Arseblog – Páteční střípky: Torreira, Sokratis, náhradníci a Sanchez

Dobré ráno, právě uplynul další týden. Navzdory šílenství tohoto roku se zdá, že vše běží pořád stejně. Každopádně si dáme pár pátečních střípků na zahřátí.

Lucas Torreira do Fiorentiny

Včerejší zprávy z Itálie uváděly, že tato dohoda už byla v podstatě uzavřena. Dohoda mezi kluby, Torreirou a Fiorentinou, Torreirovým agentem a ostatními, dohoda o ceně, mzdách, o tom, kde bude bydlet, jak bude vypadat v dresu a kdo ho vyzvedne z letiště.

Až na jednu věc. Problémy ve středu hřiště Arsenalu. Problémy v tom, že někteří nejsou k dispozici nebo už je nechceme. Mikel Arteta tak není připraven dát dohodě zelenou, dokud s tím něco neuděláme. Za současného stavu máme Granita Xhaku (reprezentační přestávka), Mohameda Elnenyho a Joe Willocka, kteří budou k dispozici proti Fulhamu.

Dani Ceballos je v Londýně, ale musí se řídit protokoly COVID a tak nebude včas zpět k prvnímu zápasu sezóny. Zatímco Matteo Guendouzi je stále stranou u ledu (a také možná pryč s týmem Francie U21). Mám podezření, že čekáme na to, abychom se ujistili, že se Xhaka vrátí z reprezentační přestávky v pořádku, než schválíme dohodu.

Pokud jde o poplatek, říká se, že jde o hostování za 8 milionů liber plus „závazek“ ke koupi na konci sezóny v hodnotě 16 milionů liber (i když „The Times“ uvádějí slovo „závazek“ jako „možnost“). Informace v jejich příběhu jsou téměř stejné jako původní zpráva v italštině, takže mohlo jít jen o chybný překlad. V originální zprávě je slovo „obbligatorio“, které, jak jsem si jist, nemusí Google Translator překládat vždy stejně, abychom získali stejnou podstatu.

Celkem by to bylo 24 milionů eur (přibližně 21,5 milionů liber), což by představovalo ztrátu celkem asi 5 milionů eur. Když se to vezme kolem a kolem, tak si osobně myslím, že je to v pořádku. Torreira chce očividně jít, italské kluby nejsou zrovna splachovací a realita naší naléhavé potřeby získat finanční prostředky na trhu ovlivněném Covidem to činí dostatečně přijatelnou volbou. Bez Covidu bychom možná dostali zpět to, co jsme za něj zaplatili, možná trochu víc, ale ve skutečnosti neudělal Torreira tak moc pro to, aby si vylepšil hráčskou reputaci, a také nemůžeme ignorovat způsob, jakým pandemie ovlivnila ocenění hráčů.

Také si myslím, že možná budeme muset změnit naše myšlení, co se týká hodnoty hráčů, které budeme prodávat. Zvláště u těch, u kterých všichni vidíme, že jsou nadbyteční, nebo s jednou nohou ze dveří. Na jedné straně nemůžeme říct: „Zbavte se toho kluka, protože potřebujeme někoho lepšího“, a na té druhé za něj požadovat obrovské sumy za nechtěný obchod.

Sokratis do Neapole

„Pracujeme na podpisu Sokratise z Arsenalu, považujeme to za možnost.“ Řekl majitel Neapole Aurelio De Laurentiis.

Poplatek se pohybuje okolo 4 milionů liber a opět jsem viděl lidi, jak si stěžují na to, že je příliš nízký. Sokratisovi je 32 let, od restartu odehrál asi 3 minuty, zbývá mu necelých 10 měsíců z jeho současné smlouvy a každý ví, že máme tři tisíce středních obránců, takže nejsme zrovna v pozici, kdy bychom mohli tvrdě vyjednávat.

Jakékoliv peníze jsou teď slušné peníze, a to se mi zdá naprosto v pořádku, když je realita taková, že by ho za pár měsíců mohli dostat zadarmo.

Premier League podporuje volbu náhradníků

Včera měly kluby další hlasování o tom, kolik náhradníků bude povoleno v příští sezóně. Předtím se rozhodli, že se vrátí ke třem ze sedmi, ale byl předložen další návrh, aby bylo povoleno pět z devíti, jak tomu bylo po restartu. To ale nezískalo potřebnou podporu 14ti hlasů, takže je to v této sezóně opět v normálu.

Chápu, proč některé „menší“ kluby mohly hlasovat proti. Pokud máte mužstvo jako ManCity nebo Liverpool a můžete vystřídat pět špičkových hráčů, dává vám to výhodu. Myslím si však, že v Premier League došlo k celkovému vyrovnání talentů, a i když se tyto kluby mohly zajímat o to, jak si vedou proti těmto týmům, zajímalo by mě, jestli to mohl být nějaký přínos ve hrách proti ostatním.

Tohle bude hektická sezóna. Už teď začíná pozdě, musí být ukončena v létě před Eurem 2020. Týmy z Premier League se budou stále účastnit EFL Cupu, existují evropské soutěže, a po šílenostech posledních měsíců si myslím, že by bylo rozumné zachovat pět střídání, abychom ochránili hráče z fyzického hlediska. Mám pocit, že tato nadcházející sezóna směřuje k takové, v níž fitness hraje větší roli než kdy jindy. S internacionály na vrcholu všeho, co jsem zmínil, s hráči, kteří chybí kvůli nákaze Covid – jak daleko můžeme zajít, aniž by někteří z nich neutrpěli vážné zranění?

Možná že dvě střídání, která přijdou později v zápase nemají na to všechno takový vliv, ale nepřekvapilo by mě, kdyby se tato otázka znovu objevila někdy během sezóny.

Alexis Sanchez od začátku miloval Manchester

Z videa na Instagramu, kde Alexis promluvil o svém stěhování do Manchesteru United:

„Po prvním tréninku jsem si uvědomil mnoho věcí a když jsem se vrátil domů, zeptal jsme se svého agenta, jestli můžu zrušit smlouvu a vrátit se do Arsenalu.“

Miloval jsem Alexise jako hráče, když byl na vrcholu své slávy, ale není pochyb o tom, že jsme minulé léto zvládli špatně. Skončili jsme bez 60 milionů liber, které mu nabídlo ManCity. Místo té krásné sumy peněz jsme dostali Henrika Mkhitaryana, což je trochu jako odmítnout jmění za vaše ojeté auto a pak ho o šest měsíců později vyměnit za trakař.

Chci říct, není mi ho líto. Půl milionu liber týdně, které si vydělal, mu přinese nemalou útěchu, ale i tak je velmi legrační, že první reakce, kterou musel v ManUtd udělat, byla: „Do pr.ele, dostaň mě odsud“. Zvlášť když uvážíte, kdo byl v té době manažerem.

/arseblog.com/