Almunia: Gallas je zpět

Manuel Almunia má pocit, že se bývalý kapitán vrací do své nejlepší formy, protože už nemá zapotřebí řešit všechno, co se o Arsenalu napíše.

Francouzský obránce byl zbaven kapitánské pásky minulý měsíc, poté, co v tisku kritizoval některé své spoluhráče.

31-letý hráč byl v základní sestavě i v nedělním zápase s Pompeys, a byl to právě on, kdo 9 minut před koncem základní hrací doby rozhodl o tom, že tři body zůstaly na severu Londýna.

Almunia chválí svého spoluhráče, a věří tomu, že Gallas bude hrát ve zbytku této sezóny velmi důležitou roli.

„Podává teď mnohem lepší výkony. Minulý týden jsem s ním mluvil, a on už nemá zapotřebí řešit všechno okolo Arsenalu, takže teď hraje více uvolněně, což se pozitivně projevuje na jeho hře.

William si v době svého působení v roli kapitána bral až moc věcí na svá ramena, podle mě by se takové věci měly ale řešit kolektivně.

Velmi ho respektuji, a můžu vám upřímně říct, že on si teď hraní fotbalu užívá mnohem víc, když už na něm neleží taková tíha zodpovědnosti, plynoucí z role kapitána.

Jsme na jeho straně, a všichni ho velmi podporujeme. Já osobně s ním mám velmi dobrý vztah a jsem velmi šťastný, že skóroval. Hraje totiž velmi dobře a zasloužil si to.

Je hodně zkušený hráč, a ačkoli už není kapitán, stejně se všichni řídí na hřišti podle něj. Máme k němu velký respekt.“

/skysports/