Arsenal FC 3-0 Hull City – Hodnocení hráčů

Úkol splněn – 3 body…

 

Almunia – 8: U AW si dneškem zase vysloužil pevnou pozici na delší dobu. Působil jistě, počínal si dobře v kramflecích, dobře vystihl penaltu, Geovanni to nikam jinam nekope.

Eboue – 7: Hunt byl pro něj nepříjemným soupeřem, ovšem kromě pár nepřesností si Ema vedl velmi dobře jak dozadu, tak dopředu. Obzvlášt v prvním poločase byl velmi aktivní, měl hodně centrů a vesměs úspěšných, pomáhal v kombinaci velmi výrazně.

Gallas – 6,5: Dělaly mu problémy rychlostní souboje s Faganem a často ho nebyl schopen obrat o míč. Ač dohromady hrot Hullu nic nevymyslel, protože všechno hrál zády k brance, mohl být Will tvrdší. Jeho útočná aktivita dnes žádná, což bych od stoperů, vzhledem k tomu, že soupeř hrál vepředu s jedním, dvěma hráči, celkem i čekal.

Vermaelen – 7: Opět mu musím dát víc než Willovi. V hlavičkách vesměs stoprocentní, po zemi velmi dobrý, se soupeřem prakticky problém neměl, ale stejně jako u Willa mi u něj chyběla větší aktivita dopředu, vzhledem k „síle“ soupeře. Paradoxně na Poolu si troufal daleko víc.

Silvestre – 6: Byl nejslabší z obranné čtyřky, měl minely, ale dohromady si nevedl zas tak špatně. Myslím, že nebýt toho nesmyslu s rukou na dresu hráče a jedné hrubky, po které soupeř mohl jít dopředu, prakticky bych mu snad ani neměl co vytknout. Hrál celkem s chutí dopředu, a i když není tak kombinačně zdatný, vesměs se mu dařilo. Hrál si svoje a to svoje na soupeřovy hráče stačilo naprosto v pohodě.

Song – 8: Pro mě MOTM, i když mají všichni ze zálohy podobné známky. Byl velmi výrazný po celých 90 minut, hrál skvěle nahoru i dolů, působil všude, byl u všeho důležitého. Pro soupeře v obraně velmi nepříjemný, dopředu velmi agilní a schopný něco připravit spoluhráčům. Kličky mu vycházely, často tím byl schopný přečíslit a rozehrát.

Denilson – 7,5: Velmi konstantní s velmi vysokým standartem své hry a já jeho dnešní hru opravdu dokážu ocenit. Dařilo se mu, jeho tackling na půlce soupeře seděl velmi dobře, působil velice klidně, přesně taková spojka mezi Songem a Diabym. Tohle mu přesně sedí, dozadu má za sebou Songa, dopředu silného a agilního Diabyho, on si může hrát svoje, protože je od těch hráčů zcela odlišný a dává tomu něco ze sebe. Právě proto mi často nesedí jeho hra s Cescem, oba jsou příliš malí, příliš bez akcelerace, zkrátka příliš podobní a mě to zkrátka nepřijde zas až tak optimální, dneska to bylo jiné, jeho hra se mi líbila velmi.

Diaby – 8: Já mu prostě za první půli dát MOTM nemůžu, ač měl koneckonců na výsledek i naší hru velký vliv. Prvních 20 minut se hledal, postupně se rozjížděl a za druhou půli zaslouží absolutorium. Dělal si se soupeřem, co chtěl, i když si špatně zpracoval, stejně zůstal míč na jeho noze, přesně přihrával, nabízel se. Jeho střelba se lepší, má v noze dynamit, jen to trochu zpřesnit a používat častěji.

Nasri – 7: K té zbytečnosti se vyjadřovat nebudu, jinak působil svěže, ukázal své technické umění, ale nějakým způsobem vyloženě nezazářil. Odehrál si to svoje, do základu by ale díky svým schopnostem momentálně patřil, i kdyby byli všichni zdraví.

Eduardo – 7: Střída geniální momenty s naprosto tragickými. Stále to není on, ač dneska se ukázal určitě v lepším světle. Často se nabízel, často měl míč u nohy, nekazil, udělal parádu před vápnem, aby jí potom naprosto zazdil svým špatným zakončením pravačkou. Tohle se prostě dle mě dávat musí. Jinak si počínal dobře, měl slušné množství dobrých momentů, pár nedotažených akcí, ukázal se dnes v lepším světle.

Arshavin – 7: Opět to měl na hrotu těžké, díky své postavě ztratil hodně míčů, ale když dostal více prostoru, byl nebezpečný. Jeho hra je neocenitelná, dokáže jako jeden z mála hráčů překvapit něčím jiným, pro hru má cit a to mu koneckonců na té, pro něj neobvyklé pozici, pomáhá k tomu, aby byl platný.

Ke střídajícím hráčům zase nic moc. Pokud chce Walcott hrát někdy na hrotu a mít místo v základu jisté, měl by aspoň jednou za čas trefit bránu, nepoužívat tu samou kličku a zlepšit passing. Ramsey i za tu chvilku předvedl drzost a přehled.

Samozřejmě, že to nebyl nějaký zázrak, soupeř se bránil statečně prvních 55 minut, byl správně tvrdý a takticky si vedl dobře. Momentálně máme jednu nevýhodu, na hru středem hřiště nejsme momentálně zas tak zdatní a flexibilní, u centrů zase nemáme ve vápně potřebnou výšku, přesto výsledky máme a body uhráváme, čili pozitivum.

Nakonec osobitý dodatek. Soupeře rád nemám, nemám rád jeho manažera, nemám rád hráče typu Fagan, Hunt, McShane, Barmby, Garcia. Přeju jim strmý pád tabulkou, pád do Championship, protože jsem přesvědčený, že pokud spadnou, nenajdou cestu zpátky do PL nějaký ten rok.

See Ya