Arseblog: Přímáky

Ahoj všem. V posledním díle Arsecast Extra (vřele doporučuji – pozn. překl.) došlo na téma vstřelené branky z našich přímých kopů a díky Harvey Downesovi z Opty se nám dostalo potřebných odpovědí.

Pozn. překl.: V posledním díle řešili kluci z podcastu, kdy naposledy jsme dali gól přímo z volného kopu. A světe div se, bylo to hodně dávno.

Kolem Arsenalu se toho zrovna teď moc neděje a proto se zaměříme na některé excelentní přímáky, které stojí za vzpomínku.

A jak by řekl jeden moudrý muž po registraci své obchodní značky – Lez Doo Dis!

Thierry Henry vs. Wigan

Jak moc uspokojující byl tenhle gól? Ze spousty důvodů.

  • Vzdálenost – na míle daleko.
  • Zvuk tyčky, od které se střela odrazila do brány.
  • Thierry a jeho dotaz na otravného Grahama Polla.
  • 16. gól Henryho za 14 předchozích ligových zápasů.
  • Vyhráli jsme 3-2 a přitom Pascal Cygan hrál levého beka.

Od Thierryho by se toho dalo vybrat mnohem víc – obalovačka proti Juventusu, branka proti AS Roma v LM (byl to zkompletovaný hattrick v modrém venkovním dresu?), další proti Newcastlu, která šla do branky od břevna nebo další krásný gól proti Charltonu. Je jich tolik.

Santi Cazorla vs. Hull

2-0 ve finále FA Cupu proti Hullu a klidně to mohlo být i 3-0. Říct, že ten den to nešlo podle plánu by bylo hodně bláhové podhodnocení situace. Pak nám odpískali přímý kop, vzal to na sebe Santi Cazorla a vstřelil gól, který odstartoval senzační obrat, díky kterému jsme ten večer získali trofej, která ukončila dlouhé čekání na zisk nějakého vavřínu.

Oslavy budou v paměti dlouho. Žádná podlaha nebyla ulepenější než v The Tollingtonu v ten večer.

Robin van Persie vs. Sunderland

Ať už si o RvP dneska myslíte cokoliv, není pochyb o tom, že to byl Pan fotbalista. Nemyslím si, že by měl nějaká ohromná čísla z přímáků, že by byl nějak efektivní, když už se ale trefil, tak to stálo za to.

Tenhle proti Sunderlandu zahrnuje můj oblíbený prvek – do branky šel od břevna. Když zavřete oči a představíte si, že ho dal někdo, z koho se pak nestal wanker (pozn. překl. – tohle jsem snad ani nechtěl překládat, kdo chce, najde si význam), je to ještě lepší.

Robert Pires vs. Liverpool

Co ještě víc říct? Neuvěřitelný Robert proti těmhle břídilům, horní růžek, brankář se sotva pohnu (budu tomu říkat základní přístup Dudka k většině přímákům).

Mikel Arteta vs. Aston Villa

https://www.youtube.com/watch?v=k2rlaCPptQU

Myslím, že na tom zápase jsem byl, ale více si to pamatuju ještě kvůli tomu, co o jeho zakončení po zápase řekl Wenger, začal totiž mluvit o tom, jakou má Arteta drobnou nohu, proto měl míč takovou trajektorii. Nemůžu ten rozhovor už najít, ale tohle určitě řekl. Nemohlo se mi to jen tak zdát.

Na mé sny je to až příliš prozaické.

Cesc Fabregas vs. Aston Villa

Sorry fanoušci Villy. V tomhle zápase nám byla poprvé představena myšlenka, že jsou nějací hráči v ‚red zone‘. Cesc začal zápas na lavičce, na hřiště se dostal v 57. minutě za Denilsona. Dal dvě branky, včetně tohoto famózního přímého kopu, potom si ještě více poranil natažený sval a musel jít ze hřiště v 84. minutě, kdy ho vystřídal Aaron Ramsey.

Určitě se jich najde více a klidně je můžete v komentářích připomenout. Tak už zase brzy u ligového fotbalu.

/arseblog.com/