AntiScum Blog

Zdravím,

je příjemné sepisovat blog po vítězném zápase, s věděním, že jsme i v půlce ledna ve všech 4 soutěžích. Je příjemné vidět, že je většina hráčů zdravá a díky tomu jsme konkurenceschopní. Může to být náznak, že se v klubu začalo dělat z lékařského hlediska něco lépe? Nevím, doufám, že ano, protože jak je vidět, tenhle stav nám vyhovuje, ukazuje naše reálné možnosti, ne jak v letech předchozích.

Abych se ještě vrátil ke včerejšku. I když tento poznatek už v sobě mám dlouho, proč ho nezveřejnit. Není pro mě zvláštní, že Nick hraje na křídle. Po příchodu Chamakha byl Bossem jednoduše odstaven až na pozici číslo 3. Boss ho chce udržet spokojeného, takže ho staví alespoň někam, když už ne na „jeho“ pozici, to koneckonců přijme i Nicklas, který je jistě rád, že si vůbec zahraje. Co mi ale nejde do hlavy, je samotná Nickova hra na křídle. A pozor, včera dle mě nehrál ani zdaleka tak špatně, jak tady bylo líčeno, jen zkrátka naplno nevyužívá potenciál, kterého na té pozici může využít a trochu přestávám věřit, že ho někdy využívat začne. Nevěřím tomu, že dostává takové pokyny, aby se prostě držel u lajny stůj co stůj. Samozřejmě, že Nick nikdy nebude křídlo, ale za cca rok hry na křídle by si snad už nějaké návyky osvojit mohl, bohužel neosvojil. I přes pozici na křídle se přece může daleko víc dostávat ke střeleckým pokusům atd. Ano, včera si udělal několikrát stahovačku do středu hřiště a rozběhl se, pramenil z toho i druhý gól, i tak ale může být daleko nebezpečnější pro branku soupeře, což by i na této pozici měl pro něj být ten hlavní úkol. Narážím především na situaci před třetím gólem. Nick ten pas poslal výborně, ale kolikrát se taková akce povede, když je ve vápně jeden hráč? Tím druhým hráčem ve vápně by právě mělo být křídlo, trochu nerozumím tomu, proč se Nick před touto situací nenamáčknul trochu víc ke středu, nepočkal si na přihrávku do běhu a potom dle situace buď sám nevystřelil popřípadě nepřihrál do lepší pozice Robinovi. Myslím, že Nick může svou hru na křídle vylepšit daleko víc, být prospěšnější daleko víc, protože takový jednoduchý návyk si může osvojit každý. A znovu opakuji, nevěřím tomu, že mu Boss přikazuje, aby se držel jen u čáry. Jestli k tomuto můžu vyjádřit svůj smělý názor, ač mám Nicka velmi rád a jeho odchod z klubu si nepřeju, Nick dřív nebo později odejde, v tomto systému tu pro něj zkrátka není místo a i on sám to jistě vycítí.

Doufám, že RvP přesvědčil i ty největší rýpaly, jakým útočníkem a zakončovatelem je. Těch názorů se tady ještě před cca dvěma měsíci objevovalo celkem dost a dokonce víc a víc. Živě si pamatuju komentáře o tom, jak RvP nikdy nebyl top útočníkem, top zakončovatelem. Nikdy jsem nesouhlasil, nikdy souhlasit nebudu a ti, kteří sledují Arsenal déle jak 3 sezóny, mi zkrátka musí dát zapravdu. Mít schopnost operovat sám na hrotu a být přitom takhle nebezpečný pro branku soupeře a přitom ještě tak prospěšný svému vlastnímu týmu, to umí málokdo. RvP má všechny schopnosti, které musí mít ten nejlepší útočník mít. Věřím, že i ty nejvetší kritiky přesvědčil (pokud vím, patřil mezi ně, pro mě velice překvapivě, i Vladimír (???), kterého já osobně velmi cením, ale tohle mě od něj překvapilo), že k tomu nejlepšímu patří, a že je momentálně pro hru AFC jen těžko postradatelný.

Celkově se mi velice zamlouvá spolupráce hráčů Song, Wilshere, Fabregas – Nasri, Walcott, Van Persie. Některým to trvalo delší dobu, než začali naplno využívat svých předností a svého potenciálu (Nasri, Walcott), ale teď tyhle hráče stojí zato sledovat. I když na druhou stranu si říkám, je jim 23 resp. 22, tak jestli jsem na ně neměl až moc velké nároky, nejspíš ano. O to víc jsem rád, jak to funguje teď. Už jsem to tu zmiňoval několikrát, ale tito hráči jsou ti, kteří naplno využívají potenciál svých pozic. Přejme si, aby všichni tito hráči vydrželi zdraví co nejdéle.

Ještě jedna celkem důležitá věc. Kvalita komentářů pod jednotlivými články opět upadá. Pánové, já chápu, že někteří z nás jsou ještě -náctiletí, i tak se ale občasných hloupých výpadů přece můžete vyvarovat. Komenty typu „Google translator“ popřípadě „Hrozné hodnocení“ jsou hrozné samy o sobě. Znevažujete práci redaktorů, kteří pro vás píší, zaneřáďujete diskuzi a především ztrapňujete sami sebe. Uvědomte si, že pod každým článkem nemusí být váš komentář. Nechci nikoho odkazovat na Pravidla gunners.cz. Není přece tak těžké vysvětlit, když už napíšu, že hodnocení je strašné, proč se mi to hodnocení nelíbí, takhle ten koment totiž nemá hodnotu pro nikoho a jen zabírá v diskuzi místo. Proto prosím, co se před odesláním komentu vždy zamyslet, co píšu, proč to píšu a jestli je to vůbec k něčemu, jak jednoduché, díky.

Závěrem…vzhledem k tomu, že jsem byl požádán, abych se pokoušel psát blog častěji, bude se o to tedy opravdu pokoušet  Plánuji blog např. jednou týdně. Omluvte případně prosím, pokud budou blogy slabší, pokud budou postrádat kvalitu, vím, že kvalita je víc než kvantita, uvidíme. I k tomu se klidně můžete vyjádřit zde v komentech, rád vyslechnu jakoukoliv kritiku.

See Ya