Arsenal FC 2-2 Swansea City – Hodnocení hráčů

Boj o titul, pokud vůbec někdy byl, končí. A boj o čtvrté místo právě začíná…

Szczesny4,5   U Wojty se nedá moc co hodnotit, Bony ukázal celé naší defenzivě, že se dá skórovat z různých pozic a různých situací a Wojta takové zakončení nejspíš příliš nečekal. Potom měl pár výběhů, jinak nic moc většího na práci. Na konci přišla druhá opravdová šance Swansea a druhý gól v naší síti. Wojta asi mohl být venku z brány rychleji, těžko říct. I přesto že je těžké ho hodnotit, rozhodně ničím nezaperlil, proto musí být známka volena nižší.

Sagna – 5   Centry z jeho kopačky lítaly povětšinou špatně a když už letěl dobře, vznikla z toho klasická situace, kdy nebyl nikdo ve vápně. Bac si ale dle mě nevedl špatně, odehrál si víceméně svoje, vyhrál spoustu hlaviček po vhazováních. Neukázal toho moc především kvůli tomu, že na své straně měl rychlého Routledge, který si perfektně plnil defenzivní úkoly a prakticky vždy Baca v souboji přesprintoval, Bac tedy u kolmice prakticky nikdy nebyl první, přišla ztráta míče a otočka. Co se práce dozadu týče, měl to ulehčené špatnou prací Shelveyho a ofenzivní nevýrazností Routledge. Za mě průměr.

Mertesacker – 5   Mnohokrát předskočil Bonyho a víceméně si plnil svoje, ale týmová práce s Vermaelenem zas tak nefungovala. Pro Pera to ale byl dá se říct poklidný zápas, nečelil nějakým ošemetným situacím. Otázkou je, jestli se nedala vyřešit jinak ta situace při druhém gólu Swansea, míč po jeho skluzu šel do brány tak jako tak, stopeři v té situaci byli hrozně daleko od sebe, nicméně na Pera tam zbývali dva hráči na druhé straně.

Vermaelen – 4   Pro mě prostě špatné. Mnohokrát slýcháváme z úst anglických komentátorů při šancích ze vzduchu, které nakonec jdou vedle, že stoper did just enough. Thomas u prvního gólu prostě to enough neudělal. Jde přece o to nějakým způsobem vychýlit soupeře, zahrát mu do těla, aby to neměl usnadněné, Thomas ale místo toho chtěl hrát balón a samozřejmě hlavu proti výbušnému Bonymu prohrál. V první půli jsem z něho neměl dobrý pocit, když vyběhl dopředu a nechal na stoperovi Flaminiho, dvojice Flamini – Merte proti slušným brejkům soupeře, nevím, co by se mohlo stát. Měl prsty i ve druhém gólu, kdy opravdu nevím, proč došel tak doleva, když to byl jasně Gibbsův hráč, stopeři tedy otevřeli střed a hádejme, kudy jsme dostali gól. Jako celek prostě naši stopeři nepracovali dobře a inkasovali prakticky z každé situace, ze které se inkasovat dalo. Thomas pro mě byl horším z těch dvou.

Gibbs – 6,5  Nejradši bych mu to MOTM vzal, protože to, jakým stylem odbránil utkání za stavu 2-1, mě vytáčí do nepříčetnosti. Gibbsy odehrál velmi dobrý zápas a byly to právě jeho průniky a jeho drive, který strhl vedení na naši stranu, neustále brousil lajnu, věřil si a dařilo se mu, připsal si dobrou asistenci. Ale za stavu 2-1 to přece stačí, ne? On ale i při vedení neustále působil hrozně vepředu, což je něco, co zkrátka pochopit nemůžu. Už chvíli před druhým inkasovaným gólem byl nachytán na švestkách, kdy Dyer měl spoustu prostoru k tomu něco vymyslet. Pravda, že tam klidně mohl udělat cover Cazorla, ale ten je na tom s defenzivním vlastnostma dost pochybně, zkrátka to měl být vykrytý prostor Gibbsem a ten byl vysoko nad Cazorlou. U druhého inkasovaného gólu, jak už říkám výš, nese svůj podíl, protože s vysunutým Rangelem zaručeně neměl jít stoper, ale kdokoliv jiný. Stopeři mají působit jako jeden celek. Pokud si neumíme přebrat správně hráče, když soupeř nemá co ztratit a stojí poprvé za zápas v osmi hráčích za půlkou, z čehož také následně dá gól, je to k zamyšlení. Bohužel v horizontu celého zápasu nejspíš Gibbsovi MOTM patří, i když bych to nejradši dal nakonec Cazorlovi.

Flamini – 4,5   Další z těch, kteří toho ani moc předvést nemohli. Působil hlouběji než Arteta, prakticky pouze posouval míč. Ve druhém poločase chodil více dopředu, protože jsme potřebovali hrát, ale technicky na to dá se říct nemá, aby se prosadil v chumlu hráčů, případně poslal nějaký milimetrový pas, čili jeho snaha vyšla vniveč. Přiznám se, že moc nevím, jak ho zhodnotit, protože prakticky jediný opravdu klíčový moment je u něj nezachycení pohybu Brittona a vyrovnávací gól Labutí. Čili asi lehce pod průměrem.

Arteta – 4,5    Opravdu nevím co s ním. Jako DM je kritizován zleva zprava a dle mě právem, protože práci na této pozici dovede odvést pouze proti průměrným týmům, případně párkrát proti Liverpoolu a Dortmundu. Nyní hrál o něco výš a měl dva tři světlé momenty, on je na tom technicky výborně, takže jsem si ze začátku říkal, proč by to dnes jít nemohlo. Postupně ale ustupoval z pozic kolem vápna a působil víceméně kousek před Flaminim a to ho prakticky vrátilo do těžkého průměru. Mnohokrát byl nachytán v situaci, kdy se ukázalo, že už mu schází maximální rychlost a výbušnost, postupně působil až ztraceně a já se hodně divím, že tento zápas vůbec dohrál. Nebertě mě špatně, rozhodně si nemyslím, že to byl od něj nějaký příšerný zápas, protože jak říkám, své momenty měl, spíš tím chci říct, že postupně vlastně nevěděl, kde působit, jak pracovat pokud je na hranici vápna (protože to v posledních dvou letech v AFC zkrátka nehraje), byl tam u něj i moment, kdy měl jasně ve vápně střílet a místo toho přihrával z první někomu dalšímu. No a když hrál blíž k prostředku hřiště, tak to zas bylo staré známé nic. Nechci ho hodnotit komplexně, ale dle mě už na Arsenal takový hráč nemá, protože ať hraje s jakýmikoliv úkoly a třeba se je i snaží plnit, není to hráč pro Arsenal, jím byl před dvěma roky, teď je dle mě čas se posunout zpátky k nějakému top class hráči. Nicméně já nejsem manažer a tato slova dohromady do HH nepatří.

Cazorla – 6,5  Opravdu jsem měl chuť mu dát MOTM, protože nic nezkazil a víceméně si počínal velmi dobře. Na druhou stranu ale ani nic výrazného nepředvedl, čili to opravdu nechám Gibbsovi. Santi se mi ale líbil, výborně vedl balón, neztrácel ho, nabízel se, s Rosickým byli klasicky jediní, kteří opravdu dávali ostré pasy dopředu. Na dlouhou dobu to byl náš poslední střelec na bránu, kdy se zajímavě uvolnil, ale střela neměla razanci. Dozadu Santi klasicky nic moc, špatná komunikace mezi ním a krajními beky vedla k nesrovnalostem. Pro mě každopádně jeden z lepších, ne-li nejlepších hráčů.

Rosický – 6   Snažil se, opět akceleroval, dneska ty jeho pasy nebyly tak přesné, vlastně jich byla spousta nepřesných, ale to mu známku u mě zas tak nesníží. Měl tam jednou spoustu času na střelu a mohl si s ní poradit lépe, jinak pracoval dobře a dobře se doplňovali s Cazorlou, za mě naprosto ok.

Oxlade-Chamberlain – 5   Hned na začátku super střela od něj, ale dle mě jako by mu pravá strana neseděla. Musí si tam vést míč po lajně, moc se nedostane k zasekávačce a střele, dle mě mu nepomáhal ani Bac, který, když už Ox držel míč v zajímavé pozici, nenašel dostatečnou rychlost a víceméně pak stáli s Oxem vedle sebe, čili to Ox zkusil naslepo nebo vracel míč zpátky na střed. Dá se říct, že Ox odehrál průměrný zápas, nic moc vrcholného jsme z jeho kopaček neviděli a střídání bylo logické.

Giroud – 4,5  Nonstop zády k brance, i dnes tam měl pár možností střílet a nenarážet. Dle mě to od něj byl zlepšený výkon oproti minulým zápasům, vyhrál pár hlav navíc, občas nějaký ten pressing, ale nebylo to zas takové markantní zlepšení. Neviděli jsme od něj moc náběhů do brány a když už jsme od něj jeden viděli, hned to skončilo gólem. Nicméně působí daleko od brány, spoluhráči mu nepomáhají pohybem, opět tedy víceméně šeď z jeho strany.

 

Střídající hráči:

Podolski –  6,5   Až do gólu toho z jeho kopačky vidět moc nebylo, pak se trefil a hned asistnul u druhého našeho gólu, ale on tohle umí, umí si najít prostor v chumlu hráčů, když konečně máme dostatečný počet hráčů ve vápně, umí i dát pas z rychlého brejku, ty dvě situace mu dokonale sedly.

Källstrom – Pro mě osobně až překvapivě dobré, je to taková ta klasická situace, kdy hráč přináší do týmu něco nového, měl tam pár kvalitních přenesení, chtěl se ukázat. Proč ne, při nynější marodce si ještě zahraje

Sanogo nehodnocen

Měl to být zápas, který nás udrží aspoň teoreticky v boji o titul, nicméně působili jsme klasicky, hodně držení míče, prakticky žádná vyložená šance, protože jsme zkrátka nehráli pass and move, ale pass, pass, pass. Mnohokrát jsem viděl situaci, kdy ofenzivní hráč jako Cazorla nebo Rosický pošle míč na Girouda, ale zůstanou stát 5 metrů za vápnem, tak co z toho potom takový hráč může asi udělat. Našim hráčům pověstné pass and move zkrátka chybí už nějaký čas.

Doplnění hrota ve vápně, další letitý problém, stále působíme kolem vápna jako bychom měli zakázáno do něj vstoupit, případně tam je s Olinem jeden hráč, to je zkrátka málo. Potom dáme gól na 1-1 a jakým ho dáme stylem? Už v přípravné fázi stojí tři hráči kolem vápna a v momentu kdy Gibbs udělá Rangela, tak je jich tam celých pět. Nechápu, proč tohle prostě nejsme schopni hrát celý zápas? Takovým stylem honění výsledku hrajeme už několik let, funguje to do takové míry, že to občas nejsme schopni urvat do výhry a v konečné tabulce obsazujeme čtvrtá místa.

Sebevědomí a koncentrace je zdá se taky tatam, jsem tedy teď ohromně zvědavý, jak zvládneme nadcházející dva zápasy. Nad City ani spekulovat nechci, dle mě můžeme pouze příjemně překvapit, ale bude ohromně důležité nenechat vyhrát Everton, který si teď ohromně věří, je rozjetý a především, neztrácí na nás už prakticky nic.

See Ya

Komentáře

 1. RadaStohlik (karma: 0) #1

  Jako sorry, ale Rosa horší než Santi, to je myšleno vážně?

  Rosa odehrál pro mě jeden z nejlepších zápasů v sezóně, kdy si chodil k míče k obrancům, měl několik výborných průniků, měl ty své typické otočky, přenášení her, rychle míč z nohy….dle mého nesmírně podhodnocený…

  Gibbo ve druhém poločase neskutečný…

  Co se týče Artety…několikrát mě vytáčel…ale hlavně…on musel ztratit sebevědomí směrem dopředu…protože neskutečně nás několikrát zabrzdil…moc si zvyknul na pozici a dneska to bylo vidět…

 2. Neri17 (karma: 0) #1

  S HH asi v zásadě souhlasím, Gibbs a Podolski asi nejlepší dnes. Nicméně dnešní zápas připomínal zoufalství, první poločas od nás nulový, ve druhém jsme si postupem času vytvořili tlak, ten byl dlouho naprosto jalový a pak přišla minuta 73 a 74 a bylo z ničeho nic otočeno, samozřejmě jsme si hned poté rozvzpomenuli na minulé sezóny a přestali jsme hrát, což se nám vymstilo, byť gól byl velice smolný, ale to, že se hráč Swansea dostal celkem v pohodě do vápna, náhoda nebyla. Že bychom se oproti sobotě nějak zásadně herně zvedli, to opravdu říct nemohu, pozitivem je schopnost z naprostého herního marasmu dát dva góly, nicméně mi připadá, že jsme dobře v zápasu zvládli jen naše gólové situace, jinak jsme se natrápili až běda. Chtělo to ty utrápené 3 body získat, alespoň bychom si zvedli výsledkové sebevědomí, takhle jdeme do zápasu se City v docela slušném rozkladu. Je třeba taky zlepšit kombinaci, děláme v ní neuvěřitelné množství chyb, což je zarážející.

 3. killerhammer (karma: 0) #1

  Tenista, výborné hodnotenie a chválim, že si sa na konci pozrel a zhodnotil našu hru komplexnejšie.

  To, že útočíme s malým počtom hráčov je evidentné.

  Hráči dreli, snažili sa ale výkon nemôžeme hodnotiť vysoko.
  Chýbalo totiž viac futbalovej kvality !

  Veľmi chýbajú zranení hráči a tí čo dnes hrali, nie všetci sú v optimálnej forme.

  Totiž Mesut, Theo, Jack aj Aaron sa tlačia do 16-tky a s týmito hráčmi by mala finálna fáza úplne inú kvalitu.

 4. Team_Player (karma: 0) #1

  Super hodnocení i postřehy na konci články, se vším souhlasím, jenom bych poldimu dal o 2 body dole a to za neskutečný výpadek v cca 82. minutě, kdy za stavu 1:1 sfauloval bonyho ve vápně a k tomu ještě kolem nich nikdo nebyl, ten faul byl tak evidentní, že se divím, že z toho nebyla penalta…tohle se prostě v Arsenalu stávat nemůže a je jedno, jestli mu to pískl, nebo to přehlédl…

 5. TR7 (karma: 0) #1

  [quote name=“RadaStohlik“]Jako sorry, ale Rosa horší než Santi, to je myšleno vážně?

  Rosa odehrál pro mě jeden z nejlepších zápasů v sezóně, kdy si chodil k míče k obrancům, měl několik výborných průniků, měl ty své typické otočky, přenášení her, rychle míč z nohy….dle mého nesmírně podhodnocený…

  Gibbo ve druhém poločase neskutečný…

  Co se týče Artety…několikrát mě vytáčel…ale hlavně…on musel ztratit sebevědomí směrem dopředu…protože neskutečně nás několikrát zabrzdil…moc si zvyknul na pozici a dneska to bylo vidět…[/quote]
  mne je len luto ked si spomeniem na rok , ked hral arteta este so songom v zaklade, to boli super vykony na CM, odkedy ho wenger pretransformoval na dm to ide dole vodou bohuzial..

 6. Team_Player (karma: 0) #1

  [quote name=“Team_Player“]Super hodnocení i postřehy na konci články, se vším souhlasím, jenom bych poldimnu dal o 2 body dole a to za neskutečný býpadek v cca 82. minutě, kdy za stavu 1:1 sfauloval bonyho ve vápně a k tomu ještě kolem nich nikdo nebyl, ten faul byl tak evidentní, že se divím, že z toho nebyla penalta…tohle se prostě v Arsenalu stávat nemůže a je jedno, jestli mu to pískl, nebo to přehlédl…[/quote]

  Omlouvám se za chyby….*Poldimu…*výpadek 🙂

 7. olidata (karma: 0) #1

  Ako obyčajne Tenistovo hodnotenie výstižné, aj keď si myslím, že Rosa bol lepší ako Santi. Totiž pri našej úplnej pomaly až bezradnosti pri obliehaní súperovej bránky sa mi Rosický javil ako ten, ktorý sa aj napriek riziku zlej prihrávky snažil niečo vymyslieť smerom dopredu (a aj veľakrát vymyslel, len jeho spoluhráči obyčajne pasívne stáli, namiesto aby sa mu snažili svojimi nabiehaniami pomôcť), naproti tomu Cazorla mi pripadal, že zoberie loptu, párkrát sa s ňou otočí, pokrúti, prejde krížom cez ihrisko tam a späť a nakoniec nahrá dozadu krajnému obrancovi. Ale to je možno len môj názor.
  OT: Vo svojej práci potrebujem byť psychicky odolný a to ,že som fanúšik Arsenalu, je asi tá najlepšia príprava. 😉

 8. marf (karma: 0) #1

  MOTM Gibs, jako vážně??? 😀 Dyk měl za sebou takový díry v obraně, že to snad ani nebylo možný! Vůbec ten prostor nevykrýval. Minimálně dvě situace, kdy za ním zůstala díra jako sv… a soupeř odtama pohodlně centroval. To je od obránce docela průšvih! Mertesacker??? Jak má za zády soupeře, tak se bojí nahrát dopředu. U této komické a situace jsem se strašně nasmál. Má proti sobě dva spoluhráče, za zády útočníka soupeře a misto nahrávky dopředu se otočí a hraje dozadu 😀 Alibismus! Bojovnost = 0. Bony prohrál snad jen jeden souboj s Vermalenem. Jak je to možný? Presing = chaos. Střídání pro mě nepochopitelné. Obrana za poslední měsíc stojí za prd a my se snažíme bránit výsledek. Jen sem čekal na srovnání. Takovej alibismus, to je vrchol. Bylo mi z té hry zle. Místo držení míče nepochopitelný ztráty. Nákopy dopředu, proč? Včera to byl vážně hnus vážení.

 9. Wesleyborland (karma: 0) #1

  Ta křeč byla včera neskutečná. Nebýt buldoka Poldiho, tak jsme ten zápas prohráli, ba co víc nevytvořili si žádnou šanci. Bac dopředu tragedie, možná bych ho posadil a dal šanci Carlovi, on už se asi vidí někde v Turecku, nevím. Arteta první půle bylo vidět jakési snažení a celkem se mi i líbil, ale v drihé půlu vůbec nevím, že hrál. Ox? Kde se vytratil ten buldok, který byl schopen běžet přímočaře od půlky hřiště na bránů? Giroud? Nebýt gólu, tak nepředvedl nic. Bony mu jasně ukázal, jak se vyhrávají hlavičkové souboje, nebo jak se podrží míč.

  Líbil se mi Rosa, Flamstr a Santi, Gibbo, Poldi a Kim.

  Ostatní průměr až podprůměr.

 10. 14titi (karma: 0) #1

  Hodnocení pěkné! Já jsem viděl jinak snad jen Santiho. Podle mě to nebyl žádný extra výkon. Nepředvedl nic světového a zejména dopředu to bylo dost nevýrazné. Měl tam sice pár těch jeho driblingů na pětníku, ale v místech, kde nemohl nikoho ohrozit.
  Asi všichni se tady shodneme, že to byl typický výkon, kdy se prokombinujeme před šestnáctku soupeře a tam přijde buď rosovo kolmice oliemu nebo házená. Nicméně Olie si ve většině případů chtěl míč pokrýt a byl odzbrojen. Při téhle patové situaci nechápu, proč AW stáhl Oxe, který nebyl tak výrazný, ale z našich hráčů je rozhodně nejpřímočařejší. V tu chvíli jsme potřebovali hráče, kteří umí něčím překvapit, ale oba dva šli dolů. Pokud za tím nebylo nějaké zranění, tak je to pro mě nepochopitelné střídání. Kdyby šli dolů raději hráči jako Santi nebo „Flamteta“. Všichni zmínění hrajou prakticky zápas co zápas to samé a my jsme potřebovali změnu!

 11. jannes (karma: 0) #1

  Perfektné hodnotenie. Výstižné a hlavne nezaujaté. Súhlasím s tebou asi v každom jednom bode a ešte sa mi aj páči to jak si zhodnotil na konci tú našu hru. Aj cez zápas som hovoril, že niektoré tie naše centre neboli zlé – ani od Gibbsa ani od Baca. Avšak nikto tam nebol, max. Giroud sám. A presne jak si napísal, pri našom prvom góle tam zrazu bolo 5 hráčov. Myslím si, že keby tam nebol Lukas tak tú loptu tam dotlačia a pretlačia s bránou cez celý štadión. A takto sa to má hrať

 12. kozel (karma: 0) #1

  Parádní hodnocení. Jenom musím souhlasit s kolegy přede mnou, Santi si rozhodně takovou známku nezaslouží. Nevyprodukoval vůbec nic, při bránění je tragickej, žádná kolmá přihrávka od něj, všechno tahá jen do strany a přihrává si 50 metrů od branky s Artetou. Podle mého názoru už měl dávno sedět na střídačce, aby se zamyslel nad svým přínosem pro mužstvo. Källström jednoznačně oživení, za těch 12 minut tam toho vytvořil víc, jak Arteta za celý zápas. Měl by dostat šanci hrát, stejně jako Gnabry. Určitě nebudou horší jak ti co hráli dnes (Santi, Giroud, Arteta) – no ono to už ani v podstatě nejde :-). A naše pěší házená ? To je hnus velebnosti. Při zisku míče musí min.4 hráči sprintovat dopředu. My ? Pokud někdo sprintuje, tak max.1 hráč, ostatní lehce vyklusávají a čekají co hráč s míčem vymyslí. Takhle se trofeje nevyhrávají, bohužel …

 13. Gunner_Pav (karma: 0) #1

  Musím naprosto souhlasit především s hodnocením Thomase a Mikela. U Thomase to obzvlast boli, protoze je to muj oblibenec, ale podepsal se pod oba goly. Neni sice tolik vytezovan, ale takove chyby proste delat nemuze. Mikel je pro mne taky oriskem. Je to sympatak, nikdy nezapomenu jeho ranu, kterou poslal do kolen ropaky, ale nevim, jestli to uz je na zaklad. Mozna doma na DM proti hodne slabym souperum, ale jinak uz asi ne.
  Stejne tak souhlasim u Flamstra. On je skvely DM, ale pokud potrebujeme jit do tlaku, je treba mit i konstruktivniho DM, aby se dopredu tlacilo hodne hracu. V tu situaci by se tam hodil treba Abou, ale to je jen zbozne prani.
  Jedine, kde bych nesouhlasil je Santi. Ten mi pisel dost nevyrazny. Trochu se zvedl ve druhe puli, ale ani zdaleka to nebyl Santi z lonske sezony.
  Jinak dobra poznamka i u Baca a rychlosti. Bohuzel to driv byla jeho deviza, ale logicky ji s vekem ztraci a v souvislosti s tim moc nechapu jeho pozadavek na vyssi plat.

 14. kwedro (karma: 0) #1

  Tiez myslim ze hodnotenie je dobre…cele muzstvo hralo zle…teda skor nehralo dobre,bolo to pomale,unavene,bez prekvapenia…ja by som ale MOTM neudeloval,lebo nie je objektivne komu…kieran sice vela nabehal ale aj vela pokazil,ale to asi vsetci…oliho mam rad,len fakt mu obcas chybaju zakladne veci ako spracovanie,krytie lopty,“tajming“,orientacia v sestnastke…statistiky ma ale pekne 🙂 ale aby som neodbocil od temy…dobre hodnotenie,ked uz nie ciselne tak aspon slovne 🙂

 15. michalHE (karma: 0) #1

  Dobré hodnotenie najmä zhrnutie zapasu. Celkovo bol dobry postreh aj pri Gibbsovi, keď vyhravame 2:1 a Swansea sa zacne tlacit dopredu a lavy bek sa vysuva vzdy pomaly najvyssie z muzstva? (no z taktickeho hladiska ma este znacny priestor na rast) Inac ten nas styl futbalu je dost o nicom poslednu dobu, AW postavi proti Chelsea def. zal. Artetu s Oxom a na Swan, co ledva sa dostali za polku duo Art, Flamini. V strede si nahravame jak hadzanu a na hrote bez formy Oli, naproti tomu taky Liverpool hra len na 3 zaloznikov, casto Gerrard ma defenz. ulohy ale dopredu su nebezpecny kedze vzdy nabiehaju Suarez, Sturridge a Sterling, my sa hrame pred sestnastkov nahravame ale do sanci a striel sa prakticky vobec nedostavame. Je pravda, ze mame aj zranenych hracov, ale myslim si ze moderny futbal je dnes uz niekde inde … bez napadania a pohybu je hrat tazke. Myslim si ze uz aj AW citi, ze muzstvo nema kde dopredu posunut…

 16. DaemonAllburn (karma: 0) #1

  Hodnotenie v poriadku, hoci Pera ani Wojta by som za druhy gol nevinil, oni velmi osemetnu situaciu zvladli a lopta by sla do bezpecia, keby sa tam nepriplietol Mathieu. A ked uz som pri nom, uz niekolky krat v tejto sezone sa stalo, ze hoci si vacsinu zapasu plnil svoje povinnosti dobre, na chvilu akoby vypol a inkasovali sme. Velmi podobny bol aj druhy gol Bayernu u nas doma, tiez prienik hraca z druhej linie, ktory ma pokryt DM, ale ten zareaguje neskoro. Teraz dokonca akciu dorazil este aj vlastencom. Niekedy by sa mal menej sustredovat na „perovanie“ spoluhracov a viac na svoje povinnosti, kedze toto naozaj nebolo prvy krat.
  Inak cely zapas az na tu jednu minutu v druhom polcase a asi dvojminutovy usek naozaj dobreho tlaku v prvom polcase velka bieda. Slaby pohyb, minimum sprintov, minimum nabehov za obranu alebo do sestnastky, minimum odvaznych prihravok, mala snaha precislovat. Pohyboval sa vacsinou iba hrac s loptou, ostatni len cakali, co vymysli. Este aj ked sme mali sancu na rychly protiutok, tak sme mali vpredu len Oliho otoceneho k nasej brane. Viem, ze po takej katastrofe, aku sme previedli proti Chelski, na muzstvo padne deka, ale to sa da prekonat iba zvysenou snahou a tu prejavovali len Gibbo v druhom polcase, samozrejme Poldi (ktory je z lavicky ovela lepsi, ako ked hra od zaciatku), ciastocne este Santi a Rosa, ale ich efektivita bola minimalna a vsetko sa zvrhavalo na nudne posuvanie lopty a hladanie dier, ktore by nam labute laskavo sami otvorili. A este Kim hral inteligentne a naznacil, ze moze byt alternativou, o ktorej sa da vazne rozmyslat.
  Situacia vyzera zle, ale byva to tak, ze co sa v jednom okamihu pokazi, sa moze rovnako v jedinom okamihu zmenit k lepsiemu. Proti $ity vsak nemozeme hrat tak naivne ako proti Chelski, ani bez pohybu ako proti Swans. Prvu podmienku na uspech uz vsak mame splnenu, kedze nehrame o 12:45 GMT…

 17. kozel (karma: 0) #1

  Off topic.
  Schurrle : Německy reprezentant prozradil, že Chelsea anticipovala z toho, že přesně věděla, jakým způsobem bude Arsenal hrát. Podle svých slov byl až unešený z toho, jak jsme dokázali využít slabin, které Mourinho se svými asistenty před zápasem odhalil.
  „Věděli jsme, že jejich krajní obránci hrají velmi ofenzivně a chodí hodně dopředu,“ řekl Schurrle, citovaný v deníku The Sun.
  „A když ztratí balon, máte šanci to využít k rychlému přechodu, protože vzadu nechávají hodně prostoru.“
  „Toho jsme chtěli využít. Měli jsme několik skvělých kontrů a povedlo se nám je dotáhnout do úspěšného konce. Přesně tohle byl náš plán.“

  Takhle se vyhrávají důležité zápasy. Kéž bychom se někdy dožili toho, že i my nastoupíme s nějakým plánem …

 18. Bangbang (karma: 0) #1

  upřímně je mi jedno, jestli je poldi vidět nebo není, když mu potom stačí 2 akce na 2 goly.
  na ten první úžasný průnik od gibsika – toho kluka prostě miluju, ale souhlasím s hodnocením, že vzadu to hořelo… ale ta jeho odvaha a přímočarost – olina by si to měl pouštět dnem a nocí.
  a k druhému golu, co říct, ještě že tu giroudovu kopačku tak hezky trefil, bo nevím, co by s tím ten frantík jinak udělal.
  po včerejšku jsme doma nad olinou zlomily hůl. dost bylo. naprostý souhlas s autorem hodnocení, celý zápas čelem k brance. chybí theo, míč do běhu a goooool. poldi to umí taky, ale když nastupuje v základu, málokdy mě přesvědčí… jako střídající, když dostane min 30 min – je většinou dobrý, umí to rozhýbat…
  je mi líto thomase, má ukázat, že je ho na lavičku škoda a včera tedy určitě nepřesvědčil.
  a úplně nejvíc je mi líto flama. naprosto nejvíc ze všech a všeho. jsme s tebou, matthieu!!

 19. Smojda (karma: 0) #1

  krásné hodnocení 🙂 Ale nesouhlasím s jednou věcí a to je hodnocení Cazorly…proč 6,5 ? Dle mého tak 5..na to, že hraje ofenzivního záložníka nebo křídlo prakticky nic kromě jedné střely a narážečky nepředvedl směrem dopředu..to že umí nahrát za zápas 20x dozadu a k tomu obejde tři hráče, to už víme, ale k čemu to je ? má to být náš nejnebezpečnější hráč kolem 16, ale místo toho vrací balon neustále dozadu..jasně žádný pohyb spoluhráčů, ale prostě dle mého už několikátý zápas nic nepředvedl a známka je u něj vysoká..takový Rosa si aspoň chodil pro balony a snažil se nahrávat neustále dopředu, ale špatný pohyb ofenzivních hráčů ( i Cazorly) mu znemožnil lepší nahrávky..Pouze můj názor na Cazorlu poslední zápasy nic víc 😉

 20. vogel (karma: 0) #1

  Vcelku se da souhlasit s hodnocenim. MoTM bych asi udelil jinak, ale je to vec nazoru. Baca bych klidne proti City vymenit za Carla, o moc horsi to byt stejne nemuze.V utoku jde porad o to same, musi tam byt vetsi podpora, vetsi tlak do vapna, do branky, vice hracu…to je nase nejvetsi slabina. Jsme zvykli hrat hazenou a tak vsichni stoji kolem vapna a cekaji, komu to podel posunou zase dal… vcera bylo hezky videt, kdyz Swansea zachytavala casto nase prihravky, ze proste jednoznacne vi kam ten mic pujde…Je to tak pruhledny, ze nam to vychazi cim dal mene.

 21. Michael (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]
  Totiž Mesut, Theo, Jack aj Aaron sa tlačia do 16-tky a s týmito hráčmi by mala finálna fáza úplne inú kvalitu.[/quote]

  Ne nadarmo se říká, že člověk si uvědomí co ztratil, až to nemá. Ať kritika na Ozila byla částečně oprávněná, hra s ním a bez něj je obrovský rozdíl. Ramseyho nemá smysl vůbec řešit, právě v jeho zranění vidím příčinu poklesu naší formy. Proto mě naprosto vytáčí, že bude chybět ještě minimálně další 2 týdny, to si snad z nás už dělají legraci, zranění na pár týdnů a je pryč víc než 3 měsíce? Walcott má taky své mouchy, ale rozhodně je gólový, což nám hrozně chybí. Když se podívám na včerejší základní jedenácku, nevidím kromě Girouda, který je bez formy, ani jednoho gólového střelce. Rosický, Ox jsou spíše sváteční střelci, Arteta dává góly jen z penalt, Flamini téměř nikdy a Cazorla jen pokud má formu, což v tomhle období rozhodně nemá. To aspoň ten Podolski sice na hřišti není vidět, ale dokáže skórovat.

 22. Henri333 (karma: 0) #1

  Ahojte,
  asi sme všetci veľmi sklamaní, nie je sa čomu čudovať.
  Titul je už len vo veľmi hypotetickej rovine a to by museli favoriti riadne pozakopávať.
  Podľa môjho názoru urobil Wenger zle nákupy po výprasku na Old Traforde. Vtedy k nám prišlo ak sa nemýlim 5 nových hráčov. Arteta mal ostať tým tipom, ktorým bol. Dúfam, že si Wenger uvedomil, že potrebujeme top útočníka a nebojím sa povedať aj 2 obrancov. Verminátor a Sagna nech odídu, lebo je to stále tá istá pesnička, Wenger im verí a hovno z toho. Chcelo by to zmenu na 4-4-2, ale nie s tými hráčmi, ktorých máme.

 23. Poky17 (karma: 0) #1

  Hodnoceni dobre.. ja osobne bych nerad hodnotil vcerejsi zapas, nicmene, castecne souhlasim se slovama co rekl Paul Scholes: ,,Arsenalu chybi osobnosti jako Koewn,Vieira ci Tony Adams, kteri i pp ztrate mice dreli a hrali srdcem, dnesni hraci jako Arteta, Ozil,Cazorla, Rosicky, ti po ztrate mice jen vyklusavaji zpatky“ .. Musim rict, ze vcera to bylo hodne viditelne, kdy Labute sli do brejku a Flamstr se vztekal a na vsechny gestikuloval at se vraci, pokud jde o rychly kontr jaky predvadela Chelsea, je z toho gol, ale nasi hraci tak trochu spolehaji ze si Swansea parkrat vymeni mic a oni stihnou dobehnout.. I to je jedna z veci proc se nam nedari, druha vec je marodka, ktera je i podle odborniku zapriceneno nasimi treninky, ktery pry pripominaji treninky Britske namorni pechoty.. Neco na tom bude, vemte si Poldiho, mel byt zraneny na 2-4 tydny, vratil se do treninku a byl mimo hru 10 tydnu, ted tu mame Aarona, zase mel byt zpet uz na odvetny zapas s Bayernem, ale zase nic..

 24. Stranger0569 (karma: 0) #1

  Já bych chtěl, aby Wenger zůstal ještě jeden rok, zrovna máme peníze na nákupy, tak dostane šanci doplnit kádr o útočníka, dm a rb. Raději vyhledat správného trenéra a dát tomu čas. Nicméně Wenger umí nastavit taktiku, např. už Bayernu, tak i Barceloně a spoustě dalších. (bohužel mnohokrát to zhatila red card) Rodgers z Liverpoolu je sice fajn, ale mají stejný kádr a ikdyž jedou o titul, tak zatím jsou vepředu o 2 body. Tím chci říct, že Wenger je na srovnatelné úrovni, drží to mnoho roků a pokud by nás nezkácela zranění, tak bojujeme o titul teď i MY. Vyhrajme FA cup a za rok uvidíme, jestli skončí éra ,pro většinu z nás, největší ikony Arsenalu v našem životě.

 25. traged (karma: 0) #1

  [quote name=“Michael“]
  Ne nadarmo se říká, že člověk si uvědomí co ztratil, až to nemá. Ať kritika na Ozila byla částečně oprávněná, hra s ním a bez něj je obrovský rozdíl. Ramseyho nemá smysl vůbec řešit, právě v jeho zranění vidím příčinu poklesu naší formy. Proto mě naprosto vytáčí, že bude chybět ještě minimálně další 2 týdny, to si snad z nás už dělají legraci, zranění na pár týdnů a je pryč víc než 3 měsíce? Walcott má taky své mouchy, ale rozhodně je gólový, což nám hrozně chybí. Když se podívám na včerejší základní jedenácku, nevidím kromě Girouda, který je bez formy, ani jednoho gólového střelce. Rosický, Ox jsou spíše sváteční střelci, Arteta dává góly jen z penalt, Flamini téměř nikdy a Cazorla jen pokud má formu, což v tomhle období rozhodně nemá. To aspoň ten Podolski sice na hřišti není vidět, ale dokáže skórovat.[/quote]
  Naprosto mi mluvis z duse, pod to bych se podepsal vlastni krvi 🙂

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.