Amaury očima krajana

Gooner „Frantz“ z ArsenalFrance.fr představuje svého krajana Amauryho Bischoffa tak, jak ho zná ještě ze Štrasburku. V interview je popsán hráčův profil a jak se vůbec jméno Amauryho Bischoffa dostalo do spojení s takto elitním evropským klubem…ArsenalemMohl byste nám pro začátek říct o Amaurym nějaké základní informace?

Amaury je jednadvacetiletý hráč Werderu Brémy. Do svých osmnácti vyrůstal fotbalově ve Štrasburku(poté, co byl objeven v městečku Comlar, jižní Alsasko), odkud díky svému nespornému talentu zamířil na svou první zahraniční štaci do sousedního Německa, kde se o něj měly zájem jak Bayern Mnichov, tak Brémy. Větší úsilí projevily Brémy, a tak si Amaury mohl první rok zatrénovat první rok třeba s Johanem Micoudem nebo minulé dva roky se záložníkem Diegem.

 

Takže tři roky hrál regionální ligu za rezervu Werderu(tzn. okolo třiceti zápasů ročně, dal několik gólů). Byl jedním z vůdčích osobností týmu a zapsal si i několik startů za „áčko“. Minulou sezónu téměř celou vynechal kvůli mnoha zraněním. Loňský rok byl povolán do portugalské „U-21“. Otec totiž byl Francouz, matka Portugalka.

 

Amaury do Arsenalu?

Smlouva mu končí toto léto a jak minulou neděli naznačil pro deník s úžasným názvem “Dernières Nouvelles d’Alsace”, chce novou smlouvu podepsat s Arsenalem. Nyní jen čeká na Arsénův návrat z Vídně, aby mohli Amauryho sen udělat skutečností. Jak to tak vypadá, dohoda byla uzavřena už několik týdnů předem – Brémy si svého hráče chtěly udržet last-minute kontraktem, ovšem Amaury zdvořile odmítl. Není se čemu divit. Nabídka Arsenalu je přece jen jednou za život…

 

 

Co si myslíte o jeho příchodu do Arsenalu?

Je to velké překvapení, není přece Arsenovým stylem podepisovat hráče s takovýmto profilem (pozn. překl.- Zde si dovolím nesouhlasit, ale kdo ví, třeba to byla ironie). Ve svých jednadvaceti Amaury ještě nehrál za první tým a neukázal, že má na to hrát v tak vysokém tempu a úrovni.

Myslím že kouč ho zná dlouhou dobu(ještě v době, kdy byl ve Štrasburku), ale opravdu nenajdete mnoho lidí, kteří o Bischoffovi věděli něco víc. Arséne už určitě má jasnou představu, co může od hráče čekat a jaké úlohy mu zadá.

 

 

Můžete nám říci jaký vlastně Bischoff je a nakolik je pro mužstvo důležitý?

Nic moc o něm nevím. Jen to, že když jsem jej několikrát viděl za mládežnické týmy Štrasburku, nijak moc nad ostatními nevyčníval. Je těžké mluvit o jeho pravé ceně, když ji ještě neukázal!

 

Na jakém místě hraje Bischoff nejraději? Ke kterým hráčům byste jeho styl přirovnal?

Hraje jako ofenzivní záložník, jde mu to také na krajích, ve středu také, v podstatě může hrát na jakémkoliv místě zálohy. Amaury je docela malý, ale o to více vyniká v driblingem. Může také vypomáhat defenzivě, sice není tak rychlý, jako křídla obvykle bývají, ale má vždy dostatek motivace a je to bojovník. Je to těžké přirovnat ho k jiným hráčům, když jsem neměl možnost několik let ho vidět.


 

A nakonec – myslíte, že Amaury v Arsenalu vynikne a dá své kariéře nový rozměr?

Proč by ne? Myslím, že Arsene přesně ví, co od Amauryho může očekávat a na jakou pozici ho nasadí. Ale nejdřív se musí zotavit se svým zraněným kolenem a pak kouči dokázat, že dát mu šanci byla dobrá volba!