Almunia do reprezentace?

Manuel Almunia Hliník má prý naději nakouknou do španělské reprezentace, byť jako trojka…

 

Manuel Almunia je možná krůček po krůčku blíž k povolání do španělského reprezentačního týmu, jak se dá vyčíst z čím dál více rojících se zpráv a dokonce i z vyjádření našeho managera.

30-letý gólman si drží pozici jedničky už tři měsíce, klub je stabilizovaný, má zajištěný postup do další fáze CHL a drží si první místo v PL. A to i přesto, že před úterní prohrou se Sevillou 3-1 obržel většinou jeden gól, který padal na jeho hlavu…(vyjádření ofic. webu:))

Kromě Ikera Casillase a Pepeho Reiny bude potřebný na Euru 2008 třetí gólman, kterým by měl být právě Manuel.,,Manuel by to mohl být" řekl Wenger webu Arsenal.com. ,,Vím to, vždy se najdou nějaké pravdivé zprávy a ty se zase šíří dál, věřte mi."

Byl by to jako příběh o Popelce , pokud by byl povolán. Před podpisem pro Arsenal totiž strávil kariéru v klubech jako Osasuna B, Cartagonova, Sabadell, Eibar, Recreativo Huelva či Albacete.

,,Je to podobné jako u Gregory Coupetä, když přišel do Lyonu a potom do národního mužstva," řekl Wenger. ,,Ale brankáři mohou svou kariéru nastartovat později. Někdy důležité chytit pravou šanci ve správný okamžik."

"Byl tu v s mnoha mistrovskými brankáři kolem, třeba s Lehmannem, který čeká na jeho chybu a tlačí ho kupředu. Jistě mu také pomohl Gerry Peyton, trenér gólmanů."

,,Spojení všech těchto vlastností ho udělaly lepším brankářem. Ale fantastický je především jeho postoj – vždy chce zlepšit."