ARSENAL FC – NORWICH CITY FC 4:1

Po reprezentační pauze zahájíme zápasem s Norwich City úctyhodnou šňůru 7 zápasů v 23 dnech. Odpolední zápas Liverpoolu v Newcastlu rozhodne, jestli do této série vstoupíme jako lídr tabulky, vše ostatní pak už je na našich chlapcích.

Je to skoro přesně rok, kdy jsme zavítali na Carrow Road a v době, kdy jsme nutně potřebovali sbírat body, jsme s domácími prohráli 1:0. V dubnové odvetě doma jsme Norwich nadělili „trojku“ a s výsledkem 3:1 bychom byli zřejmě spokojení i dnes. Pokud bychom hledali v minulosti výsledek, se kterým by byl spokojený náš dnešní soupeř, musíme pro jejich poslední vítězství na našem stadionu sáhnout podstatně hlouběji. V roce 1992 se hrál první ročník Premier League, Arsenal jej zahajoval doma právě proti Norwich City. A úvod sezóny Kanonýrům vycházel parádně – díky brankám Stevea Boulda a Kevina Campbella z prvního poločasu vedli 2:0. Do konce zbývalo něco málo přes dvacet minut, když se trefil současný manažer Huddersfieldu, Mark Robins, a zahájil obrat týmu z Norfolku. Norwich City si odvezl vítězství 4:2, sezónu potom končil na třetím místě a v dalším roce si zahrál Pohár UEFA, ve kterém mimochodem vyřadil Bayern. Kanonýři sezónu dokončili na desátém místě, to si v posledních patnácti letech díky Arsene Wengerovi ani neumíme představit.

Podrobnější představení našeho soupeře z doby poněkud aktuálnější naleznete ve Scouting reportu, mrkněte i na injury news a preview. A hlavně nezapomeňte, že výkop je v 16,00.

Sestavy očekávejte přibližně hodinu před zápasem, pokud jimi nebudete tapetovat diskuzi, budu rád. Jako obvykle vám přeji ostrý obraz při přenosu, dobrý výkon na hřišti a chladnou hlavu v diskuzi.