Arsenal FC – Hull City – Key Battles

Arsenal zítra přivítá nováčka Premier League, Hull City. Arséne Wenger doufá, že jeho tým dokáže udržet domácí neporazitelnost. K tomu, aby se tak skutečně stalo, budou muset Kanonýři bezpodmínečně vyhrát i tyto rozhodující bitvy…

 

 

Kolo Touré v Marlon King

 

Kolo Touré je stabilním členem defenzivní řady mužstva Kanonýrů, která zatím ještě neinkasovala ze hry, ale pouze ze standartních situací. Marlon King zatím v Premier League neprožívá příliš šťastnou kariéru. Ve Watfordu podával slibné výkony, když se trefil ve svých prvních třech startech dvakrát, ale následujících šest měsíců byl nucen vynechat vinou zranění kolene. V lednu přestoupil za 3 milióny liber do Wiganu Athletic, ale nastoupil pouze k 15 zápasům, načež byl poslán na hostování do Hullu. Ale Jamajský fotbalista zatím podává v drese Tygrů více než solidní výkony – ve čtyřech úvodních zápasech nové sezóny se trefil dvakrát, a podílel se tak na tom, že Hull v současnosti okupuje na nováčka skvělé 7 místo tabulky. Ačkoli v týmu Arséne Wengera plní Touré především defenzivní úkoly, umí i skvěle zaútočit. Vždyť je to původně také útočník. V této sezóně se zatím gólově neprosadil, ale už sedmkrát vystřelil na bránu soupeře, tedy o jednu střelu více, než King.

 

TOURÉ V KING

Kolo Touré

Marlon King
Appearances 5 4
Minutes played 365 324
Clearances 9 2
Fouls committed 1 7
Passes completed 19 17
Passes not completed 6 6
Total passes 25 23
Shots on target 3 4
Shots off target 4 2
Tackles made 3 3
Tackles won 2 1
Tackles lost 1 2

 

Cesc Fabregas v Ian Ashbee(doslova přeloženo Ian “Popelavá včela“)

 

Množství rozdílů mezi těmito dvěma záložníky slibuje velmi zajímavou bitvu. Ashbee, rodák z Birminghamu, je 32-letý defenzivní záložník, který v týmu Tygrů odvádí černou práci. Ve čtyřech soutěžích nastoupil za Hull už skoro ke 200 zápasům. Fabregas, rodák z Barcelony, je 21-letý mistr Evropy z posledního Eura, a celou svojí kariéru narozdíl od Ashbeeho odehrál pouze v jediné soutěži, tedy v Premier League. Na hřišti jsou jejich rozdíly naprosto očividné. Asbee zatím odehrál každou minutu z 5 odehraných střetnutí, a solidně plní roli defenzivního štítu – vyhrál osm z devíti osobních soubojů, a devětkrát přerušil akci soupeře. Cesc zatím nastoupil pouze ke třem střetnutím, ale na bránu soupeře vystřelil dvakrát více střel než Ashbee a Španěl doufá, že si v sobotu už konečně připíše svůj první zásah do černého v nové sezóně.

FABREGAS V ASHBEE
Cesc Fabregas
Ian Ashbee
Appearances 3 5
Minutes Played 270 450
Bookings 2 2
Clearances 0 8
Fouls committed 6 5
Passes completed 17 23
Passes not completed
12 14
Passes made 29 37
Shots on target 3 1
Tackles made 1 9
Tackles won 0 8
Tackles lost 1 1

 

Emmanuel Adebayor v Michael Turner

 

Michael Turner je v současnosti považován za jeden z nejzářivějších defenzivních talentů, ale jeho schopnosti naplno otestuje Emmanuel Adebayor. Z Tožského útočníka se pomalu ale jistě stává postrach všech obran Premier League, a doufejme, že ani v sobotu tomu nebude jinak. Adebayor se gólově prosadil zatím jenom v zápase proti Blackburnu(vstřelil hat-trick), ale tato statistika není úplně vypovídající. 24-letý hráč totiž zaznamenal také tři asistence, a dokonce už v pěti zápasech dvakrát trefil tyč. Turner si otevřel svůj gólový účet v Premier League minulou sobotu ve střetnutí s Evertonem, ale není žádným překvapením, že jeho defenzivní statistiky jsou mnohem lepší než ty útočné. Vyhrál šest z osmi osobních soubojů, a také přerušil 10 útočných akcí soupeře. Adebayora tak zřejmě čeká v tomto střetnutí tvrdá práce.

 

ADEBAYOR V TURNER
Emmanuel Adebayor
Michael Turner
Appearances 5 5
Minutes 450 450
Assists 3 0
Clearances 3 10
Goals 3 1
Passes completed
20 17
Passes made 26 24
Shot off 9 4
Shot on 6 2
Hit woodwork 2 0
Tackles made 5 8
Tackles won 0 6

 

{xtypo_rounded4}/arsenal.com/{/xtypo_rounded4}