Arsenal dostal pokutu za chování hráčů v zápase s Newcastlem

Arsenal byl potrestán za to, že nedokázal zajistit, aby se jeho hráči „chovali přiměřeně“ v nastaveném čase úterního zápasu s Newcastlem.

Svěřenci Mikela Artety byli skálopevně přesvědčeni, že měli v 95. minutě získat penaltu za ruku Jacoba Murphyho ve vápně, po centru Granita Xhaky.

V zoufalé snaze získat penaltu v závěru zápasu a možnost v zápase přeci jen zvítězit, sesypalo se množství hráčů (Magalhaes, Saliba, Tomiyasu, Zinchenko, Odegaard a Xhaka) na rozhodčího Andy Madleyho. Jejich požadavek byl nakonec, po přezkoumání VAR, zamítnut. (Zajímavé, že stejný incident kdy 5, nebo 6 hráčů Newcastlu „donutilo“ rozhodčího udělit v prvním poločase žlutou kartu Martinu Odegaardovi, bylo ze strany FA zřejmě posouzeno jako v pořádku – pozn. překladatele.)

Po zápase se Arteta nechal slyšet, že bylo skandální nezískat penaltu jak za tuto ruku, tak za dřívější tahání za dres Gabriela Magalhaese.

Je to tuto sezonu již po druhé, co byl Arsenal potrestán za porušení článku E.20.1 pravidel FA. Poprvé to bylo ve vítězném zápase proti Leedsu United (1:0), kdy nakonec naše protesty proti odpískání penalty byly vyslyšeny.