už bolo u mňa cez čiaru.
  Ak by sa aj Kroenke nechcel klubu vzdať,bol by som spokojný,ak by s Usmanovom našli spoločnú reč,a nejaký kompromis v rámci toho,aby sa aj Usmanov mohol spolupodieľať na vedení klubu.Možno by práve toto bolo to chytré riešenie,ktoré by priviedlo nový vietor do skosnateného systému,a ktoré by pozdvihlo tú ambicióznosť,ktorá nám chýba.
  Tiež dávam do placu článok zo zaujímavým rozborom situácie- https://theesk.org/2017/05/20/usmanov-bid-does-not-make-move-to-everton-more-likely-in-fact-the-reverse/

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.