Arsenal FC 2-2 Swansea City – Hodnocení hráčů

Boj o titul, pokud vůbec někdy byl, končí. A boj o čtvrté místo právě začíná…

Szczesny4,5   U Wojty se nedá moc co hodnotit, Bony ukázal celé naší defenzivě, že se dá skórovat z různých pozic a různých situací a Wojta takové zakončení nejspíš příliš nečekal. Potom měl pár výběhů, jinak nic moc většího na práci. Na konci přišla druhá opravdová šance Swansea a druhý gól v naší síti. Wojta asi mohl být venku z brány rychleji, těžko říct. I přesto že je těžké ho hodnotit, rozhodně ničím nezaperlil, proto musí být známka volena nižší.

Sagna – 5   Centry z jeho kopačky lítaly povětšinou špatně a když už letěl dobře, vznikla z toho klasická situace, kdy nebyl nikdo ve vápně. Bac si ale dle mě nevedl špatně, odehrál si víceméně svoje, vyhrál spoustu hlaviček po vhazováních. Neukázal toho moc především kvůli tomu, že na své straně měl rychlého Routledge, který si perfektně plnil defenzivní úkoly a prakticky vždy Baca v souboji přesprintoval, Bac tedy u kolmice prakticky nikdy nebyl první, přišla ztráta míče a otočka. Co se práce dozadu týče, měl to ulehčené špatnou prací Shelveyho a ofenzivní nevýrazností Routledge. Za mě průměr.

Mertesacker – 5   Mnohokrát předskočil Bonyho a víceméně si plnil svoje, ale týmová práce s Vermaelenem zas tak nefungovala. Pro Pera to ale byl dá se říct poklidný zápas, nečelil nějakým ošemetným situacím. Otázkou je, jestli se nedala vyřešit jinak ta situace při druhém gólu Swansea, míč po jeho skluzu šel do brány tak jako tak, stopeři v té situaci byli hrozně daleko od sebe, nicméně na Pera tam zbývali dva hráči na druhé straně.

Vermaelen – 4   Pro mě prostě špatné. Mnohokrát slýcháváme z úst anglických komentátorů při šancích ze vzduchu, které nakonec jdou vedle, že stoper did just enough. Thomas u prvního gólu prostě to enough neudělal. Jde přece o to nějakým způsobem vychýlit soupeře, zahrát mu do těla, aby to neměl usnadněné, Thomas ale místo toho chtěl hrát balón a samozřejmě hlavu proti výbušnému Bonymu prohrál. V první půli jsem z něho neměl dobrý pocit, když vyběhl dopředu a nechal na stoperovi Flaminiho, dvojice Flamini – Merte proti slušným brejkům soupeře, nevím, co by se mohlo stát. Měl prsty i ve druhém gólu, kdy opravdu nevím, proč došel tak doleva, když to byl jasně Gibbsův hráč, stopeři tedy otevřeli střed a hádejme, kudy jsme dostali gól. Jako celek prostě naši stopeři nepracovali dobře a inkasovali prakticky z každé situace, ze které se inkasovat dalo. Thomas pro mě byl horším z těch dvou.

Gibbs – 6,5  Nejradši bych mu to MOTM vzal, protože to, jakým stylem odbránil utkání za stavu 2-1, mě vytáčí do nepříčetnosti. Gibbsy odehrál velmi dobrý zápas a byly to právě jeho průniky a jeho drive, který strhl vedení na naši stranu, neustále brousil lajnu, věřil si a dařilo se mu, připsal si dobrou asistenci. Ale za stavu 2-1 to přece stačí, ne? On ale i při vedení neustále působil hrozně vepředu, což je něco, co zkrátka pochopit nemůžu. Už chvíli před druhým inkasovaným gólem byl nachytán na švestkách, kdy Dyer měl spoustu prostoru k tomu něco vymyslet. Pravda, že tam klidně mohl udělat cover Cazorla, ale ten je na tom s defenzivním vlastnostma dost pochybně, zkrátka to měl být vykrytý prostor Gibbsem a ten byl vysoko nad Cazorlou. U druhého inkasovaného gólu, jak už říkám výš, nese svůj podíl, protože s vysunutým Rangelem zaručeně neměl jít stoper, ale kdokoliv jiný. Stopeři mají působit jako jeden celek. Pokud si neumíme přebrat správně hráče, když soupeř nemá co ztratit a stojí poprvé za zápas v osmi hráčích za půlkou, z čehož také následně dá gól, je to k zamyšlení. Bohužel v horizontu celého zápasu nejspíš Gibbsovi MOTM patří, i když bych to nejradši dal nakonec Cazorlovi.

Flamini – 4,5   Další z těch, kteří toho ani moc předvést nemohli. Působil hlouběji než Arteta, prakticky pouze posouval míč. Ve druhém poločase chodil více dopředu, protože jsme potřebovali hrát, ale technicky na to dá se říct nemá, aby se prosadil v chumlu hráčů, případně poslal nějaký milimetrový pas, čili jeho snaha vyšla vniveč. Přiznám se, že moc nevím, jak ho zhodnotit, protože prakticky jediný opravdu klíčový moment je u něj nezachycení pohybu Brittona a vyrovnávací gól Labutí. Čili asi lehce pod průměrem.

Arteta – 4,5    Opravdu nevím co s ním. Jako DM je kritizován zleva zprava a dle mě právem, protože práci na této pozici dovede odvést pouze proti průměrným týmům, případně párkrát proti Liverpoolu a Dortmundu. Nyní hrál o něco výš a měl dva tři světlé momenty, on je na tom technicky výborně, takže jsem si ze začátku říkal, proč by to dnes jít nemohlo. Postupně ale ustupoval z pozic kolem vápna a působil víceméně kousek před Flaminim a to ho prakticky vrátilo do těžkého průměru. Mnohokrát byl nachytán v situaci, kdy se ukázalo, že už mu schází maximální rychlost a výbušnost, postupně působil až ztraceně a já se hodně divím, že tento zápas vůbec dohrál. Nebertě mě špatně, rozhodně si nemyslím, že to byl od něj nějaký příšerný zápas, protože jak říkám, své momenty měl, spíš tím chci říct, že postupně vlastně nevěděl, kde působit, jak pracovat pokud je na hranici vápna (protože to v posledních dvou letech v AFC zkrátka nehraje), byl tam u něj i moment, kdy měl jasně ve vápně střílet a místo toho přihrával z první někomu dalšímu. No a když hrál blíž k prostředku hřiště, tak to zas bylo staré známé nic. Nechci ho hodnotit komplexně, ale dle mě už na Arsenal takový hráč nemá, protože ať hraje s jakýmikoliv úkoly a třeba se je i snaží plnit, není to hráč pro Arsenal, jím byl před dvěma roky, teď je dle mě čas se posunout zpátky k nějakému top class hráči. Nicméně já nejsem manažer a tato slova dohromady do HH nepatří.

Cazorla – 6,5  Opravdu jsem měl chuť mu dát MOTM, protože nic nezkazil a víceméně si počínal velmi dobře. Na druhou stranu ale ani nic výrazného nepředvedl, čili to opravdu nechám Gibbsovi. Santi se mi ale líbil, výborně vedl balón, neztrácel ho, nabízel se, s Rosickým byli klasicky jediní, kteří opravdu dávali ostré pasy dopředu. Na dlouhou dobu to byl náš poslední střelec na bránu, kdy se zajímavě uvolnil, ale střela neměla razanci. Dozadu Santi klasicky nic moc, špatná komunikace mezi ním a krajními beky vedla k nesrovnalostem. Pro mě každopádně jeden z lepších, ne-li nejlepších hráčů.

Rosický – 6   Snažil se, opět akceleroval, dneska ty jeho pasy nebyly tak přesné, vlastně jich byla spousta nepřesných, ale to mu známku u mě zas tak nesníží. Měl tam jednou spoustu času na střelu a mohl si s ní poradit lépe, jinak pracoval dobře a dobře se doplňovali s Cazorlou, za mě naprosto ok.

Oxlade-Chamberlain – 5   Hned na začátku super střela od něj, ale dle mě jako by mu pravá strana neseděla. Musí si tam vést míč po lajně, moc se nedostane k zasekávačce a střele, dle mě mu nepomáhal ani Bac, který, když už Ox držel míč v zajímavé pozici, nenašel dostatečnou rychlost a víceméně pak stáli s Oxem vedle sebe, čili to Ox zkusil naslepo nebo vracel míč zpátky na střed. Dá se říct, že Ox odehrál průměrný zápas, nic moc vrcholného jsme z jeho kopaček neviděli a střídání bylo logické.

Giroud – 4,5  Nonstop zády k brance, i dnes tam měl pár možností střílet a nenarážet. Dle mě to od něj byl zlepšený výkon oproti minulým zápasům, vyhrál pár hlav navíc, občas nějaký ten pressing, ale nebylo to zas takové markantní zlepšení. Neviděli jsme od něj moc náběhů do brány a když už jsme od něj jeden viděli, hned to skončilo gólem. Nicméně působí daleko od brány, spoluhráči mu nepomáhají pohybem, opět tedy víceméně šeď z jeho strany.

 

Střídající hráči:

Podolski –  6,5   Až do gólu toho z jeho kopačky vidět moc nebylo, pak se trefil a hned asistnul u druhého našeho gólu, ale on tohle umí, umí si najít prostor v chumlu hráčů, když konečně máme dostatečný počet hráčů ve vápně, umí i dát pas z rychlého brejku, ty dvě situace mu dokonale sedly.

Källstrom – Pro mě osobně až překvapivě dobré, je to taková ta klasická situace, kdy hráč přináší do týmu něco nového, měl tam pár kvalitních přenesení, chtěl se ukázat. Proč ne, při nynější marodce si ještě zahraje

Sanogo nehodnocen

Měl to být zápas, který nás udrží aspoň teoreticky v boji o titul, nicméně působili jsme klasicky, hodně držení míče, prakticky žádná vyložená šance, protože jsme zkrátka nehráli pass and move, ale pass, pass, pass. Mnohokrát jsem viděl situaci, kdy ofenzivní hráč jako Cazorla nebo Rosický pošle míč na Girouda, ale zůstanou stát 5 metrů za vápnem, tak co z toho potom takový hráč může asi udělat. Našim hráčům pověstné pass and move zkrátka chybí už nějaký čas.

Doplnění hrota ve vápně, další letitý problém, stále působíme kolem vápna jako bychom měli zakázáno do něj vstoupit, případně tam je s Olinem jeden hráč, to je zkrátka málo. Potom dáme gól na 1-1 a jakým ho dáme stylem? Už v přípravné fázi stojí tři hráči kolem vápna a v momentu kdy Gibbs udělá Rangela, tak je jich tam celých pět. Nechápu, proč tohle prostě nejsme schopni hrát celý zápas? Takovým stylem honění výsledku hrajeme už několik let, funguje to do takové míry, že to občas nejsme schopni urvat do výhry a v konečné tabulce obsazujeme čtvrtá místa.

Sebevědomí a koncentrace je zdá se taky tatam, jsem tedy teď ohromně zvědavý, jak zvládneme nadcházející dva zápasy. Nad City ani spekulovat nechci, dle mě můžeme pouze příjemně překvapit, ale bude ohromně důležité nenechat vyhrát Everton, který si teď ohromně věří, je rozjetý a především, neztrácí na nás už prakticky nic.

See Ya

Komentáře

 1. Tenista (karma: 0) #1

  [quote name=“Rudi241″]Mam pocit, ze toto alebo to minule hodnotenie (zapas s Chelsea) je zle, pretoze su priblizne rovnake znamky. Ano, Swansey nieje adept na titul, ale 2:2 nieje katastrofalny vysledok ako 6:0 s adeptom na titul… To znamena, ze tieto znamky by mali byt vyssie alebo znamky s Chelsea nizsie ![/quote]

  možná to bude tím, že hodnocení dělali dva rozdílní lidé s rozdílnou škálou a rozdílným náhledem na to, jak by to mělo vypadat.

  Občas komenty některých fakt nechápu…

 2. olidata (karma: 0) #1

  [quote name=“kozel“]Off topic.
  Schurrle : Německy reprezentant prozradil, že Chelsea anticipovala z toho, že přesně věděla, jakým způsobem bude Arsenal hrát. Podle svých slov byl až unešený z toho, jak jsme dokázali využít slabin, které Mourinho se svými asistenty před zápasem odhalil.„Věděli jsme, že jejich krajní obránci hrají velmi ofenzivně a chodí hodně dopředu,“ řekl Schurrle.
  „A když ztratí balon, máte šanci to využít k rychlému přechodu, protože vzadu nechávají hodně prostoru.“
  „Toho jsme chtěli využít. Měli jsme několik skvělých kontrů a povedlo se nám je dotáhnout do úspěšného konce. Přesně tohle byl náš plán.“
  [/quote]
  Tento článok som čítal taktisto ešte pred naším zápasom a len pre tú srandu som to u našich obrancov v terajšom zápase sledoval. Aj keď mi to vôbec nejde z úst (v tomto prípade z pera), musím bohužiaľ konštatovať, že Mourinho mal pravdu. Túto našu „zbraň“ si všimol (hlavne jej nedostatky) a využil to proti nám.

 3. Rogeveev (karma: 0) #1

  Dlouho jsem se tady na foru nevyjadřoval, ale dneska musim, tak nějak se mi nechce souhlasit s hodnocením některých hráčů, tak třeba Rosa podle měl dostat MOTM, z dvojice Cazorla – Rosa byl podle mě lepší, drive na bránu, hodně přihrávek…nejvíc mě zaráží 5 pro Oxe (přijde mi, že nemůže mít vyšší známku než Oli), podle mě jeho nejhorší zápas co jsem viděl po dlouhý době…většinu balonů ztratil, přihrávky mu nešly, a to v čem je výbornej, 1 na 1, taky nic…ok, jedna střela, sice prudká, ale hodně vedle…podle mě včera nejhorší hráč na hřišti a zaslouženě střídán…

 4. Ojsha (karma: 0) #1

  Taky se vyjadrim, vse je subjektivni. Pripojuji se k nazoru, ze Cazorla rozhodne nebyl MOTM, byl horsi jak Rosa, ktery ovsem taky slabota (na jeho pomery). Rosa se snazil neco vymyslet, ale jeho pasy sly bud mimo nebo se odrazely jak od sutru od spoluhracu.

  MOTM asi Gibbs nebo Poldi, kterej byl proste u obou golu a z te bidy to bylo jako zjeveni.

  Nesouhlasim s nazorem ze s Ozilem by to byl jinej Arsenal…od ledna se podilel svymi vykony na malatne hre, podobne te vcera (ale s lepsim vysledkem). Jak na nej nastoupil lepsi a rychlejsi tym, tak byl podrumernej (Southampton, Liverpool). Ozil se ale adaptuje, pristi sezonu bude lepsi, ale lepsi musi byt i Arsenal. Kdo by nam ted pomohl by byl Aaron ve sve podzimni forme – jezdec, kterej by v zaloze tolik hluchej mist nenechal, navic golovej.

 5. Ojsha (karma: 0) #1

  Poznamka k Arsenovi – jeho filosofie fotbalu je skvela – diky nemu jsme se vsichni stali fanousky….nicmene by v sobe potreboval trochu toho Fergusona, kterej kdyz United prohravali nebo hrali tuzku tak tam nahazel treba 3 hroty a po 5 centrech do vapna nebylo co resit. Styl s jednim utocnikem je ted moderni, na 2 uz se moc nehraje, ale v prubehu zapasu proc ne. Vcera to volalo porad po nejakym impulsu….proc nehrat na 2 veze vepredu, kdyz po zemi do plnejch si nevytvorime ani jednu sanci.

  Jsme hrozne citelni s tim svym stereotypem – Mourinho nemusi byt genius aby vedel jak na nas….

  Ve velkych zapasech musime prinest ale i neco na vic – srdce, bojovnost, odhodlani…a to dokazeme zatim pouze v NLD….

 6. Neri17 (karma: 0) #1

  Jenom malá odbočka, ještě pořád se tu občas objevují náražky na Suáreze a Rodgerse, jako že by se nám hodili a měli by přijít. To nemůže přece nikdo myslet vážně, přestaňte snít a vraťte se do reality, proč by proboha měli odejít z Liverpoolu a přejít k nám, to absolutně nedává smysl, jsou to výkřiky do tmy. Suárez možná mohl přijít před touto sezónou, ale nyní je jeho příchod naprostá iluze, která nemá základ v tomto světě, smiřte se s tím, že za Arsenal nikdy hrát nebude. Snad ještě větší iluzí je nahrazení AW Rodgersem, to je naprostá fantasmagorie, proč by měl přijít Rodgers, který je na začátku budování nové éry Liverpoolu? Opět naprosto nesmyslné přání, které pochází z oblasti fantazie a snů, které se neplní. Není žádný rozumný důvod, proč by měl přijít Suárez a taky se to nestane a Rodgers se může stát Wengerem Liverpoolu, proč by se na svou koncepci vykašlal a šel k nám? Zapomeňte. Tato jména nemá cenu vůbec zmiňovat, protože je to reálné asi jako mír na Blízkém Východě.

 7. kanister (karma: 0) #1

  Zdravim Tenisto & chvalim hodnoceni. Za me par bodu:

  – MOTM Poldi: jako jeden z mala hrajicich ma drive a rozhybe to. Pass & Move (Ramsey, Wilshere taky, Ozil ma kvality jinde).

  – chvilema jsem se fakt nudil, az se rouham co rikam.

  – Bony > Giroud: Tusim, ze kdyz hral jeste Bony v Holandsku tak byl jedna z moznych posil. Skoda. To umeni dat gola z mala jsem si uvedomil o to vic po shlednuti TOP50 goals …

  – Nevim, kolik jsme meli strilenych centru za zapas (zkraje). O moc vic nez 2 to nebylo, ale dali jsme 2 goly po nich.

  – Chybi nam surova sila a energie, drive.

  – Bac neprejde 1v1. Nelibi se mi.

  COYG! & pojdme na City s hlavou nahore.

 8. Houďas (karma: 0) #1

  Podle mě nejde srovnávat Bonyho s Giroudem…Z toho co jsem viděl, tak měl Bony na všechno o hodně víc času než Oli…To bych ten míč zpracoval a podržel i já 🙂 Na Olim hned visel minimálně jeden hráč…Naprosto souhlasim s tim, že se málo tlačíme do vápna…Třeba Rosa hrál dost dobře, ale když nahrál, tak si pak dál prostě nenaběhl…Škoda…A mrzí mě, že Arsen to asi nevidí, protože takhle hrajem už tak 2 roky…

 9. Mcloro (karma: 0) #1

  Ja by som chcel vidieť hodnotenie na trenerov lebo to čo predvádzaju je katastrofa.
  Úprimne ľutujem hračov lebo každý jeden má na top tým kde by získali mnoho športových aj osobných úspechov. Žial pravda boli ,ale s Wengerom o športových úspechoch len snívať môžeme. Jeho taktická vyzretosť je žalostná veď ešte ani 11-ku nevie poskladať…/zápas s Chelsea/. Treba veľkú zmenu ,ktorá žial od vedenia nepríde.Toho zaujíma len jedna vec aby bubáky boli na účte…

 10. olidata (karma: 0) #1

  [quote name=“Mcloro“]Ja by som chcel vidieť hodnotenie na trenerov lebo to čo predvádzaju je katastrofa.
  Úprimne ľutujem hračov lebo každý jeden má na top tým kde by získali mnoho športových aj osobných úspechov. Žial pravda boli ,ale s Wengerom o športových úspechoch len snívať môžeme. Jeho taktická vyzretosť je žalostná veď ešte ani 11-ku nevie poskladať…/zápas s Chelsea/. Treba veľkú zmenu ,ktorá žial od vedenia nepríde.Toho zaujíma len jedna vec aby bubáky boli na účte…[/quote]
  Tento príspevok bez hlavy a päty sa snáď ani nedá brať vážne.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.