ARSENAL FC – ASTON VILLA FC: Preview


Základní informace

17.8.2013 (sobota)

16:00 SELČ
 
Emirates Stadium
Taylor – Lennard, McDonough (D’Urso)

  SlovakSport.TV 2

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Podle posledních zpráv se všichni hráči vracejí z reprezentačních srazů v pořádku, přesto nebudeme mít příliš z čeho vybírat. Cazorla odehrál skoro celý zápas a přilétá teprve dnes, Arteta měl drobné potíže se stehenním svalem, Sagna nakopnutý kotník, podrobnější informace o stavu Tomáše Rosického nemáme.

K sobotnímu zápasu tedy nejspíš vyběhne jedenáctka ve složení Szczesny – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosický, Podolski – Giroud.

Pokdu by nebyl k dispozici Rosický či Arteta nabízí se jako náhrada do zálohy Wilshere, Oxlade-Chamberlain a případně i Cazorla.

AKTUALIZACE: Podle posledních zpráv nebude k dispozici Mikel Arteta, na středu tedy nejspíš nastoupí dvojice Ramsey, Wilshere.


Představení soupeře

Celý název

 Aston Villa Football Club

Přezdívka

The Villa, The Villans, The Lions

Založen

 1874

Stadión

 Villa Stadium (kapacita 42,788)

Majitel

Reform Acquisitions LLC

Předseda

Randy Lerner

Manažer

Paul Lambert

Soutěž

Premier League

2012-13

Premier League, 15. místo

Loni si The Villans zase zabalancovali na sestupové hraně, nakonec ale prvoligoou příslušnost uhájili. Pokud si letos plánují, že se podobným starostem jako poslední dva roky chtějí vyhnout, budou muset zřejmě začít tím, že zlepší výkony na domácícm hřišti (loni W5 D5 L9).

V létě si trochu zalaškoval s klubem Benteke, ale jeho žádost o přestup nakonec smázla nová smlouva na čtyři roky, zřejmě s podstatným zvýšením týdenní gáže. Nové víceleté smlouvy podepsali také Guzman a Weimann. V létě posílili obranu o dánského reprezentanta Jorese Okoreho, ze Sevilly přišel levý bek Anotnio Luna a do útoku Bulhar Tonev a dánský obr Helenius. Jako dobrý kup se může ukázat také ofenzivní záložník či křídlo z Groningenu, Leandro Bacuna, který do jednadvaceti stihl v Holandsku odkopat stovku ligových zápasů.

V loňském domácím zápase jsme Villu porazili 2:1 díky dvěma brankám Cazorly, letos v úvodním utkání sezóny nemůžeme očekávat nic jiného než jasnou výhru.


Match Facts

AVFC

Villans začínali v Premier League venku  dvanáctkrát, vyhráli pouze jednou (W1 D7 L4)

Z posledních deseti zápasů v loňské sezóně získali 17 bodů a odvrátili tak hrozbu sestupu

Christian Benteke loni v lize připravil nebo vstřelil 49% branek svého klubu

Arsenal

V úvodním zápase sezóny je Arsenal neporažený od roku 2000 (prohra 0:1 na hřišti Sunderlandu)

V posledních třech letech Arsenal začínal ligu remízou

Domácí zápas na úvod sezóny prohrál Arsenal naposledy před 20 lety (0:3 s Coventry)

Head-2-head

Z posledních 29 vzájemných ligových zápasů Arsenal prohrál pouze 2 (19 D9 L2)

Villans vybojovali z posledních sedmi návštěv na Emirates Stadium 8 bodů

(BBC)