ARSENAL FC – MANCHESTER CITY FC: Preview


Základní informace

10.8.2013 (sobota)

16:00 SELČ
 
Olympic Stadium, Helsinki

  

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

?


Představení soupeře

Celý název

Manchester City Football Club

Přezdívka

The Citizens, The Sky Blues

Založen

1880 jako St.Marks (West Gorton)

Stadión

City of Manchester Stadium (kapacita 47,726 )

Majitel

Mansour bin Zayed Al Nahyan

Předseda

Khaldoon Al Mubarak

Manažer

Manuel Pellegrini

Soutěž

Premier League

2012-13

Premier League, 2. místo

Tým, v jehož žilách koluje místo krve ropa, patří k nejvýraznějším favoritům letošní Premier League. Šejk Mansour na svojí oblíbené hračce nešetří a do týmu napumpoval dalších přibližně £80 milionů – v Manchesteru tak přivítali čtyři zvučné posily. Negredo, Navas, Jovetic a Fernandinho ovšem nemusejí být poslední nováčci. Manuel Pellegrini se netají tím, že by tým rád doplnil i dalšími hráči. Zda se takto Citizens „pronakupují“ až ke kýženému triumfu v Lize mistrů, je i nadále ve hvězdách.

V loňské edici „Super Match by Carlsberg“ jsme se se Citizens potkali v pekingském Ptačím hnízdě, letos toto utkání přivítá jiný olympijský stadion – ve finských Helsinkách. Místní stadión vznikl původně pro hry v roce 1940, které se nekonaly z důvodu světové války. A tak se dočkal své olympijské premiéry až v roce 1952. A ještě jedna vazba na Ptačí hnízdo – zajímavostí stadionu je přítomnost výra velkého, který zde hnízdí. V roce 2008 během kvalifikace na EURO dokonce zpozdil o deset minut zápas s Belgií, když se rozhodl hřadovat na brankové konstrukci. Dotyčný jedinec byl později pojmenován Bubi a byl zvolen helsinským Občanem roku.